Финансовите въпроси

  • 1 369
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Мили момичета, може би скоро ще се присъединя към вашто форумче, страшни проблеми със съпруга, полудех вече. #Crazy Няма да го обсъждаме тук, втората ми и по-подробна тема по въпроса е в Татковци - Един женски въпрос, който иска може да я види.
Тук искам да Ви попитам следното. Как ще се справя финансово, в смисъл - колко средства /парички/ ще са ми нужни за да гледам бебчето сама- т.е за мене и за него. Сега се опитвам да заделям парички за по време на майчинството - то с тия 130 лева...накъде #Crazy Освен това - колко време се плаща майчинството - май вече е само 1 година платено, а втората е неплатено нали? А кога най-рано мога да дам детенце на ясла - в смисъл няма кой да ми го гледа, майка ми работи...кога най-рано мога да тръгна на работа. А как стои въпроса с прехвърлянето на майчинството - ако го прехвърля на майка ми - ама тя не трябва да работи...ей такива ми ти работи, кажете ми нещо който е минал по тоя път
Благодаря Ви, целувам Ви всички.
Дано сте щастливи Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 3 360
Мила,не виждам как би могла да се справиш сама,с едно майчинство и без опора.Няма ли кой да ти помогне в този труден момент-мъчно ми е като си помисля колко ужасни неща се случват и най-вече  ЗАЩО???
Относно майчинството,ако не си работила на трудов договор е 1 година платено -иначе е 2г.,като имаш право след първта година да дадеш детето на ясли ,да започнеш работа и освен заплатата получаваш и 50% от майчинството.Ако нямаш изход,мога да те посъветвам евнтуално да теглиш кредит/или някой твой близък,който работи/ и да го изплащаш,когато започнеш работа...
Желая ти успех и дано се разреши проблема ти добре.Бъди силна!!!

# 2
  • Мнения: X
Това за 50% от майчинството през втората година е супер. Е да добре, майка ми сигурно ще ми помага /гаранция че ще ми помага то е ясно/ но въпроса ми е колко точно парички са необходими за гледане на детенце. Примерно аз ще се справя с 200 лева, и за него 200 значи общо 400 на месец, нещо такова ли е?

# 3
  • Мнения: 1 616
Касиопея, преди време Слънчева мама пусна линк към тема, в която се обсъждаше точно този въпрос- на колко възлизат разходите по едно бебе и доста майки бяха споделили как се справят. За съжаление не мога да открия темата- ще опитам пак, ако не пиши ЛС на Слънчева мама да ти помогне. Моето мнение е, че 130 лева + 18 детски стигат за бебето, при положение, че кърмиш. Но има и други разходи- за ток, вода, за теб, за които са нужни още пари! Дано имаш подкрепата на родителите си, а щом си почнала и да заделяш- няма начин да не се справиш! Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 1 616
Касиопея, открих линка! Ето тук има доста подробна информация, която може да те ориентира приблизително:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16701.0

# 5
  • София
  • Мнения: 301
Касиопея, детенце можеш да го дадеш на ясла когато навърши 10 месеца - това е официално, а неофициално има ясли които имат изискване детенцето да е проходило! А 50% майчинство ги получаваш в момента, в който се върнеш на работа - аз се върнах на работа, когато моят син беше на 3 месеца и веднага започнаха да ми изплащат половината майчинство!
А иначе, мисля че с 400 лв. бихте могли двамката да се справяте. Живот и здраве да е - другото се нарежда някак!

# 6
Мили момичета, може би скоро ще се присъединя към вашто форумче, страшни проблеми със съпруга, полудех вече. #Crazy Няма да го обсъждаме тук, втората ми и по-подробна тема по въпроса е в Татковци - Един женски въпрос, който иска може да я види.
Тук искам да Ви попитам следното. Как ще се справя финансово, в смисъл - колко средства /парички/ ще са ми нужни за да гледам бебчето сама- т.е за мене и за него. Сега се опитвам да заделям парички за по време на майчинството - то с тия 130 лева...накъде #Crazy Освен това - колко време се плаща майчинството - май вече е само 1 година платено, а втората е неплатено нали? А кога най-рано мога да дам детенце на ясла - в смисъл няма кой да ми го гледа, майка ми работи...кога най-рано мога да тръгна на работа. А как стои въпроса с прехвърлянето на майчинството - ако го прехвърля на майка ми - ама тя не трябва да работи...ей такива ми ти работи, кажете ми нещо който е минал по тоя път
Благодаря Ви, целувам Ви всички.
Дано сте щастливи Hug Hug Hug

най-рано можеш да го дадеш на 10 месеца на ясла

Общи условия

Активация на акаунт