как приготвяте агнешки черен дроб

  • 16 488
  • 14
  •   1
Отговори
  • зад кестените
  • Мнения: 792
Аз го  приготвям  само  на дроб сама но сега  съм решила  да  опитам нещо ново  очаквам  вашите  предложения,

# 1
  • Мнения: 27 524
На дроб-сарма и на супа.  Peace

Цуре, винаги като ти чета постингите, все се чудя дали половината клавиши на клaвиатурата ти не липсват  Crazy

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 20:38 от Блонди

# 2
  • зад кестените
  • Мнения: 792
Блонди, благодаря  за отговора.  bouquetНа клавиатурата всичко си е наред , ама аз все още немога да се  оправям,все забравям по нещо. Embarassed Embarassed

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на скара, с малко зехтин и сол, подправки! другото е на камуния, нещо подобно на кебапа, с много кимион! много вкусно го приготвят, лютивко!

# 4
  • Вече на село
  • Мнения: 569
В дроб сармата и супичката слагам само белия дроб и всичко останало, не и черния. Него го пържа, паниран с брашънце и след това соля.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 553
И аз  слагам в дроб сърмата само белия дроб и много малко от черния. Черният ми горчи в нея.
на скара, с малко зехтин и сол, подправки! другото е на камуния, нещо подобно на кебапа, с много кимион! много вкусно го приготвят, лютивко!
Това изглежда интересно . На скарата сигурно на дроба му трябва съвсем малко , за да не стане сух и жилав.
 А това камуния  за първи път го чувам Каква гозба е ?

# 6
  • Мнения: 27 524
Белият дроб е  Sick Едни такива въздушни, меки, пружиниращи... брр, отврат. Не горчи черния дроб  Simple Smile
Сърце и бъбреци - бива  Simple Smile

Ще опитам и аз с брашно паниран, но защо солиш след това?  Thinking При варенето знам, че не се соли, но и при пърженето ли?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не се соли , за да не се стегне и да не стане сух.

# 8
  • Мнения: 2 110
Освен традиционните дроб-сарма и супа,аз приготвям и агнешки бут пълнен с агнешки дроб и гъби.Много вкусно нещо !

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Не се соли , за да не се стегне и да не стане сух.

Именно, никакъв дроб не соля преди пърженето, в т. ч. и агнешкия.

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам дали съм я пускала в арабската тема за ястията по нашия край, но да повторя:за 2 ма:

300гр дроб от агне или вътрешности
един среден лук наситнен
1.5 с.л доматен концентрат(салца)
1 к.л 4ервен  пипер сладък, 1 к.л лют 4ервен пипер
табел-керуия или рас ел ханут, това го търсете в  арабските магазини
1.5 к.л кимион, една с. л смлян 4есън ; 1 к.л сол, щипка 4ер пипер, зехтин, магданоз  на ситно една шепа
в зехтина се запържват  или задушават лука, пар4енцата дроб , солта и подправките- без кимиона!,доматеното пюре! така 5 мин при силен огън при непрекъснато бъркане, след което се залива с гореща вода 1/2 л и се намалява за 20 мин да къкри! 10 мин преди края се слага 4есъна а минута преди да се изклю4и кимиона, поръсва се с  магданоз и се сервира

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 15:20 от marsy

# 11
  • зад кестените
  • Мнения: 792
  bouquet  bouquetМомичета, благодаря ви за рецептите, вчера  го приготвих  по предложението  на arina .Стана  много  вкусен ,всички го  харесаха.

# 12
  • Мнения: 2 431
Сварявам го и после го ядем за мезе, поръсен само с шарена сол.

# 13
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ти си го сготвила, но да дам и аз идея- наразян на много тънко, паниран и поръсен със сол и лимон става невероятна вкусотия. 

# 14
  • Мнения: 751
Сварявам го и после го ядем за мезе, поръсен само с шарена сол.
И аз така го правя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт