Температура 4-ти ден след кои прием на АБ температурата спада

  • 882
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте д-р Слънчева от сряда 18.03 е с температура ходихме на лекар оказаха се афти в гърлото изписаха ни само Изопринозин след два дни в петък детето нямаше никакво подобрение даже и позле афтите минали сега бактериална инфекция отделно кашляше,носа запушен / не тече а се стича в гърлото/ кашлицата стана лаеща /така  каза д-ра/ и в петък ни изписаха АБ  ЦЕК форте 5дн по 5 мл.на 12 часа досега не е пил изобщо АБ.Температура има и днес 38.5 редувам нурофен и свещички Панадол пил е 2 пъти от АБ.Въпроса ми след кой прием на АБ температурата ще спадне? За кашлицата пие капки Проспан 4*10 капки и противоалергичен сироп Arius.За първи път ми се разболява толкова сериозно досега само леки настинки забравих да кажа че е на 2год.и 3 месеца и затова ме притеснява това задържане на температурата.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 18:38 от titi83

# 1
  • Мнения: 5 760
Заболяване с афти всъшност е херпес инфекция и тъй като е вирусна антибиотика яма да има ефект освен при усложнение. Афите и цялото заболяване протича 3-4 дни с висока температура и след това още 2 дни до 38. Като цяло заболяването трае 7-10 дни. Необходима е добра хигиена на устата, а  афтите можете да ги намажете  внимателно с Ваготил- 2 х дневно за 2 дни. Освен в устата те може да са по лигавицата на гърлото и хранопровода и да провокират кашлица. Добре е да давате чай от лайка и по възможност да прави гаргара., вит С по 1 ампула от 2 мл. и предимно течна храна, за да не се дразнят афтите защото са много болезнени.

# 2
  • Мнения: 28
Благодаря Ви .

Общи условия

Активация на акаунт