неправилно пораснали зъбките

  • 824
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте .
 Искам да попитам опитни мами. Дъщеря ми на 1 год и 4 месяца. Има вече 12 зъби. И от няколко месяца забелязах че има неправилна захапка. 3 долни зъбчета излизат напред пред горните. Много  сладка усмивка става. Но не искам така остане. Какво да направя и откога да започна това? Имал ли някой такава проблема? Благодаря за бъдещи отговори

# 1
  • Мнения: 2 447
Непрекъснато ли ги държи така?И моят син отскоро взе да да ги изкарава отпред,но според мен го прави защото му е интересно(така непрекъснато трака или скърца със зъбките)
Консултирай се и с педи все пак.

# 2
  • Мнения: 1 240
След като има неправилна захапка е най-добре да се консултираш с педиатъра, а той да ви насочи към детски стоматолог. Той ще те посъветва какво и кога трябва да се направи.

# 3
  • Мнения: 2 448
Обратната захапка е генетично заложена, не е от изкривяването на зъбите.
Но ако при вас става дума само за неправилно излезли зъбчета, ще се успокояваш, че са млечните. Може да се консултираш със стоматолог да ти каже за какво точно става дума, но на година и нещо, едва ли може да се променят нещата. Бебе не може да носи скоби на зъбите все пак.

# 4
  • Мнения: 21
И аз отначало надявах се че така ги слага само понякога, но най-накрая виждам че това е - 3 отпред 1  отзад(от тези 4-ма долни). Доста ме яд, защото не  и давах да смуче  нито биберон, нито пръстите.
 

# 5
  • Мнения: 2 374
Дъщеря ми е по същия начин,обаче всичките долни зъбки са и така,демек си е с обратна захапка.Почти не личи,даже никой не вярва,но си е така,аз също все още не съм я водила на стоматолог,но трябва да се посети.В подписа ми я има,но на тази снимка не се вижда много добре.

# 6
  • Мнения: 8 999
Консултирай се с педиатъра. Чак когато израснат постоянните зъби /или малко преди това/, е възможно да се коригира захапката. Ако изобщо има неправилна захапка. Ще трябва да почакаш да стане поне на 5-6 г и да я заведеш при детски ортодонт.

# 7
  • Мнения: 344
Направи консултация с ортодонт.

# 8
  • Мнения: 81
Аз бях с брекети когато родих, така,че още на 1 седмица синът ми вече имаше посещение при ортодонтката  Laughing. Поговорихме с нея за евентуални прегледи, защото аз имам проблеми със челюстта.  Каза ми ,че за намеса при такива проблеми може да се прави след като детето стане на 5 години. Инъче и нашите долни зъбчета са пред горните.

# 9
  • София
  • Мнения: 607
За сега  е рано да ходите на ортодонт,защото сте доста малки .Ако си мислиш че има обратна захапка мога да ти кажа какво ме посъветва моята ортодонтка за голямата ми дъщеря която носи шини вече 3 г.да дъвче повече месо .Тя ми обясни че проблема с по малките челюсти е в нежеланието на децата да дъвчат.На малката ми дъщеря долните зъбчета са криви,но това не значи ,че после постоянните ще са така.Дано да съм ти била полезна.  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 187
При израстване на постоянните зъби захапката може да се промени. Едва тогава ще прецените има ли нужда от шини или брекети. Точно вчера разисквахме темата със семейният стоматолог.

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
При израстване на постоянните зъби захапката може да се промени. Едва тогава ще прецените има ли нужда от шини или брекети. Точно вчера разисквахме темата със семейният стоматолог.
Не разчитай на това. Задължително консултация с ортодонт.

# 12
  • Мнения: 4 187
Естествено, че е задължителна консултацията с ортодонт, не твърдя противното!
Просто казвам, че брекети се слагат на постоянни зъби, и че има шанс, ако сега са криви млечните, или захапката е неправилна, това да се промени с изникването на постоянните!

Общи условия

Активация на акаунт