Помощ-ТРАНСПРОГРЕС 68 ООД ни монтираха вратите

  • 22 608
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
За новото ни жилище избрахме врати от ТРАНСПРОГРЕС 68 ООД .След монтажа на 7-те интериорни врати се оказа, че от тях само тази на дрешника няма видим дефект.Всички останали до една са изподрани, с различно отстояние при горната и долна панта, дефект на самото покритие(замазан с грозно оранжево),двойно пробити дупки при пантите(това може да се счита и за екстра кефти вратата по-нагоре,кеф ти по-надолу).Боклуците от рязаното дърво са на средата на стаята.
Взеха ни 3050 лв за вратите(което включваше монтаж) + 10лв за да ги свалят от камиона в мазето + 5 лв на врата за да монтират дръжките които си бяхме закупили отделно.Ясно е вече, че за мен това е поредната некадърна фирмичка.Въпроса ми е мислите ли, че мога да направя нещо ?Сблъсквал ли се е няко с подобно нещо?Комисията за защита ще помогне ли ? Tired

# 1
  • Мнения: 863
Имахме подобен проблем с тази фирма-монтираха ни външна врата,за съжаление не присъствах,когато отидох на другия ден имаше една вдлъбнатина като чукнато в горния десен ъгъл.Отидох  в магазина,казват ми,ами майсторите казват,че нямало такова нещо при монтажа.При условие,че блока е почти необитаем,ние също не живеем там,няма как по друг начин да се е получило.Започнах да ги тормозя всеки ден, пътя ми за работа минава от там. Освен това чакахме два месеца, за да ни монтират первазите на вратата.Накрая свекърва ми им се обади и ги заплаши,че ако до  края на седмицата не са сложени первазите и не е оправена дупката,ще ги извика да дойдат да си демонтират вратата пред представител на КЗП ,като преди това ще се е обадила на някоя от телевизиите , за да ги снима.Крайна мярка,но свърши работа:)3  дена след това  бяха оправили всичко.
Моята препоръка е да ги сплашиш малко и да си търсиш правата.3 000 лева не са никак малко Peace

# 2
  • Мнения: 164
Благодаря ти тики-так това и смятам да направя.Макар, че при всичко заплатено ми се струва нереално да се трогнат.Със сигурност ще опитам включително и жалба до КЗП, ако решат да се правят на ударени с мокър парцал.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За новото ни жилище избрахме врати от ТРАНСПРОГРЕС 68 ООД .След монтажа на 7-те интериорни врати се оказа, че от тях само тази на дрешника няма видим дефект.Всички останали до една са изподрани, с различно отстояние при горната и долна панта, дефект на самото покритие(замазан с грозно оранжево),двойно пробити дупки при пантите(това може да се счита и за екстра кефти вратата по-нагоре,кеф ти по-надолу).Боклуците от рязаното дърво са на средата на стаята.
Взеха ни 3050 лв за вратите(което включваше монтаж) + 10лв за да ги свалят от камиона в мазето + 5 лв на врата за да монтират дръжките които си бяхме закупили отделно.Ясно е вече, че за мен това е поредната некадърна фирмичка.Въпроса ми е мислите ли, че мога да направя нещо ?Сблъсквал ли се е няко с подобно нещо?Комисията за защита ще помогне ли ? Tired

Хамалските услуги се заплащат. Разбрала си го вече. Почистването - също. Но ти не си го заплатила и те не са ти го извършили. Всяка фирма, занимаваща се с врати, ще ти каже, че има марж в размера понякога равен на 7мм (приблизително), което си е видимо с просто око.
За останалите дефекти - не знам. Договор м/у вас няма ли? Извикай собственика на фирмата у вас и му покажи какво си заплатила...
А надеждите ти за Комисията са големи, но дерзай. Късмет  Peace

# 4
  • Мнения: 164
Всъщност се оказа,че има още.Когато купувахме дръжките исках да взема две и за баня от тези дето се заключват.Съпруга ми се обади да попита бравите за баните позволяват ли такива дръжки.Казано му бе, че на всичките врати бравите са еднакви.Съответно купихме еднакви дръжки на всякъде .Сега като отидох да видя се оказа че си имаме брави за баните едната от които е сложена на дрешника, другата явно пак случайно се е паднала за щастие на една от баните.
Шани нека да има разлика, но поне да не пречи.В случая вратата се опира в долната си част под пантата в касата. И друго аз съм платила за врати и монтирането им, така че не виждам в случая остатъците от монтажа защо трябва да присъстват.Майсторите с гипсокартона си прибраха техните остатъци.Има договор и 2 години гаранция.В точка 10-та от договора пише ако в момента на доставката до адреса асансьорите не работят фирмата може да извърши пренасянето за 2 лв на етаж.Асансьора ни работи и слиза до мазето където сложиха вратите преди монтажа.Ще пиша в понеделник какво са ми казали .

# 5
  • Мнения: 8 999
Срещни се първо с управителя, кажи му, че имаш забележки към качеството на работа и на изделията. Ако се опъне, тичай бързо в КЗП. Пускай жалби и се надявай.

# 6
  • Мнения: 164
Благодаря Ви за подкрепата  Hug
Ето малко снимки.
Увисналата врата в хола
Горния ляв ъгъл на вратата на банята
Сбърканите дупки на вратата в спалнята("екстрата")
Още едни дупки на касата на спалнята ("за резерва")
Още една издраскана каса
Това не са всички недостатъци, но останалите щях да ги преглътна ако ги нямаше фрапиращите.
Така че, помислете преди да си поръчате врати от "Трансрегрес"...може пък само монтажния екип в Благоевград да е толкова "сръчен".

# 7
  • Мнения: 3 770
tammy® , това е ужасно ! Искрено ти съчувствам ! Изобщо не оставяй така нещата ! Тези врати и каси за нищо не стават , направо нови !

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
наистина е ужасно това, което си показала.  Close
Пак казвам - извикай собственика на фирмата. Разгледайте отново договора и го попитай, защо са те таксували за хамалогията? За почистването е отделна тема.
И чак тогава КЗП.
Хайде, пиши как се развива случая и дано намерите решение, удовлетворяващо и 2-те страни.  Peace

П.П: кога си заплатила сумата? Преди монтажа или след това? А приемо-предавателен протокол подписала ли си?

# 9
  • Мнения: 164
1500 лв заплатих при самото поръчване на вратите.Останалата част когато казаха че вратите са готови за монтиране и са в Благоевград.Приемо-предавателен не съм подписвала.

# 10
  • Мнения: 164
Снощи много ядосана написах писмо на мейла на фирмата.Днес тукашния представител се е свързал със съпруга ми и е казал, че почват да ги оправят, но нямало да стане за 3-4 дни./ще преработват някои детайли в завода/
Утре пък чакаме собствениците на фирмата да дойдат на оглед.Ще пиша пак след посещението.Надявам се с добри отзиви и след корекциите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 383
Снощи много ядосана написах писмо на мейла на фирмата.Днес тукашния представител се е свързал със съпруга ми и е казал, че почват да ги оправят, но нямало да стане за 3-4 дни./ще преработват някои детайли в завода/
Утре пък чакаме собствениците на фирмата да дойдат на оглед.Ще пиша пак след посещението.Надявам се с добри отзиви и след корекциите.

искам само да те подкрепя
не се отказвай!
всичко трябва да си оправят
а относно комисията -нашия майстор за спалнята каза , че веднъж са го разкатали по сигнал за дефектно монтирана мивка
така че и това е шанс
аз сега ще им пиша за едни хубавци за дограма
стискам ти палци

# 12
  • Мнения: 276
Според мен управителите изобщо незнаят какво става. Ние също купихме врата от там и ни я направиха перфектна!!! Нямам никакви забележки. Монтираха ни я и аа тръгване уж небрежно превъртя горната брава и монтажника се усети но се опита да замаже, НО ние седяхме на главата му и видяхме какво става, хъката-мъката ако има проблем обадете се...........е незнам дали и до вечерта изкара, в смисъл много скоро след монтажа просто отказа, обадихме се и ни я смениха на следващия ден. Ако не бяхме тук и не беше станало дума за тая брава, щяха нас да изкарат виновни предполагам, но така всичко си мина гаранционно. Обади се и говори с управителите, ще те разберат и ще направят каквото могат, ясно е че не си си пробила сама по 6 дупки............ успех!!!

# 13
  • Мнения: 164
Днес собствениците на Транспрогрес ни посетиха.Направиха оглед и заключиха, че вратите са добре монтирани...като изключим видимите на снимката дефекти.Обещаха да сменят всичко, което не може да се поправи.Въобще хората бяха много земни и разбиращи си от работата.Само този дето са го избрали за управител на офиса в Благоевград просто не става за обслужване на клиенти, нито пък за наблюдение на монтажна група, не можа да си поеме отговорност за думите си и излъга, че не ги е казвал Shocked.Оправиха зависналата врата още преди посещението, което ме навежда на мисълта, че ако им висяхме на главите нямаше сега да имаме такива грижи.Ще пиша пак след 10 дена когато казаха че ще оправят всичко. Hug Благодаря на всички дето ме подкрепят.

# 14
  • Мнения: 4 187
Благодаря Ви за подкрепата  Hug
Ето малко снимки.
Увисналата врата в хола
Горния ляв ъгъл на вратата на банята
Сбърканите дупки на вратата в спалнята("екстрата")
Още едни дупки на касата на спалнята ("за резерва")
Още една издраскана каса
Това не са всички недостатъци, но останалите щях да ги преглътна ако ги нямаше фрапиращите.
Така че, помислете преди да си поръчате врати от "Трансрегрес"...може пък само монтажния екип в Благоевград да е толкова "сръчен".

Това не е монтаж а подигравка  Shocked! Имаш пълно основание да негодуваш. Дано след 10 дни имаш повод да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт