зачервяване след забелване

  • 13 754
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
здравейте, объщам се към майките на момченца. Преди месец доктора дръпна по-рязко кожичката на пенисчето на сина ми, но не докрая. Имаше леко зачервяване на главичката, но той каза, че било нормално само да измивам и ще мине. месец по-късно обаче зачервяането си остава. не е много, но все пак ме притеснява. случвало ли ви се е такова нещо и какво да правя.предварително ви благодаря

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
В тези случаи използвам гентамицин. Мажа няколко дни, докато изчезне зачервяването. За твое успокоение се консултирай с лекар. За мен не е нормално месец след забелването главичката още да е зачервена.

# 2
  • Мнения: 718
Затова, когато се касае за малки деца внимателно се преценява при кого да се водят на лекар - при грамотни лекари, а не привърженици на такива остарели, порочни насилствени практики.
Един от привържениците на незабелването, недърпането и т.н. е проф. Бранков, завеждащ детска хирургия в Пирогов, който любезно отговаря на въпроси тук, но понеже напоследък не е особено активен, можеш да се обърнеш към него  и тук за съвет как да процедираш, a това е много полезна негова статия. Мисля, че е по-разумно да се допиташ до него преди да прибегнеш до мехлеми, лекарства и пр.

# 3
  • Мнения: 735
В тези случаи използвам гентамицин. Мажа няколко дни, докато изчезне зачервяването. За твое успокоение се консултирай с лекар. За мен не е нормално месец след забелването главичката още да е зачервена.

Аз имам момченце и съм мазала с гентамицин.Нямаше проблеми.Но ти питай педиатъра си все пак. Hug

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При Алек ползвах само марличка напоена с  риванол, зачервяването отмина за 24 ч  Peace

Иначе споделям горните постове  Peace заведи детенце на лекар

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
При Алек ползвах само марличка напоена с  риванол, зачервяването отмина за 24 ч  Peace

Иначе споделям горните постове  Peace заведи детенце на лекар



Аз действах по същия начин. С риванол, а когато го заведохме на лекар той го намаза с Дефламол.

# 6
  • Мнения: 1 310
Наистина е най-добре да се посъветваш с лекар. Peace
При нас, след забелването, също дълго време от едната страна беше червена бубата - там, където беше залепналата кожа. Урологът, специалист и привърженик на забелването, ни предписа Дипрогента. За около месец всичко отшумя.

# 7
  • Мнения: 1 558
Аз го мазах с Гентамицин и нямах проблеми Peace

# 8
  • Мнения: 439
Наистина споделям мнението на мамчетата, да се посъветваш с лекар, след като види детето.
Когато на нас ни направиха процедурата, мазахме с гентамицин, марличка с реванол за почистване и червеничко и чувствително си беше около седмица. После си го измивах, като го забелвах и не трепереше като преди.

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Посъветвай се с лекар за всеки случай.
На Алекс като му се беше раздразнила бубата и давахме да пие чай- разбирай да я кисне в лайка. Няма да навреди, опитай.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
питай лекар!!!
на моя син му отлепваха кожичката оперативно на 1,5г. и въпреки това заздравя за 5-6 дни,след хирургична интервенция.не може един месец да стои без промяна..
може да правиш компреси с лайка,да слагаш памук с риванол...и за още много неща се сещам,но по-добре идете на лекар!

# 11
  • Мнения: 2 447
Заведи детенце да го види педи.
На нас педи всеки път като дръпваше ни казваше да почистваме с калиев пермаганат и да мажем с гентамицин.Не сме имали проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Най-добре да го види поне педиатър, дори детски уролог...все пак минало е доста време.....
Иначе на  Филип му се е случвало ачервяване, по съвет на педито ни, правихме няколко дни промивки с калиев перманганат и се успокой.... мисля, че няма с какво да му навреди така или иначе - в чашка вода се слагат няколко кристалчета така че водичката да стане мнооогооо бледо розова.....като се внимава хубаво да са се разтворили кристалчетата, че иначе горят и се топва пишата , като се отваря и така седи, олкото детето даде 1-2-3-5 мин. моят по 1-2- издържаше и почваше да рита....1-2 пъти дневно.... после затваряш хубаво пишата....

А колко ти е голямо детето - и защо изобщо е дърпал  доктора, при положение, че даже н е забелил до край.....???? да кажеш че е оставало само мъничко или нещо - ок..ама това - за чий дявол изобщо????

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
посъветвай се с детски уролог,при нас зачервяването отшумя за 2-3 дни,с пожелание бързо да се оправи малкият юнак.

# 14
  • Parsberg
  • Мнения: 435
мами защо всички сте си водели децата да ги забелват след като повечето професори казват че не е редно.Моят син е на 4г. и доц.Недкова от детс.клиника Плевен каза че не трябва да се забелва.И аз вече не знам какво да правя детето расте и се чудя дали не бъркам като чакам още.Какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт