Отговори
  • Мнения: 141
Позволих си да пусна тази тема за обмяна на мнения и тъй като прочетох, че има много мами с този проблем, повечето от които мисля, че докато отглеждат децата си и покрай грижите за тях, забравят за себе си, а в една по-късна възраст, при всеки е различно, между 30 и 40 г най-често, болката в ставите започва. Но докато не боли, всеки си казва, като му дойде времето, ще му мисля. При мен горе-долу така се получи.

# 1
  • Мнения: 141
Приемате ли лекарства, добавки, по какъв начин се справяте с болките?

# 2
И аз имам този проблем.Оперирана съм от луксация на тазобедрена става на 4-годишна възраст.Имам две деца,родени нормално;след второто раждане нещата се усложниха-почти постоянни болки,за които пиех Диклак;няколко пъти ходих в Павел баня.След прегледи в ортопедията в Горна баня се замислих сериозно за смяна на ставата,но направих консултации и с проф.Тивчев и с други лекари и реших да изчакам колкото мога.На мен не ми личи този проблем,не куцам(освен ако не съм много изморена) и затова малко хора знаят,но когато лекари видят рентгеновите снимки казват едно и също- ставата е за смяна.На мен ми помогна лечението в Павел баня и това че отслабнах малко(бях 56кг,сега съм 49кг).

# 3
  • Мнения: 141
За съжаление така се получава, и след уж "успешни" операции или лечение чрез други методи навремето впоследствие се стига до артрози. Лично аз от почти три месеца вече вземам хранителни добавки за ставния хрущял доколкото може да се храни ставата и да обезболява, тъй като и при мен има болки, особено при натоварване. Аз също ходя и на минерални бани, правя и физиотерапия, комплексно поддържане.

# 4
Опитвах с Артростоп,Флексен,различни кремове ,но не усетих някакво облекчение.Сега гледам да не стоя дълго време права,да съм с удобни обувки,да не нося тежки чанти,но не винаги се получава.

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Писах някъде по темата за РА, че мъжът ми пие Ходроник.
Тази седмица бяхме при нашата ревматоложка и отново го
купихме от клиниката, три кутийки по 20 капсули на цената
на две - 58.00 лв. Той го пие по 1 капсула на ден в продължение
на 3 месеца. След това 3 месеца почива. И така до края на
света. По този начин поддържа постоянно в добро състояние
ставните хрущяли на коленете си. Мъжът ми каза още при
първия прием, че най-добре се е почувствал още след първата
капсула Ходроник. Дори скоро го търсеше из къщи, за да пие.

# 6
  • Мнения: 141
Опитвах с Артростоп,Флексен,различни кремове ,но не усетих някакво облекчение.Сега гледам да не стоя дълго време права,да съм с удобни обувки,да не нося тежки чанти,но не винаги се получава.

Аз приемам гел от алое вера обогатен с глюкозамин, хондроитин, МСМ /органична сяра/ и вит.С, също и хиалуронова киселина под формата на гел капсули. Към третата седмица от приема им усетих облекчение, но трябва наистина постоянно да си набавяме дневните дози за да храниме ставата.

# 7
И аз имам този проблем.Оперирана съм от луксация на тазобедрена става на 4-годишна възраст.Имам две деца,родени нормално;след второто раждане нещата се усложниха-почти постоянни болки,за които пиех Диклак;няколко пъти ходих в Павел баня.След прегледи в ортопедията в Горна баня се замислих сериозно за смяна на ставата,но направих консултации и с проф.Тивчев и с други лекари и реших да изчакам колкото мога.На мен не ми личи този проблем,не куцам(освен ако не съм много изморена) и затова малко хора знаят,но когато лекари видят рентгеновите снимки казват едно и също- ставата е за смяна.На мен ми помогна лечението в Павел баня и това че отслабнах малко(бях 56кг,сега съм 49кг).
аз съм с подобен случаи,но не се налага  сега смяна на става.Изписаха ми някакви инйекций Ходроник,някой чувал ли е за тях-едната струва 600лв.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте!Аз се набутах като магаре сред овце в този форум Laughing   , но виждам, че много хора страдат от една от съвременните болести на века-износването на хрущяла и липсата на синовиална течност.Аз съм кинезитерапевт и в момента помагам на моята майка, която е с тежка гонартроза.Дори хрущялът почти да липсва, има решение на проблема, макар и по-бавен.Не препоръчвам смяна на колянната става, защото просто нямаме специалисти по коленни стави, а това се прави със съвършенна математическа точност.По тазобедрени стави най-добрият е д-р Гален Петров от болницата в Горна Баня.Затова намерих алтернативен метод-обезболих ставите с Дипрофос и Лидокаин и когато преминаха отоците, започнах да вкарвам хиалуронова киселина.Но и там се сблъсках с проблем-кой от петте продукта, които са на пазара да се избере като най-ефективен?Хиалган е продуктът, който се използва за инжектиране на средно големи стави-раменна, лакътна и т.н.защото е с най-ниско молекулно тегло исъответно с най-ниска цена-60лв.за 1 инжекция. Остенил е с по-високо тегло и се прилага за всички стави, но той се пълни в Китай!Дуролан се прилага само по една инжекция, с много високо молекулно тегло, но е за средно болезнени състояния и безумно скъп!И накрая открих Нео Виск-внася се от Австрия, правят се от три до пет апликации, независимо за коя става и между 6 и 10 месеца замества увредения хрущял и действа смазващо и обезболяващо.През това време се приемат препарати, съдържащи глюкозамин, хондроитин и метилсулфонилметан- МСМ.Цената е 90лв.за една готово напълнена спринцовка.В опаковка са по три, т.е.270-280лв.за три броя или 560 за целия курс, ако са три инжекции.Някъде във форума четох, че едната инжекция, но на друга фирма струвала 600лв.Това е безумие-за 560 взимаш 6 броя.Да, струва си-моята майка след първата инжекция увеличи подвижността си с около 40%.Е, понаболяват я, но това е началото.  Simple Smile Готов съм да съдействам с информация и да помогна с каквото мога.Който желае, може да се свърже с мен на тел. 0878286440 Искрени поздрави

Валери Владимиров

# 9
  • Мнения: 141
Като кинезитерапевт каква физиотерапия бихте препоръчали, също и какви хранителни добавки. Дневна доза в мг. на съответните съставки. Благодаря предварително за отговора.
Аз  лично все още не мисля да се възползвам от инжекционна терапия. Предпочитам добавките докато е възможно.

# 10
каква е схемата на дипрофос

# 11
  • Мнения: 3
Здравейте отново,

Ще отговоря на двата зададени въпроса по-горе:за лицето, което все още не предпочита инжекционната форма, от добавките най-добре за сега действа Неоставит в комбинация с Артростоп плюс.Два пъти по една капсула Неоставит и по една капсула Артростоп Плюс сутрин, след храна.Но не забравяйте-приемът е продължителен-3 месеца приемене, 20 дни почивка и така поне три години, за да има ефект-това е добавка все пак.По отношение на Дипрофоса, вътреставно се прилага в комбинация с Лидокаин максимум ДВА ПЪТИ, в период от 10 дни и след това трябва да се мисли или за хиалурон, или за гореспоменатата терапия с добавки,ако не става въпрос за тежка форма, иначе рискуваме да причиним остеопороза от многото кортикостероиди.Ако желаете повече информация, телефонът ми е посочен в по-горната ми публикация.Желая успех на всички!  Валери Владимиров

# 12
  • Мнения: 6
ОСТЕОХОНДРОЗА  -  РЕЦЕПТИ

1./Настържете на ренде половин калъп домашен, сапун и го наложете на зелево листо. Закрепете го на болното място, увийте с вълнен шал и оставете за през нощта.
2./Сложете в една тенджера 5 дафинови листа, залейте с 2 чаши вода и сложете сместа да ври 5 минути. След това престоява още 3 часа и тогава се прецежда. Пийте от тази отвара през деня на малки глътки. Курсът на лечение е 4 дни, след една, седмица можете да го повторите.
3./Смесете по 2 супени лъжици брезови и тополови пъпки, корени от билката кървавиче жълт кантарион. Залейте с половин чаша гореща вода 3 супени лъжици от сместа и сложете на бавен огън, като постоянно бъркате. Дръжте само 5 минути. Добавете към тази смес по З супени лъжици топена свинска мас и растително масло. След това изстудете и натривайте от мехлема на болните места всеки ден. Курсът на лечение е, докато изчезнат болките. Дръжте мехлема в хладилника.
4./Смесете по 2 супени лъжици невенов цвят, билкama брашнар, мента, змийско мляко, хмелови шишарки и листа от евкалипт. След това си пригответе мехлем по същия начин като при горната рецепта. Съответно трябва да добавите и двата вида масла.
5./ Сме¬се¬те по ед¬на су¬пе¬на лъ¬жи¬ца лис¬та от под¬бел и ре¬пей и за¬лей¬те с ча¬ша го¬ре¬ща во¬да. Не¬ка престои 30 ми¬ну¬ти, след то¬ва пре¬це¬де¬те и мал¬ко из¬с¬ту¬де¬те. На¬то-пе¬те в нас¬той¬ка¬та мар¬ля и я на¬ло¬же¬те на бол¬но¬то мяс-то, за¬вий¬те с найлон и от¬го¬ре с то¬пъл шал. След по¬ло-вин час сме¬не¬те ком¬п¬ре¬са. Пра¬ве¬те та¬зи про¬це¬ду¬ра три пъ¬ти на ден в про¬дъл¬же¬ние на ед¬на сед¬ми¬ца.
6./Сме¬се¬те по ед¬на су¬пе¬на лъ¬жи¬ца цвет¬че¬та от ко¬му-ни¬га, жълт кан¬та¬ри¬он, хме¬ло¬ви ши¬шар¬ки. Сме¬ле¬те и сме¬се¬те с 50 г ва¬зе¬лин. Нат¬ри¬вай¬те от то¬зи мех¬лем на бол¬ни¬те мес¬т¬а 2-3 пъ¬ти на ден в про¬дъл¬же¬ние на 2-3 сед¬ми¬ци.
7./ Ето как се при¬гот¬вя: в ча¬ша зех¬тин се до¬ба¬вя ед¬на су¬пе¬на лъ¬жи¬ца че¬рен пи¬пер на прах и се сла¬га на ба-вен огън да ври око¬ло 5-10 ми¬ну¬ти. След то¬ва се ох-лаж¬да, пре¬цеж¬да се и се из¬пол¬з¬ва за раз¬т¬рив¬ки.
При ан¬ги¬на, каш¬ли¬ца и брон¬хит че¬рен пи¬пер на прах се смес¬ва с мед - ед¬на су¬пе¬на лъ¬жи¬ца на ед¬на ча¬ша мед. При¬е¬ма се по ед¬на ча¬е¬на лъ¬жич¬ка 3-4 пъ¬ти на ден.
8./ ЛЮТ ПЛАСТИР  .  Състав:  Екстракт от лют пипер, екстракт беладона, настойка от арника, каучук, боров колофон, ланолин, вазелиново масло. Начин на приложение .  Залепва се върху предварително обезмазнената болна част на гръбначния стълб и не се сваля 3-7 дни. Противопоказания:  При силно парене се препоръчва да махнете пластира и да намажете мястото с вазелин. Не слагайте на места, на които имате бенки за да не ги раздразните. Не се препоръчва и на хора с кожни заболявания.
9./ Лютива настойка.  Начин на приготвяне:  1 част счукани много люти пиперки на 10 части чист спирт.
Начин на приложение .  Натрийте болния участък на гръбначния стълб.
10./ Мравчен спирт . Продава се в аптеките (Spiritus formacicus). Използва се за разтриване.
11./ Керосиново-сапунена апликация . Парче канаваца (без никакви примеси на синтетика) се натрива от едната страна със сапун за да не се изпарява керосинът. Канавацата се слага на гърба с керосиновия слой надолу, покрива се с целофан и се увива с вълнен шал. Държи се 1-3 часа. Трябва да се внимава с кожата за да не се получи изгаряне. Ако почне да пари, махнете апликацията и разтрийте гърба.
12./ При остеохондроза  се прави компрес от настъргам картоф  с мед.Този компрес се държи не по-малко от един час.
13./ Приготвя се съгреваещ компрес от смляно в кафемелачка синапено семе,добавя се малко мед и камфорово масло приготвения компрес се налага на болното место на гърба няколко дни подред. Гърбът се пази от простуда и се консумира естествена храна.
Гръдната остеохондроза е коварна, преди всичко с това, че се отъждествява със симптомите на други заболявания. Гръдната част е малко подвижна, ребрата заедно с гръбначния стълб образуват своеобразна кошница. Това означава, че на пръв поглед симптомите се свързват с подозрения за стенокардия, инфаркт на миокарда или заболяване на дробовете. Ако усещате затруднено дишане в областта на гърдите, особено при наклон на тялото.                                                             
14./ В бутилка с плътна тапа се сипват 200 гр. зехтин или олио. Добавя се 10-15 червени пиперки и 200 грама почистена газ. Разклаща се хубаво, оставя се за 9 дни на топло място, като се разклаща ежедневно. Тази смес се втрива в кожата за през нощта. Сутринта облечете вълнено бельо и вълнени чорапи.                       
 15./ Вземете бутилка с обем 200 гр. Сложете на дъното парченце камфор. Напълнете я с 1/3 терпентиново масло, 1/3 - зехтин или олио, 1/3 - винен спирт. Преди употреба сместа се разклаща. Втрива се, докато попие изцяло в кожата - до сухо и се бинтова за през нощта с нещо вълнено.                                                                       
16./ 50 гр. камфор, 50 грама синап, 100 гр. спирт, 100 г. суров яйчен белтък. Начин на приготвяне:  камфорът се разтваря в спирта, в разтвора се сипва синапа, разбърква се, за да се разтвори. Отделно се разбиват белтъците, после се смесват с основния състав. Наяин на лечение: този мехлем се втрива вечер, преди лягане, но така, че да не се попие от кожата, а да остане един слой. Сетне се изтрива със суха марля.

Общи условия

Активация на акаунт