Лунички

  • 1 473
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Имам много лунички по лицето  Cryи ми се иска да залича поне част от тях.Ползвала съм кремове на ROC,но ефекта беше минимален и краткотраен Cry.Имам и лосион за избелване,но от него ми се получава едно бяло петно на носа и нищо повече Close.Ако някои се е справил с този проблем,ще сам му благодарна ако ми помогне Praynig.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Има много бабини рецепти за това.Но според мен това е много чаровно:))))

# 2
  • Мнения: 7 186
И аз намирам луничките за чар. Wink

Виж тези теми: 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29145.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21732.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4159.0

Копнах ти и маски:

МАСКА ЗА ЛИЦЕ С ЯГОДИ-ИЗЧИСТВА ЛУНИЧКИ И ПЕТНА

За 20 дни дава невероятни резултати,изчиства и луничка и петна - намазваш си лицето със сок от ягоди, а отгоре и с намачканите ягоди, стоиш 10 - 15 мин и отмиваш.

МАСКА ЗА ЛИЦЕ-ИЗБЕЛВАЩА

Върху филия хляб се намазва кисело мляко (на по-дебел слой), за да му попие водата. След това млякото се маха от хляба и се разбърква с един стрит на прах аспирин. Разнася се върху кожата на лицето, шията и деколтето на не много дебел слой и стои докато изсъхне (около 15-20 мин.) Може преди да го измиете да го "отроните" от намазаните места с масажни движения (действа като пилинг) и след това се отмива с хладка вода. Има и дезинфекциращ ефект

ИЗБЕЛВАЩА МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА
 
2 супени лъжици кисело мляко
1 супена лъжица смлени овесени ядки
Разбъркват се добре и се нанасят на дебел слой върху лицето.След като изсъхне маската се измива с топла вода.За добър резултат маската трябва да се прилага редовно.

МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА С МОРКОВ

1 морков
1 жълтък
1 чаена лъжичка овесено брашно
1чаена лъжичка сок от лимон.
Настържете моркова и го разбъркайте с жълтъка, овесеното брашно и сока от лимон.Нанесете на лицето за 15 минути, измийте с топла, а след това със студена вода.

КАРТОФЕНА МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА

1 картоф
1 супена лъжица прясно мляко.
Суровият картоф се настъргва и към него се прибавя млякото. С получената каша се маже предварително почистеното лице.Престоява около 20 минути.


# 3
  • Мнения: 2 596
И аз имам, но не си личат толкова много, само на пролет. Но вече си мисля, че е много сладко с тях.

# 4
  • Мнения: 5 299
Чувала съм,че луничките се изразяват много повече,ако се печеш на слънце(незнам доколко е вярно),но аз съм малко лунчава-та лятото винаги си личат по -силно.Не съм правила опити да ги заличавам.

# 5
  • Мнения: 1 100
На мен това лято май ми се появиха 3-4 на носа, ама не съм сигурна дали са лунички.  Rolling Eyes   Кефят ме.

# 6
  • Мнения: 71
Много ви благодаря,ще пробвам всичко написано.Мого познати ми казват че в тях ми е чара Rolling Eyes,но аз просто не се харесвам,искам чисто лице и това е Wink!аз съм ги чела тези маски,но покрай малката все не ми остава време,но ще се постарая да ги изпробвам Peace.

# 7
  • Мнения: 46 436
Винаги като излизаш слагай крем със слънцезащитен фактор и фон дьо тен, пак с фактор. Излизат много по-малко.

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Болната ми тема Cry
Имам огромно желание да събера смелост и да ги махна с лазер

# 9
  • Мнения: 1 381
когато млякото беше мляко ( в онези старите опаковки найлонови) и се образуваше плътен каймак се мажех с него и много ми помагаше.

Това е рецепта, която знам от Скарлет О'хара " Отнесени от вихъра"

# 10
  • Мнения: 3 200
Вече са ти пуснали линк към мойта тема, само са магданоз аз се оправям

# 11
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Вече са ти пуснали линк към мойта тема, само са магданоз аз се оправям

нарязваш магданоза на много ситно?? или ..??

# 12
  • Мнения: 3 200
нарязваш магданоза на много ситно?? или ..??

Да, и разтривам местата с лунички, ставаш зеленикъв за малко и след 20-на минути се измиваш, ама след около час нама лучнички (съвсем бледи са)

# 13
  • Мнения: 71
Чула съм го това за магданоза,но все не можех да повярвам ,че има някаква истина.Знам че и дори да го ядеш,щяло да има ефект.Благодаря ви за отговорите!Дано се поскрият,че са ми много неприятни.

# 14
  • Мнения: 532
Пробвай и със сок от лоза като лосион.

Общи условия

Активация на акаунт