отказва зеленчукови и месни пюрета?

  • 4 099
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте сина ми отказва да яде зеленчуковите и месните пюрета  #Crazyопитах всичко което се предлага на пазара но неиска яде само плодови-моля ако някой има същият проблем  да сподели как са го преодоляли! Hug Flutter Cry newsm45 smile3514

# 1
  • Варна
  • Мнения: 777
Пробвала ли си да му приготвиш домашно пюре,или отказва и него?За месни пюрета май му е рано на детето...

# 2
  • Мнения: 6 713
Ами явно бебчо е свикнал с плодовия вкус и сега ще е малко по-трудничко. Аз например се сещам за комбинацията морков и ябълка като умеличаваш моркова за сметка на ябълката и така постепенно да свикне с вкуса на моркова. Бъди търпелива и не се тревожи, ще почне да яде и зеленчуци и месце! Peace

# 3
  • Мнения: 10
първо всичко което давам на малкия е по преценка на педито,опитвала съм и да му правя домащни но ги плюе и плаче.
ЛУРДЕС това е добра идея не се бях сещала Simple Smile newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 11 894
Нормално е, защото тези пюрета не са сладки. Ако до сега си давала вода със захар, сокове и плодови пюрета зеленчуците нямат никакъв шанс. Затова много деца харесват пюретата на Ганчев, защото те слагат захар и в зеленчуковите и в месните пюрета /не ги препоръчвам по същата причина/. Идеята на Лурдес наистина е добра. Друг вариант е да смесваш с АМ /ако не кърмиш, разбира се/, защото е познат вкус и ще се приеме по- лесно. /АМ разтворено според указанията на опаковката, а не суха субстанция/.

# 5
  • Мнения: 10
да и аз си мислех да го разтворя със АМ защото и без това му идва малко гъстичко!Дано да имам успех newsm17 newsm53

# 6
  • Временно
  • Мнения: 788
Не искам да те отчайвам,но дъщеря ми е същия случай. Tired
На 11 месеца е,а яде по следния начин:
вечер и сутрин към 5-6 часа АМ(между 120 и 200мл)
към 10 часа изяжда не повече от 7-8 кафяни лъжици попара,каша или каквото друго и направя
към 14 часа е истински ад - не иска нищо,нито месни,нито зеленчукови пюрета,нито домашни,нито купени,нито готвена преходна храна.Днес например обядва кисело мляко с хляб(около 100гр. общо).
Единствено към 17 часа яде овесените ядки или гриса с плод.
Това е.Пробвах и продължавам да пробвам разни варианти,но не става и не става.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Не се отчайвай.
Много бебета се мръщят на зеленчуковите пюрета, след като вече са яли плодови.
Какви зеленчуци си предлагала досега?
Опитай тиква-тя е сладка, повечето бебета я харесват. Може да я добавяш към другите пюрета.
Съветът за добавяне на АМ към зеленчуковото пюре е добър.
Добавянето на плод към зеленчуковото пюре също е вариант-но трябва постепенно да намаляваш количеството на плода за сметка на количеството на зеленчуците, така че да остане само зеленчуково пюре.

# 8
  • Мнения: 9 973
изчакай,може и да не е готово.Все пак е твърде рано за месните

# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Записвам се да следя темата защото бебка и тя не иска зеленчукови пюрета при положение че нито е пила сокове нито е яла плодово пюре пробвах и с домашно и с купено на различни фирми резултата е че нищо не и харесва, пробвала съм и в шише с АМ да го смеся и пак не го иска. Кажете как да е накарам да го яде защото аз се изчерпах от идей.

# 10
  • Мнения: 236
Не се отчайвай.
Много бебета се мръщят на зеленчуковите пюрета, след като вече са яли плодови.
Какви зеленчуци си предлагала досега?
Опитай тиква-тя е сладка, повечето бебета я харесват. Може да я добавяш към другите пюрета.
Съветът за добавяне на АМ към зеленчуковото пюре е добър.
Добавянето на плод към зеленчуковото пюре също е вариант-но трябва постепенно да намаляваш количеството на плода за сметка на количеството на зеленчуците, така че да остане само зеленчуково пюре.


Така процедирах и аз: в началото добавях АМ и малко плодово пюре, като постепенно намалих количествата и на млякото и на плодовете. В момента хапва зеленчуково и месно пюре в чист вид. Бях пускала и тема за това, дали някой смесва зеленчуковите пюрета с плодови, но повечето мами реаграха ето така: Sick. Да, обаче за моето бебе това се оказа правилният начин. Сега си хапва с удоволствие и се радвам, че открих начин хем на нея да и е вкусно, хем аз да съм доволна. Универсални рецепти няма, всяко бебче си е индивидуално, води се по него и не се притеснявай да опитваш различни варианти. А пък и вие сте още малки, има време да свикне и с тази храна.

# 11
  • Мнения: 887
bebuls88, напълно те разбирам, защото съм имала същите проблеми със сина ми (и за съжаление все още ги имам). Той започна да отказва зеленчуковите и месните пюрета около 8-ия месец. Минах през какви ли не марки пюрета и варианти. Направо бях  Tired..., купувах пюрета, надявах се да му харесат, ако не след това ги изхвърлях, опитвахме и с дом. приготвени, слагах в някои печена ябълка или тиква, дохранвах с мляко или плодово пюре... Crazy. Накрая се спряхме на няколко вида от пюретата на Гербер и няколко на Хип, които забелях, че одобрява и давах само тях и така спасихме положението. 

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
В началото и аз слагах АМ в пюрето и даже го давах със шише, но за около месец-два всичко се оправи и сега си яде всичко.

# 13
  • Мнения: 431
Има вероятност детето още да не е готово за тази храна.Имаш достатъчно време,не се ядосвай !
Дъщерята на моя приятелка отказваше да яде от лъжица каквото и да е до 9 месеца.След това като се отприщи да яде-домати,пържоли...всичко иска Shocked не могат да я спрат  Laughing А майка й беше се видяла в чудо,просто детето не е било готово още.Всяко дете е различно.
Моят син пък,отначало добре започна,после стана много капризен  Crossing Arms  ooooh!

# 14
  • Мнения: 79
Изчакай една-две седмице и опитай отново до тогава карайте на мляко.При нас не беше лесно но сега си хапва домашно приготвени пюрета.Купешките не ги хареса.Аз мисля,че за месо ви е рано дадох пилешко  в началото на седмия.

Общи условия

Активация на акаунт