закъснение.. първи признаци??

  • 14 551
  • 260
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Не е планирано ,не съм правила още тест ,но ако е станало.. Heart EyesЗакъснява ми вече 7 дни.Става ми лошо понякога...
Но ето какво ме тревожи-не съм се пазила -пила съм 2,3 чаши вино този цикъл ,не съм приемала фолиева Cry
Ако направя тест-а утре сутринта и видя две чертички късно ли е да я започна фолиевата веднага?
Може ли в ударна доза?Изцяло ли да спра кафето?
Посъветвайте ме -не ми е за пръв път ,но се тревожа!

# 1
  • Мнения: 5 393
Няма да е късно за фолиевата киселина, спокойно. Не приемай ударна доза. За кафето- не знам, зависи как ти действа. Ако искаш мини на безкофеиново.  Пожелавам ти да видиш желаният резултат на теста.

# 2
  • Мнения: 865
2,3 чаши вино не мисля че са проблем.Започни фолиева ,но за ударна доза не мога да се изкажа!Ако не ти става лошо от кафето  по 1 на ден не вреди.
Дано видиш желаният резултат от теста!

# 3
  • Мнения: 1 273
Няма нужда от ударна доза фолиева киселина.  За кафето :аз с първата бременност пиех много кафе  Embarassed сега не мога, става ми много лошо. Успех  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не е късно за фолиевата киселина, успокой се и се похвали утре Hug
Видя ли докъде те докараха 2-3 чаши вино  Wink

# 5
  • Мнения: 1 305
Както и другите са казали започни с фолиевата киселина, а за кафето аз пиех безкофеиново.
И утре ще чакаме резултат Hug

# 6
  • Мнения: 3 294
Нито кафето е проблем , нито виното , успех и дано е това което желаеш  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
И с двете си бременности си пиех кафе сутрин,чаша червено вино вечер понякога,не е проблем.Не е късно да започнеш фолиевата киселина.Чакаме новини от теб.

# 8
  • Мнения: 1 558
Не късно за фолиевата киселина,а виното не е никакъв проблем(само да не се прекалява,но при теб не е така) Peace С кафето също е добре да не прекаляваш,аз лично минах на безкофеиново.Успех Peace

# 9
  • Мнения: 378
И на мен ми закъсня,но предния месец беше 28 дена и затова така.

# 10
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Едва ли тие 2-3 чаши вино ще навредят. А и една чаша кафе можеш да си пииваш - поне така ми каза моят лекар.
Флиева киселине обаче ударна доза не вземай, ако си бременна просто започни да я пиеш.

# 11
  • Мнения: 222
за фолиевата киселина можеш и веднага да започнеш не е късно.но както всяко лекарство не трябва да се предозира.пиеш си дневната доза и само това.за виното четох в списание 9 месеца старо издание ,че е позволено 1-2 седмично да пиеш чаша вино или бира.за кафето не е препоръчително ,но е въпрос на личен избор.а за теста дано да е положителен ,за да те зарадва.стискам палци и аз чакам резултатите. Praynig baby_neutral  bouquet

# 12
  • Мнения: 990
Страхотно, ако не кърмиш има голяма вероятност да си бременна, а не като мен... закъснява ми вече 11 дена, но с това често кърмене едва ли ще съм бременна!

Хайде прави тест и да се похвалиш  Hug

За кафето и виното вече са ти казали  Hug

Фолиевата винаги можеш да започнеш  Peace

# 13
  • Мнения: 567
Виж какво прочетох за кафето :
 "Американско проучване твърди обаче, че прекомерната консумация на тонизиращата напитка по време на бременност повишава риска от спонтанен аборт.

Ако приемате повече от 200 милиграма дневно кофеин (около 2 чаши кафе) и очаквате дете, рискът да го загубите е двойно по-голям.

Изследването включва 1063 жени, които били наблюдавани през цялата си бременност. Те били разделени на групи според дневния си прием на кофеин.

Бъдещите майки, които пиели повече от 2 чаши кафе всеки ден, били по-склонни да направят спонтанен аборт.

Лекарите съветват бременните да намалят и дори да спрат консумацията на кафе през първите три-четири месеца от бременността си.

Ако вие ще ставате майки и не можете без сутрешния си кафеен ритуал, то изберете безкофеиново кафе или опитайте да го замените с какао.

И не забравяйте, че кофеин има и в някои газирани напитки, както и в чая – не се наливайте с тях."


# 14
  • Мнения: 1 629
Аз започнах с фолиевата киселина от 2 месец. Следящата ми е казвала, че е полезно дори да се пие по чаша червено вино на ден. Пих си нормално кафе. Май това е Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт