Лоши дела, добри думи?!

  • 1 871
  • 15
  •   1
Отговори
Трудно ли ви е да се скарате, да се конфронтирате и  защитите своите интереси, с човек  чийто  действията или бездействията са  лоши, егоистични, интересчийни, но иначе се държи мило, любезно и внимателно с вас???

Имам няколко такива в обкръжението,  които са толкова мазнички и добрички, но иначе си правят каквото им е удобно на тях за чужда сметка?!
Но, ако само им намекнеш нещо, стават от добрички в лъвички?!

# 1
  • Мнения: 15 619
Ако ти е трудно да се скараш, прекъсни контакта!
Не давай информация за себе си, близките си и делата си.

# 2
  • Лондон
  • Мнения: 403
Бързо преценявам лицемерите.Престават да съществуват за мен.Но ако са от семейството ,или е прекия ти шеф /от личен опит знам/ е малко трудно да ги игнорираш тотално.

# 3
  • Мнения: 1 210
Никога не срещам трудности , когато трябва да защитя свой интерес. Все едно кой стои срещу мен. Отношението му към мен е без значение, когато е лицемерно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз съм право куме в очи....Друг е въпроса, че на никой не му пука от мен Mr. Green

# 5
  • Мнения: 84
Не само, че не ми е трудно, ами ми доставя и удоволствие.
Хич не слушам кой какво говори - гледам само какво прави.

# 6
  • Мнения: 3 495
Трудно, много ми е трудно. От известно време имам такъв проблем и обмислях да пусна тема, че проблема ме е завладял отвсякъде. Прекъснах контактите, но пък сега се сърдят, че съм ги прекъснала. А лошото е, че лицето е от семейството. Делото с ужасни последици за мен, а думите - мед му капе от сърцето. Заблазявам на хората, които могат право куме в очи

# 7
  • София
  • Мнения: 392
 И аз не владея висшата дипломация, завиждам на хората които го могат. Търпя докато съвсем не се улеят, тогава го казвам директно/но без да обиждам/, защото вътрешно ми е прекипяло и вече ми е все тая, дали ще се сърдят.

# 8
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В обкръжението си от приятели нямам хора,които да ме ощетяват по какъвто и да е начин,но в роднинското имам,въпроса съм го решила,като родните съм ги поставила на стъпало "познати" или "добри познати",въобще не се притеснявам да си реагирам остро в момента,в който се почувствам засегната ,последното нещо,което би ме интересувало е дали някой ми се сърди,обижда и т.н.,в такива случаи аз съм двойно по-сърдита и по-обидена и мнооого директна...

# 9
  • Мнения: 171
Такива проблеми имам в работата. По принцип ми е много трудно да се конфронтирам в службата. Лошото е, че когато ме настъпват, аз трябва да съм в позицията на отбраняващата се, на обясняващата се, на доказващата на бялото и черното... В момента ме тормозят едни "честни, сини очи", които ми се усмихват всяка сутрин. Ами реших, че е време да започна да уважавам себе си повече и да не се поддавам на редките моменти на "добро" отношение. Докато бях на варианта "пълен игнор" към човека,  бях обвинена за несработване... Сега съм хванала малката секира - сеч при дребни неща, веднага, директно. Има резултат, макар че не се чувствам добре.  Страх ме е, че ще пусна звяра. Но виждам, че има резултат. Дано да не се налага да хвана голямата...

# 10
  • Мнения: 293
 Имам една такава ,,приятелка,, която ми е позната тъй като нейния и моя мъж са приятели и по стечение на обстоятелствата трябва да се виждаме и да сядаме от време на време на една маса.Изградила съм си ясна представа,че ми завижда и е твърде елементарна за да ми е приятелка,лицемерна е но това не ми пречи да пия по една водка на маса с нея.Не се връзвам на поведението и и не ми пука какво мисли,говори и т.н. Не виждам смисъл да и казвам каквото и да е тъй като просто няма да ме разбере....Така си ми е добре.Не разчитам на нея,не я допускам до личния си живот,не и давам информация за нищо.Като седнем на маса се смеем,говорим общи приказки и така.За себе си съм си ок.

# 11
  • София
  • Мнения: 392
Не само, че не ми е трудно, ами ми доставя и удоволствие.
Хич не слушам кой какво говори - гледам само какво прави.
Е да, ама понякога това, което виждаш, не е това, което си мислиш.

# 12
  • Мнения: 1 217
Трудно ли ви е да се скарате, да се конфронтирате и  защитите своите интереси, с човек  чийто  действията или бездействията са  лоши, егоистични, интересчийни, но иначе се държи мило, любезно и внимателно с вас???

Имам няколко такива в обкръжението,  които са толкова мазнички и добрички, но иначе си правят каквото им е удобно на тях за чужда сметка?!
Но, ако само им намекнеш нещо, стават от добрички в лъвички?!
Трудно ми е,а не би трябвало.
И аз познавам няколко такива,които не само си правят каквото искат,ами и преписват постоянно и най-нагло своите грешки на околните.

# 13
  • Мнения: 593
Такива хора ме подтискат. Ограничавам до минимум контактите с нях, ако не мога да ги избегна напълно.
Не споделям и не се доверявам - както каза AGAPH - общи приказки и толкова.

# 14
  • Мнения: 2 757
Не понасям такива хора. АКо са ми близки и няма как да не общувам с тях или пряко вредят на мен или на близък без проблем вдигам скандал. Ако не са ми близки  изобщо не се разправям с тях

Общи условия

Активация на акаунт