кога играчките влизат в употреба?

  • 2 288
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Нашето бебе е още малко, но има толкова много играчки вече. С нетърпение очаквам да почне да си играем с тях вашите деца кога започнаха първо с дрънкалките, а с плюшените играчки-тях слагате ли ги в легото на бебето и тези гумените патета за ваната. Също така кога е подходящо бебето да почне да се слага на тези така наречени тепих или играчка за активна гимнастика.

# 1
  • Мнения: 66
към 3-4 месец мисля , то ще ти покаже като се заиграе, но с плюшените внимавай, правят алергии, на нас доктора ни каза да ги махнем, особено като и се запуши нослето.

# 2
  • Мнения: 368
При нас влизат в употреба само да се хвърлят насам-натам Simple Smile
Винаги е предпочитал безпосните предмети от бита Wink

# 3
  • Мнения: 9 814
На възрастта на твоето бебе и по-малко дори, се бях запасила с малки, ярки играчки, които издават различни звучи- гумени, от плат...
С тях привличах вниманието на детето и тренирах хващателния му рефлекс.
От големите плюшени играчки доста деца се плашат, а пък и прахта, която се задържа в тях може да предизвика алергия.
Важното е на детето да му се предлагат играчки, които наистина да привличат вниманието му.
Активната гимнастика така и не стана интересна на дъщеря ми.
А иначе вече спокойно може да предложиш на твоето и това забавление.
Ето ти нещо полезно:
http://www.azibebe.com/index.php/bebe-i-dete/griji-i-razvitie/igri-s-bebeto.html

# 4
  • Мнения: 774
Ние активната гимнастика я използваме активно  Wink от 2-3 седмици вече. От около седмица гледа закачените играчки с интерес и успява да ги удря даже. Голяма игра пада! То е едно размахване на ръце, ритане с крака, издаване на звуци... Grinning Всеки ден ново умение откривам. И определено мисля, че и активната гимнастика допринася за това! Peace

# 5
  • Мнения: 251
За вашата възраст само ярко оцветени гумени играчки и дрънкалки.А можеш и да си правите гимнастика ,повдигане на крачетата  и свиване на ръчичките ,под формата на игра нашия много се забавляваше newsm32  За плюшените е рано ,хубаво е да не се дават и на децата когато слагат всичко в устата.Бебетата много се радват когато мама им пее.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
Алекс има една любима плюшена гъсеничка- щом я види и се изкривява от смях Mr. Green
Иначе всичко ярко й е забавно, на акт. гимнастика я слагам от 2-я месец

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мисля че беше на около 3-4 месеца като започна да хваща и да играе с разни дрънкалки. Плюшени  - съвсем като бебе имаше няколко в нейното легло. Сега стоят върху моето, и изобщо никога не е играла с тях, а са толкова много. Всъщност аз харесвам много плюшени играчки, и за това и купувам постоянно, но единственото което прави малката с тях е да ги мята 1 след друга от леглото (през рамо  Mr. Green ) за да си освободи терен за катерене  Laughing . Активна гимнастика и тепих не съм ползвала

# 8
  • Мнения: 2 334
На 3-4 месеца дъщеря ми започна да си играе с дрънкалки и гумени играчки.С плюшени играчки все още не и давам да си играе(против съм )

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Ако е като дъщеря ми  до 3 годишна възраст /в момента е на толкова/ това е загубана мисия.Една стая от 20 квадрата е пълна единствено и само с играчки,колички,коли,колелета,които майка и е купувала да си чеше крастата Crazy

# 10
  • Мнения: 1 305
Към 2-рия месец започнаха да и правят впечатление играчките и да прави първи опити да ги държи. Но дотогава много се радваше на обиколника си той е целия с мечета. Сега изобщо не поглежда към играчките играе си с една рулетка от няколко дена.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На Зм. вече си хващаше и се заиграваше с играчки (дрънкалки).
Преди около месец започна да играе и с плюшени - гушка ги, дава им да пият вода, храни ги със солети. Иначе преди това се радваше на един клоун, но не така осъзнато като сега.
Активна гимнастика не сме ползвали.
Ще те посъветвам да се ограничите с покупката на играчки. Сина ми (а и за други деца тук съм чела) не си играе с играчки, а най-вече с "боклуци" - кутии, шишета, кабели, зарядни, калкулатори.....

# 12
  • Мнения: 81
Нямам спомени кога за пръв път се заигра с играчки, но и аз като ВиФреш ще те посъветвам да се ограничите максимално в покупките на играчки. И моят син обича да си играе с телефони, дистанционни, сешоар, бурканчета от детски храни. На нормалните почти не им обръща внимание. А на плюшените пък въобще  Naughty
Детето ще ти покаже само

# 13
  • Мнения: 2 375
Не помня точно кога, но няма смисъл наведнъж да се купуват купища играчки. Всяка възраст си има определен тип такава и много по-интересно е да ги придобива една след друга, за да се радва на всяка нова.

# 14
  • Мнения: 8 999
Моите деца започнаха да се заиграват, когато се нучиха да хващат с ръчички. Към края на втория месец. И двамата бяха в  състояние часове наред /ако случайно са будни толкова дълго време/ да премятат играчки отляво надясно и отдясно наляво, да ги разучават с всичките си сетива - гледат, вкусват, сдъвкват, душат. Леглата им винаги са били заринати с играчки още от първия им ден вкъщи. В началото слагах само гумени и пластмасови, към 3тия - 4тия месец започнах да им давам и плюшени /но с къс косъм/.

Общи условия

Активация на акаунт