Спешно моля за помощ!

  • 2 872
  • 16
  •   1
Отговори
Момичета, моля ви за помощ. Най-сетне след близо 4.5 години ходене по мъките, теста отчете 2 чертички,а съм ужасно болна! Имам температура всеки ден, хрема, болки в гърлото и не знам какво да пия. Ходих на най-добрия лекар в града, а той ми каза да пия парацетамол и да питам Джипи-то Sad Ходих и на Джипи-то и той ми вика няма страшно, пий вит. С?! А аз се чувствам супер зле и не знам дори как да сваля температурата, защото с парацетамол явно не става.
Моля дайте ми съвет какво да направя?! И какво да пия?!
Много благодаря на всички, които ще ми отговорят!!!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Първо, честито за двете чертички. Grinning Simple Smile Пий парацетамола и вит С, следи си температурата и не се притеснявай. Може да пиеш и билкови чайове. Няма от какво да се притесняваш - ще ти мине и бебчо ще е наред. Аз също като забременях имах 6 дена температура, не бях ходила до тоалетна и само повръщах. Не се притеснявай и ти стискам палци бързо да оздравееш!

# 2
Много ти благодаря за бързия отговор! Аз поддържам температура вече 9-ти ден и наистина много съм се шашнала.
А ти как свали твойта температура?! Защото аз с нищо не успявам да я сваля? );

# 3
  • Мнения: 1 335
За друго освен парацетамол (при това ограничено), много мед с лимони, чай и (сготвени) бульони, друго не се сещам. Стискам палци да си на карака скоро!

# 4
  • Мнения: 3 453
Прегледай тези теми:
http://www.biberonbg.com/info/nastinka_i_bremennost.htm
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319193.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294244.0

Честита радост!  bouquet Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! Hug

# 5
  • Мнения: 851
Първо  честито за чаканите 2 чертички!
Второ - успокой се! Това е важно за теб в момента!
3то : как да се справиш :
лимони с мед,
3х1 парацетамол, него можеш да приемаш, но не в изобилие
Чай - мента, лайка, мащерка
много плодове -- кивито съдържа много витамин с, портокали, грейфрут...
витамин с - 2 ампули по 500 мг дневно (една сутрин, една слетобед)
Има и антибиотици, които могат да се приемат от бременни, лекарите, при които си била знаят ли че от 9 дни имаш напрекъснато температура - това не е хубаво... Аз съм приемала Аугментин, по скъп препарат, но е безвреден за бременни. Има и други, но само лекар трябва да ти го предпише!
Успех и се надявам да мине болешката да мине скоро и да се похвалиш с здраво гърло, липса на тембература и кашлица

# 6
Момичета, много, много ви благодаря за подкрепата!!! А вярно ли е това, че в началото е нормално температурата да е над 37 градуса?!

# 7
Cho_ko много благодаря за рецептата. Още днес ще пробвам това с меда и лимоните. Иначе чайчета пия в изобилие.
Обаче най-притеснителното е, като казах на че джипи-то ми, че съм толкова дни с температура и отговора беше "няма страшно" ?! И гинеколога преди това каза  горе-долу същото. А пък аз такива страшни неща четох тук из нета за температурата, че вече съвсем се отчаях.
Още веднъж много ви благодаря за помощта и подкрепата, момичета!

# 8
  • Мнения: 851
Да всъщност тука се сещам да попитам....за каква температура говорим, защото колкото и парацетамоли да гълташ и лимони и друго витамин с..под 37.2 , минимум 37 няма как да паднеш...

# 9
Ами първите няколко дни имах 38.5-39.00, а сега ми е 37.3-37.4 и се чудех дали пък не е нормална тази температура. Чудя се, защото нито един от двамата лекари не счете за нужно да ме осветли по този въпрос?!
Ако някоя от вас знае нещо по въпроса с температурата ще съм благодарна, ако го сподели с мен!

# 10
  • Мнения: 851
Нормална температура за бременни е около 38 ректално и 37- 37.2 (може на някои и повече) под мишницата/устата.
Ясно защо не повлява парацетамола. Сега си връщам думите назад и отписвам евентуалния антибиотик и парацетамола от моето примерно лечение...
Ей, я не ни плаши така,просто си бременна ! Радвай се, на този прекрасен момент, пий витамини, яж плодиве и все пак може да оставиш лимоните с мед в дневната си диета - ще те предпазва от настинки и ще засили имунната ти система!
Успех!

# 11
Cho_ko, много ти благодаря за помощта!!! Аз това за Температурата, че е нормално да е над 37 не го знаех!  Embarassed Ама и двамата лекари, и те имаха сливи в устата да ми го кажат! Много ти благодаря! Сега поне ще спра да се тъпча с парацетамол! МНОГО благодаря още веднъж!!!!!!!!!

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Честито и от мен за 2те чертички Hug
Виж сега,опасна е температура над 39 градуса,и то ако я поддържаш няколко дни.
Разбрах,че сега е около 37,затова не се шашкай,това което ще ти препоръчам е да я следиш да не се покачва над 38,ако се покачи тогава си вземи парацетамол,другия вариант за смъкване на температура е бабешкия с оцет разреден с вода.Например ако си превишила дневната доза парацетамол,слагаш си на челото кърпа напоена с този разтвор,също и обтриваш тялото ,и си обуваш напоени чорапки.....
а меда и лимоните не ги спирай поне до края на април,превантивна мярка Wink

# 13
  • Мнения: 851
Честито и от мен за 2те чертички Hug
Виж сега,опасна е температура над 39 градуса,и то ако я поддържаш няколко дни.
Разбрах,че сега е около 37,затова не се шашкай,това което ще ти препоръчам е да я следиш да не се покачва над 38,ако се покачи тогава си вземи парацетамол,другия вариант за смъкване на температура е бабешкия с оцет разреден с вода.Например ако си превишила дневната доза парацетамол,слагаш си на челото кърпа напоена с този разтвор,също и обтриваш тялото ,и си обуваш напоени чорапки.....
а меда и лимоните не ги спирай поне до края на април,превантивна мярка Wink

браво за идеята  Peace...Не бях сигурна, че мога да ти я препоръчам, но виждам, че има съмишленици!

# 14
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Няма нищо лошо в това да се предлагат бабини рецепти,затова я казах......доколкото виждам момичето е младо и още няма деца,пожелавам и скоро да ни се похвали с бебе,затова може би не знае такива методи,но лично аз ги предпочитам пред лекарствата Peace.....ееее,ако не става с народни лекове,естествено прилагам и препарати ,но винаги първо опитвам по бабешкия метод.Наистина овоняването е жестоко,но безвредно Mr. Green
Ще се научи момичето ,има време
Шоко,не се притеснявай мила да казваш такива /за някои смешни и абсурдни/лечения.......в края на краищата всеки сам си решава дали да се възползва от предложението ти или не Wink

Общи условия

Активация на акаунт