Въпрос за палачинки?

  • 3 260
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Имам един проблем,всеки път като правя палачинки,ръбовете ми стават много трошливи и ужасно се ронят.Като направя палачинката задължително я намазвам обилно с масло и пак не успява да омекне.Иначе ги правя с 3яйца,чаша мляко,чаша брашно и щипка сол.Моля за съвет,къде бъркам?

# 1
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз не ги мажа с нищо.
Просто ги нареждам една върху друга.Може би са леко хрускави понякога, защото сина ми ги откъсва двата края .
Да не ги препичаш много????

# 2
  • Мнения: 27 524
Защото са много тънки ръбовете, затова  Simple Smile Като ги редиш после в чинията издуват ли ти се в средата?  Simple Smile
Сипвай малко повече смес и веднага хубаво разклащай тигана, докато цялата смес равномерно се разпредели навсякъде, не само в средата. Аз така правя и няма трошливи ръбове  Peace

# 3
  • Мнения: 6 713
И аз ги правя с три яйца, чаша брашно и вода и мляко за рядко тесто. Не е проблема в пропорциите - слагай равномерно от сместта навсякъде. Като са готови ги редя една върху друга и слагам масло върху готовата по средата обаче и това е. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 804
Аз ги правя с 1яйце,вода и брашно на око, и малко захар.Винаги стават мекички,редя ги една в/у друга без да мажа с масло.В края стават хрупкави ако са много тънки  и не е намазнен тигана,тогава прегарят и се трошат-така мисля.

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз не мажа тигана с нищо, правя ги на тефлонов  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 804
Ееееееее,който има тефлонов не маже,моят е леко тефлониран и ако не намажа дъното леко залепват палачинките.Важна е гъстотата на сместа и да е равномерно навсякъде.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря за отговорите Simple Smile Едва ли ги препичам,защото ги пека малко и са си светли.Правя ги в тефлонов тиган,който намазвам с мазнина.Сместа я разпределям уж равномерно,но винаги  в края е по-тънко,по ръба на тигана(към стените).Да не би от пяната,която се получава при разбиването на сместа и затова да стават така паяжинести в края ,макар,че винаги разбърквам добре преди да гребна newsm78

# 8
  • Мнения: 27 524
Не е от пяната, просто остава прекалено тънко. Ако те притеснява - изрязвай го.
Зависи си от тигана, в прекалено разлятите не можеш да разпределиш смес и по крайчетата. В по-ясно изразени стени - може  Simple Smile
И сместта трябва да ти е по-гъстичка  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря  bouquet ,другия път ще ги пробвам по гъстички.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 136
Ето една рецепта за вкусни и ароматни палачинки    1/2ч,ч пр,мляко,1/2ч,ч, лимонада /може и фанта портокал/, 2 яйца ,2к,ч,брашно,1/2ч,л, захар,щипка сол,Както сте писали по горе сместа не трябва да бъде много рядка за да не бъде палачинката с изсъхнали краища,Аз лично ги мажа с маргарин,

# 11
  • Мнения: 336
В сместа слагам и около 50 гр. разтопено масло и това ги прави мекички. Уж Simple Smile.

# 12
  • София
  • Мнения: 554
И аз да кажа за мойте палачинки - винаги стават страхотни /  1 яйце ,една чаша мляко и почти една чаша брашно,една щипка сол /  и като ги извада от тигана ,мажа ръбовете а пък и самите палачинки с малко масълце,така стават меки  и много вкусни! Wink

# 13
  • Мнения: 1 483
В сместа слагам и около 50 гр. разтопено масло и това ги прави мекички. Уж Simple Smile.
и аз така правя Peace

# 14
  • Мнения: 207
Здравейте ! Дано не прозвучи глупаво , но каква е разликата между  палачинка и катма, че съвсем се обърках?  Майка ми правеше като бяхме малки , но казва че това било катми .

Общи условия

Активация на акаунт