За сушените чушки и сушените плодове

  • 7 539
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте! Не съм срещала такава тема,ако има,моля да ме извините.

Интересува ме дали си правите в къщи сами сушени чушки и плодове и бих се радвала да споделите как- във фурната  newsm78 , на каква температура, със или без вентилатор, за колко време и т.н.

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Правя сушени чушки във фурната, на 50' с вентилатор само. Отнема доста време, но стават все едно са сушени, както баба ми ги сушеше навързани с конец под навес. Или поне на мен много ми допадат.
Плодове не съм пробввала, защото в къщи не се уважават.

# 2
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не знам до колко отговаря на въпроса ти - сушила съм кори от цитрусови плодове (захаросах ги в сироп, след това ги суших във фурната) - на въздух (т.е. вентилатор), на температура, която в общи линии не надвишаваше 80о- 100o, около час. Опцията ми беше да ги суша 2-3 дни на сухо място, но предпочетох варианта с фурната, за по-сигурно  Wink

За плодовете би трябвало да отнема малко повече време  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря за отговорите!

# 4
  • Мнения: 5 173
Имаме голяма тераса, става страхотно течение, по парапета нареждаме плодовете, вс вечер ги прибираме, сутрин пак ги нареждам Tired играчка си е, но си заслужава Peace

# 5
  • Мнения: 4 380
Момичета, колко време ги сушите във фурната? Специално за чушки съм се замисляла да си купя дехидратор, но той шуми гадината. Confused

Само червени ли се сушат или може и зелени?

А навързани на конец при какви условия се сушат?

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Момичета, колко време ги сушите във фурната? Специално за чушки съм се замисляла да си купя дехидратор, но той шуми гадината. Confused

Само червени ли се сушат или може и зелени?

А навързани на конец при какви условия се сушат?

Сушила съм само червени, не съм пробвала зелените. Общо взето е малко бавен процес - във фурната ги нареждам върху решетката, вентилатора на 50' и така докато се спаружат. В зависимост от големината им, някои пък са много месести, това определя колко време ще отнеме. Два пъти съм сушила така и първият път за 2 часа бяха готови, вторият път около 4 часа и повече ми отне. Хубавото е, че нищо не им правиш, няма опасност да ги изгорят или залепнат. Това е!

# 7
  • Мнения: 385
А навързани на конец при какви условия се сушат?
Аз си изсуших едни люти чушлета от баба без да ги нижа на конец. Направо закачих клонката с чушлетата на дръжката на прозореца и те си изсъхнаха Laughing За няколко месеца бяха готови Grinning Ако не ти е спешно изглеждат много весело така окачени, но във фурна е много по-лесно и бързо  Peace

# 8
  • Мнения: 4 380
А навързани на конец при какви условия се сушат?
Аз си изсуших едни люти чушлета от баба без да ги нижа на конец. Направо закачих клонката с чушлетата на дръжката на прозореца и те си изсъхнаха Laughing За няколко месеца бяха готови Grinning Ако не ти е спешно изглеждат много весело така окачени, но във фурна е много по-лесно и бързо  Peace

Ама това в къщи ли? Вътре? Ами ако се скапат? newsm78

# 9
  • Мнения: 385
Ама това в къщи ли? Вътре? Ами ако се скапат? newsm78
Да бе, вътре Peace Не се скапаха, не изгниха, нормално си изсъхнаха.

# 10
  • София
  • Мнения: 388
Супер сте!  Аз нямам как да ги суша на терасата,защото сме на много прашен булевард, ядосаха ме цените на пазара,а и хич не е ясно дали изобщо са измити и почистени и реших за догодина сама да си направя.

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Есента суших чушки точно, защото предната Коледа на пазара ме ядосаха, както казваш.
За Бъдни вечер през деня на пазара (живея близо до пазара на Красно село) продаваха сушените чушки по 1лв/бройката  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт