нормално ли е ?

  • 1 166
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
моята беба е на 3 седмици яде най-много по 60мл повечето пъти по 45-50 на интервал от 3 часа за тези 3 седмици е качила 400гр нормално ли е моята педи каза че трябвала да яде по 90 ама  Naughty пълен ъбсурд да ги изяде и за това каза да и давам не на 3 а на 2 часа по 60гр ама тя пак си се буди точно на третия час какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 305
Незная колко е нормално и колко не  дъщеря ми качи първия месец 450 гр, и педиатърката като ме нахока, какво съм била правила и тем подобни. Дъщеря ми беше на кърма и си ядеше колкото иска. На следващия месец качи със същото хранене повече от 1 кг  последва хокане, че пък много била качила.
Виж дали детето е спокойно, дали пълни памперсите и сама прецени по колко да му даваш.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дете с дете не са еднакви.В този ред на мисли не всички деца ядат еднакво.Важното е,че качва грамчета.Пишка и ака също,нали така?Аз не бих се притеснявала.

По-лошият вариант е да качва много и да ви се карат,че сте дебели и еди какви си болести ви грозят  Peace

# 3
  • Мнения: 344
Тези педиатри нещо са се издухали ThinkingАз едната я смених заради такива неадекватни съвети.Детето ми било родено едро/4100кг/ , все едно бил на два месеца  Naughtyи трябвало да изяжда по 100мл Rolling EyesАми беше на десет дена и не ги изяждаше.Постепено се увеличаваше количеството от 60 на 80 , на 90 и достигнахме заветните 100, но към втория месец.Друга глупост , че не наддавал много ShockedДа съм го хранила на 2 -2,5 часа.Я , сметни на 2,5 часа по 100мл мляко , което то нейни сметки трябва да поеме стомахче , голямо колкото костилка на черешка #CrazyЕ , да не е прасе , че да го гоя за Коледа.Всяко дете е индивидуално.Има месеци , в които ще наддаде 800-1000гр , а друг 500гр  и т.н.Моето хлапе първия месец качи 500гр/беше с повръщане/ , втория 850гр и така си вървеше съвсем нормално.Не се шашкай и не обръщай чак такова внимание.Естествено , че няма да си будиш детето и да му даваш да яде.Щом си спи не е гладно.Води се по детето си. Peace

# 4
  • Мнения: 207
Според мен щом е спокойна и си пълни памперсите няма защо да се притесняваш! Не може всички бебета да ядат точно толкова, колкото пише в книгите! С какво я храниш? С АМ или кърма? Нощем будили се за ядене?

# 5
  • Мнения: 137
еми за пишкането да ама ака по 1 път на ден и мн спи като доиде часа за хранене се буди от самосебе си но докато си изяде млякото и заспива на ръцете ми даже повечето пъти не се урига защото е вече заспала казаха час и половина след всяко хранене да и давам глиукоза заради жълтеницата ама щом не е време за хранене не се събужда храня я със сухо мляко и кърма редувам ги защото нямам много кърма не я дохранвам просто ги редувам и кърмата я цедя за да следя по колко изяжда

# 6
  • Мнения: 1 168
Не виждам нещо притеснително. И моята щерка ядеше малко първия месец, сменяхме млякото, че да е по-хранително и да качва повече, щтото таблици гоним, разбираш ли! Сега се чудя защо бях толкова тъпа да я слушам докторката. Като се отприщи това дете да яде втория месец, че като се напомпа и едни бузи и кълки отпра, малеее. Сега я ограничавам малко, че и без това в нашия  род кльощави няма и се притеснявам да не тръгне от бебе шишкава.

# 7
  • Мнения: 3 804
щом не плаче и не се буди между храненията значи количеството мляко и е напълно достатъчно,при мен голямата не си изяждаше оределената норма ,но пак си наддаваше.

# 8
  • Мнения: 629
Малките бебета по принцип наддават малко скокообразно. За 2 седмици може зорлем да качи 300 гр и после в следващите две още 600 дори 700 гр. Освен това 400 гр за 3 седмици не звучи лошо. Имате още 1 седмица, че и няколко дни отгоре да наддавате.
Какво е било теглото при раждане и след това при изписване. Все пак стартовото тегло е важно, и ако бебето е по-дребно не е лошо първите 1-2 месеца да понавакса. Но все пак не можеш и не трябва насила да го тъпчеш като свинкя за угояване. Еле пък на 20 дневно бебе да му налееш 90 мл. Тая май не е с всичкия си. Да не говорим, че е нормално децата да ядат различни количества на различните хранения. Затова при проблем с храненето се гледа сумарното количество храна за 24 часа, а не отделното единично хранене.
Ти как разбираш по колко точно изяжда?
На кърма ли сте или на АМ?
Ако сте на кърма цедиш и даваш от шише или мериш на кантар преди и след хранене?
Колко прилично напикани памперси имате за денонощие и колко са нааканите?
Доста са нещата, които биха показали проблем в храненето. Но 400 гр за 3 седмици въобще не е лош резултат за да се шашкаш. На педиатрите или им е много и бурно наддаването, или пък е малко и недостатъчно. Няма угодия. И как са решили, че всички деца трябва да вървят под един калъп?

# 9
  • Мнения: 494
Според лекарката моя юнак трябва да яде по 900мл на ден. Той изяжда максимум 750мл, просто не може повече. Също така качва по около 300г на седмица и пак според същата лекарка качвал много. Та като уж не яде достатъчно и е над нормата, просто не искъм да си представя какво ще стане ако яде според нейните сметки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Абе, какви са тези педиатри! Shocked Като почнат да казват с точност, колко трябва да
яде, детето направо ме убиват, за думите приблизително  или между не са ли чували...
Луда работа!

# 11
  • Мнения: 1 167
Докато кърмих сина ми той всеки път изяждаше средно по 50 в началото и по 70 като стана по-голям (имах кантар на Чико и го мерих всеки път преди и след ядене) След като се нахранеше повръщаше по няколко пъти. Направо се побърквах. Най-накрая върнах кантара на приятелката ми, престанах да обръщам внимание на повръщането и въобще не се питах колко е изял, дали е наддал и тн. Е такъв мир и спокойствие настана. Сама си направи извода.

# 12
  • Мнения: 2 447
Щом е спокойна и не плаче,според мен й стига млякото.Все пак не можеш да я накараш насила да яде.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нормално е  Peace

Всяко детенце си е различно и има индивидуални потребности  Wink

Алек зорлем ми изяждаше на 5 м 80-90 мл АМ  Crazy (даже пусках и аз тема да се допитам дали при нас вс.е ОК  Wink)

# 14
  • Мнения: 9 973
води се по детето,не по педи

Общи условия

Активация на акаунт