Какво мислите за тези методи за прояждане

  • 3 566
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Гледах по ТВ как някои спецове учат деца да ядат. Ама става дума за деца, които не са злояди, а направо нищо не ядат. Живели на сонда до този момент . Явно и такива имало. Някакво 5 годишно момиченце. Та има някаква болница дето отиват и живеят с родителите си. Спират да ги хранят със сонда, на родителите се забранява да говорят за храна. Живеят си там, хранят си се нормално, детето ако иска идва и яде с тях. Въпросното момиченце обаче 10 дни не пожелало да хапне нищо, само на вода карало. Та след 10 дни само си поискало ябълка за пръв път в живота. Едно пък друго момченце пак така било прояло, ама 24 дни не хапнало нищичко.

# 1
  • Мнения: 1 305
Как си представяш дете да оцелее след 24 дневен глад??  #Crazy

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Малко преувеличено ми се струва всичко това.
Сигурно в реалността е някакъв среден вариант.
Аз съм чувала така майки да пробват - като не иска на закуска - добре, в промеждутъка нищо не се дава, на обяд - не искам - добре, нищо не се дава.
И така на поредното хранене детето вече е гладно и яде.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Не мога да приема, че ще чакам 24 дни детето ми само да си поиска да яде нещо, а през това време нищо да не хапне!  Naughty
Но ще проследя отговорите на всички за злоядите деца.
Как можете да накарате едно дете да яде?
Моята племенница яде само натурален хляб, не намазан с нещо, ориз, кисело мляко, сладолед и неограничено количество сок от ябълка, няма значение дали е натурален, купен или току-що изстискан. И нищо друго не слага в устата си. Naughty
И нищо и никой не са в състояние да й вкарат каквото и да било в устата, защото веднага го повръща обратно, на секундата. Потенциална анорексичка е!
А аз и родителите й идея нямаме как да я накараме да яде и нещо друго.  Sick

# 4
  • Мнения: 2 757
инка62, спокойно, не вярвам да се разболее от анорексия племенницата ти. И моят Давид до скоро яде 5 неща на кръст, чак сега почва да прояжда и други. Пробвала съм да не му давам нещата които обича, но предлагам много други вкусотии. Без успех, оказа се че може да живее без храна 2 седмици нищо не хапна, само малко оризова вода и се уплаших да не му стане нещо и си му дадох квото иска. Но не е бил в болница под наблюдение, а в къщи и е опасно да гладува така крайно.
 Но тук става дума за деца които абсолютно нищо не искат да хапнат. Това е истина което съм написала. Родителите казаха че им е било много мъчно да гледат как детето им не хапва нищо 10 дни, едва издържали на гледката. За другото не казаха подробности, само като случай на клиниката го споменаха. Според Библията е възможно 40 дни да се оцелее без храна.

# 5
  • Мнения: 629
И да вярваме и да не вярваме, че ще седим и с дни ще гледаме дали децата ни ще хапнат нещо.....крайните ситуации понякога изискват крайни решения. Ако тези деца наистина са останали живи благодарение на насилствено вкарана сонда за храна (защото се съмнявам сами с усмивка да са се съгласили), то тогава родителите им нямат особен избор за рашение на проблема.
За първи път чувам за такива крайни методи на лечение, и въобще за толкова крайно злоядство, но....явно много неща могат да се случат. Мога само да кажа да пази Господ! Confused

# 6
  • Мнения: 7 914
опитвам се да съм много либерална и да не насилвам сина си за повечето неща, но да го оставя на вода 643265 дена... психически аз не бих издържала Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 290
Боже, не мога да си представя да живея в такъв ад.  Shocked Да стоя с дни и да чакам, да се моля вътрешно, детето ми да хапне нещо. Не бих издържала и не знам какво да мисля за този метод. Отчаяна работа.

# 8
  • Мнения: 7 723
Това е пълен абсурд ooooh!
 

# 9
  • Мнения: 19 272
Според Библията е възможно 40 дни да се оцелее без храна.

Възрастен може да издържи и по-дълго време. Стига да пие редовно течности.
За деца обаче ми се струва 24 дена ужасно дълъг период. На колко години е било детето?
Някакви здравословни проблеми ли имат децата, че ги хранят със сонда? Колкото и да са злояди децата, все има нещичко, което да ядат, ако ще и само шоколад или хляб да е. За да откажат тотално храна и да се налага да ги хранят със сонда, ми се струва, че има някакъв дълбок психологически проблем.

# 10
  • Мнения: 3 695
Мисля, че тези методи работят и по-добре така, отколкото цял живот със сонда! Дано все по-малко такива случаи да има!  Praynig

# 11
  • Мнения: 804
Изобщо не мога да го приема това детето ми да е оставено само да потърси храна.Това едва ли става в България.Как дете ще издържи само на вода 24дни-това е абсурдно.Странен метод да научиш детето си да яде.Никога не бих заложила на него.

# 12
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Не съм сигурна,че това е напълно вярно...
И двамата са много злояди,миналата година оставих големия ми син да огладнее,без да го карам да яде,повечето познати около мен бяха на мнение ,че ще огладнее и сам ще поиска да яде...Три дни не поиска нищо,честно ви казвам,само на овда си караше,на третия ден едва стана от леглото,просот нямаше сили и аз се уплаших да не ни остават в болница и пак започнох да го храня ,но сам така и не поиска...

# 13
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Много пъти съм разказвала как моето дете спря да се храни, после спря и да пие. Спря да пишка и направи гладен запек.
Винаги ще се намери някой, който да ти каже "Абе я го остави гладно, да видиш като огладнее, как ще прояде". Да, ама не. Докато не отстраних причината довела до състоянието на детето ми, нещата стигнаха до там, че го хранех на почти две години с шише с отрязан биберон с калорийни бомби, докато спи, тъй като той все още имаше много силен смукателен рефлекс.
Детето ми ревнуваше от друго детенце, което ми водеха да гледам заедно с него. Това беше неговият начин да е сигурен, че мама няма да отмести вниманието си от него, а цял ден ще се тревожи, ще маже филийки, ще предлага храна, ще прави фокуси.... За всяко нещо си има първопричина.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Щом детето е в болница и под лекарско наблюдение, едва ли е толкова рисково.Важното е, че методът действа.Дано на никой не се случва да има такова дете, но смятам, че всеки родител би опитал от всичко за да се оправи детето му.

Общи условия

Активация на акаунт