Висок пролактин и клостилбегит

  • 1 747
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета,извинявам се предварително,че пускам нова тема,но ми се ще да събера повече мнения!След неуспешен "контролиран коитус" със стимулация от 6 инжекции меногон,с които направих едва един фоликул,реших на своя глава да си пусна хормони на щитовидна жлеза и пролактин(другите съм ги изследвала и са ок).Това обаче направих в деня,в който трябваше да започна клостилбегит за нова стимулация,просто защото и излседванията и хапчето трябваше да са на 3ти ден.И така,отидох да ми вземат кръв,после се прибрах и си пих първото хапче.Обаче резултатите после ме обезпокоиха:

ТSH-0,444     реф.0.4-5.0
МАТ-0.8         реф. до 12
ТАТ-6.4          реф. до 34
fТ4-1.22         реф. 0.74-1.85

Пролактин-52.95         реф.1.9-25.5

Какво ще стане сега с тоя висок пролактин и стимулацията,която правя?Вече е късно да я спирам и тоя ТСХ защо е толкова нисък,макар и в граница,при условие,че го бях излседвала преди 5-6 месеца и беше 1.4,откъде тая промяна?Ще докарам ли ову с тия две таблетки на ден клостил,въпреки пролактина...Абе,хиляда въпроса си зададох,ако имате мение,споделете,моля ви Tired
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен с това ниво на пролактина ще е много трудно да стане овулация. Трябва да ти е някъде 15 например, даже и 25 се приема за висок. Изследвай го още веднъж във друга лаборатория. Той не се влияе от МЦ, поне така си спомням но не съм сигурна. Трябва да си спазила и изискванията преди вземане на кръв за да са ти истински стойностите.

# 2
  • Мнения: 4 700
Ами късно е вече да спираШ, Щом си го zапочнала. Виж какво Ще стане. Учудвам се, че досега не са ти иzследвали тоzи хормон. Задължително му обърни внимание. Повтори иzследването, нали zнаеШ, че преди да ти вzемат кръв zа пролактин трябва да се лежи около 20 мин, да не си правила секс предната вечер, да не си била иzлагана на стрес. Ако пак е висок искай да ти се направи ЯМР, zа да се иzключи/потвърди наличието на аденом. И тогава вече може да се наzначи адекватно лечение.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Миле,бях спазила изискванията,без секс,докосване на гърдите и т.н.Единственото,което не спазих е лежането,в лабораторията поседях 10ина минути преди изследването и това е.Оф,по-добре да не го бях пускала,с такава надежда започнах тая стимулация,а сега ми се стъжни.Дано успея поне едно фоликулче да направя като предния път Praynig

А другите хормони как са,според вас?
Миле,Кене,мерси за отговорите Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 302
buena esperanza, другите хормони са ти супер. И за TSH  недей да се тревожиш. Това, че е ниско нивото му, не пречи. И на мен ми е странно, че до сега не са ти изследвали пролактина. Но не се шашкай, това е стресов хормон и той много мени стойностите си. Консултирай се с гинеколога си и може би той ще ти препоръча да започнеш прием на Достинекс или Бромокриптин. Поне на този етап, докато правите стимулацията. Тези лекарства със сигурност свалят нивото на Пролактина. А на какво точно се дължи високата му стойност сега.... нямаш време да търсиш причината. Аз съм с аденом на хипофизата и от там висок пролактин. От август 2006 г. пия Достинекс и така държа хормона в норма. Имам една стимулация с Клостилбегит, по 2 таблетки дневно. Но при мен се получиха кисти от него, много бързо пораснаха фоликулите и не можаха да се спукат. Но все пак при мен това лекарство подейства, като в същото време пиех и Достинекс. Така че не мисли, че опита ти е обречен на неуспех. Но обезателно говори с лекуващия те гинеколог. Желая ти успех!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Zazi,мерси за окуражаващия отговор!Повторих изследването,резултата беше почти същия,т.е. първият резултат не е случаен!Обадих се на АГ ми и тя ми изписа Бромокриптин по половин таблетка преди лягане,това успоредно с клостила,който го пия вече трети ден!Дано имам ову този месец Praynig

# 6
  • Мнения: 4 700
buena esperanza, добре е, че си zапочнала с бромото. Обаче те съветвам да се конслултираШ с ендокринолог zадължително. Стискам палци zа двете чертички. 

# 7
  • София
  • Мнения: 4 884
buena esperanza, добре е, че си zапочнала с бромото. Обаче те съветвам да се конслултираШ с ендокринолог zадължително. Стискам палци zа двете чертички. 
Praynig
Мерси за стиснатите палци,Миле HugСмятам да отида тези дни на ЯМР,въпреки,че явно не е задължително,но аз искам,да си знам какво има.

Благодаря на всички,които ми отговориха  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 700
Според мен е абсолютно zадължително ЯМР. Моят пролактин беШе доста по нисък от твоя, но аденомче си имам. Не е страШно и да го има, но е важно да се zнае. Успех и дано ти нямаШ.  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 6 302
Права е Миле, разбира се, че трябва да се види как стоят нещата. И аз бях така, не можех да чакам докторите да се чудят какво може да е.... Платих си ЯМР и се видя аденома. Само не се шашкай, ако го има, не е нищо страшно.
Пиши после да кажеш как е минало. Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт