Елевит-витамини?

  • 5 742
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
Някоя мама пила ли е тези витамини?Донесоха ми ги от Испания,но незнам нищо за тях.Питах ви във темата за витамини,но явно сте си дали мненията вече и не я отваряте.Аз приемам допълнително желязо и магнезии и док каза,че няма да ми навреди,но аз мисля,че ще ми дойде в повече.Вие на какво мнение сте за тях?   bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 419
в нета не излиза ли нищо за тях?

# 2
  • Мнения: 370
Излиза,но не ми е достатъчно.Никоя от моите приятелки не ги е пила и искам мнение на мами,които са ги пили. Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Извинявай, би ли написала на английски наименованието им - ще се опитам и аз да изровя нещо. Аз лично пия други - Nutrilite и съм изключително доволна.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 100
Пия Елевит от години заради бебеправене, бременност, кърмене. Нямам оплаквания. По време на бременността трябваше да пия допълнително желязо /Малтофер/, а магнезий съм пила само при нужда /тоест няколко пъти/. Мисля, че благодарение на витамините нямах проблеми нито с косата, нито със зъбите, които по принцип са ми слабо място.
Какво по-точно искаш да знаеш? На разположение съм.  Simple Smile На опаковката е описано какво съдържат. Пият се веднъж дневно, най-добре сутрин, защото намалявали гаденето. На мен и с тях ми се гадеше много, а без тях не знам какво щеше да е. Wink
Относно допълнителните количества желязо и магнезий, лекарят има думата. Покажи му колко желязо и магнезий има в Елевит и той ще прецени дали са подходящи за теб.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 12:08 от Ванилия Канелска

# 6
  • Мнения: 370
Пия Елевит от години заради бебеправене, бременност, кърмене. Нямам оплаквания. По време на бременността трябваше да пия допълнително желязо /Малтофер/, а магнезий съм пила само при нужда /тоест няколко пъти/. Мисля, че благодарение на витамините нямах проблеми нито с косата, нито със зъбите, които по принцип са ми слабо място.
Какво по-точно искаш да знаеш? На разположение съм.  Simple Smile На опаковката е описано какво съдържат. Пият се веднъж дневно, най-добре сутрин, защото намалявали гаденето. На мен и с тях ми се гадеше много, а без тях не знам какво щеше да е. Wink
Относно допълнителните количества желязо и магнезий, лекарят има думата. Покажи му колко желязо и магнезий има в Елевит и той ще прецени дали са подходящи за теб.




  Аз пия по 3 хапчета от магнезия и едно-желязо на ден.Мисля да заменя едно магнезии на обяд с Елевит.Мойта листовка е на испански и нищо не схващам.Преведоха ми само някой неща.Казах ми,че се разтварят във вода,Ти как ги пиеш?

# 7
  • Мнения: 1 100
Не, не се разтварят във вода. Пие се 1 таблетка, сутрин, по време на закуска, с много течност и цяла /без да я схрускваш/. Пише да не се смесват с други лекарства, съдържаши витамини А и Д. За всички останали случаи да се съветваме с лекаря.
Магнезият е 100 мг, а желязото - 60 мг. Не знам дали заменянето на 1 таблетка магнезий с Елевит е подходящо. Питай лекаря си колко магнезий дневно можеш да пиеш и сметни.
Ако повръщаш сутрин, тогава препоръчват таблетката да се вземе на обяд или вечер.
Има една особеност - заради витамин В2 урината става много жълта. Пише го в листовката, да не се притесниш, когато се случи.

# 8
  • Мнения: 370
Започвам да ги пия без да заменям нищо.Наистина сега видях,че магнезия е 5 пъти по-малко в Евелит и няма да спирам приемането на нито една таблетка.Желязото мисля,че се изхвърля,ако е в повече.Мерси,Ванилия Канелска  bouquet

# 9
  • Мнения: 189
                                                През цялата ми бременност пиех елевит.Доки много държеше да ги приемам и 4ак накрая на бременността
                                                ми изписа и желязо.

Общи условия

Активация на акаунт