na trei meseca a qde na 3 shtasa i to dosta

  • 825
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
здравейте мами имам един проблем  Cry,според мен де.бебо е на три месеца а аз мисля 4е яде доста ,едва изкарваме 3 4аса и пи6тим от глад,яде по 160грама.аз мисля 4е е доста какво да го правя.давам само в 10 сутринта по 30гр. сок и ни6то друго.ядем нутрилон,може ли да го захранвам с не6то друго,това само не му стига явно.роди се 3.450 изписаха ги 2.850 а сега сме 5.850 а е на три месеца и 8 дена.моля помогнете Cry

# 1
  • Мнения: 718
Не се притеснявай, децата имат индивидуални нужди и най-добре да се водим по тях, а не толкова по схемата на кутията АМ, лично аз съм за храненето на поискване - без значение кърма или АМ.
Относно соковете - те не го засищат, твърде е възможно да му причинят и колики, моят съвет е да ги оставиш за по нататък, независимо далу ще избереш ранно или късно захранване.
Разгледай и ето този подфорум: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Е ти пък,
моят бебок на 1 месец и 20 дена беше 6200, изписаха го 3500.
Храни си детето, няма да го държиш гладно я.
А за сокчето- попрочети и прецени дали има нужда от него.

# 3
  • Мнения: 529
Моят съвет не се различава от тези на другите майки писали до сега-----храни си детето като е гладно и махни тези сокчета.Няма какво друго да даваш на такова малко бебче освен мляко.Успех ти желая.

# 4
  • Мнения: 567
Не гледай часовника- храни си го когато поиска. И тези сокчета ако искаш ги махни- сама си преценяш. Не се притеснявай всяко дете си е индивидуално. Щом е добре бебчо значи всичко е ок Peace

# 5
  • Мнения: 253
Не гледай часовника- храни си го когато поиска. И тези сокчета ако искаш ги махни- сама си преценяш. Не се притеснявай всяко дете си е индивидуално. Щом е добре бебчо значи всичко е ок Peace
Подкрепям.

Ние имаме по 10тина кърмения на денонощие отделно от две хранения със зеленчуково пюре(~60гр) и каша(60-120гр).

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 17:16 от nevidimata

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Моя до скоро ядеше на 3 часа (т.е. на 8 месеца е бил) Rolling Eyes
Да го държа гладен и да го слушам как пищи ли Stop
Роди се 2850 и на 3 месеца беше 6750  Rolling Eyes

За сокчето подкрепям момичетата, писали преди мен. Според мен не му е нужно засега  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 95
В началото и аз мислех да карам на час, но се установи че не може.Сега почнахме 6-ти месец и все още има дни в които се храним през 1,5-2 часа, а на другия ден като по часовник.Относно сокчето може да има колики от него и с храната да се успокоява.Аз направих грешката да дам рано сок, но се усетих и го спрях.На прегледа ще ти кажат дали всичко с бебо е ок /вярвам че е така/ и дали му е много храната  chef

# 8
  • Мнения: 19
благодаря ви за саветите 6те направя каквото кажите,а какво 6те кажете за ве4ерното хапване.той до преди 4 дена спе6е цяла но6т,но сега е пое пак през просото.последно яде в 20 часа и в 3 часа реве та се каса и се започва ядене до ....сутринта.направо 6те откача вече ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
Още си се храним нощем  Rolling Eyes. Чакам го да се откаже сам...
Започнах да го вземам при мен - той си суче, аз успявам да дремна  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 95
Аз лично правя едно по-късно вечерно хранене-гледам да е около 10часа и ако имам изцедена кърма отпреди давам малко повече от това което изсуче.Така  се събужда към 7-7,3 ч на другият ден.Но това не означава, че няма вечери в които се събужда и си иска хапване Laughing

# 11
  • Мнения: 567
Ох, това вечерно хранене Sad още си се храним и то по 2-3 пъти, а понякога яде и през 1ас и половина Sad Има вечери когато имам чувството че ще откача от това бодуване, но стискам зъбки и  чакам сама да си се откаже. Не мога да лиша бебка от ядене, ако е гладна давам , ако иска гушка- гушкам  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 376
Може да имате скок в растежа, затова да има по-голяма нужда от мляко. Води се по детето, така хем мама ще е спокойна, хем бебчо сит и доволен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт