Помагат ли болестите на децата ни?

  • 2 284
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 698
Има лекари, които твърдят, че колкото повече боледуват децата ни, толкова по-здрав имунитет си изграждат и наричат възрастта между 2 и 7 години "възрастта на боледуването".
Според мен, обаче, май не е така. Моята голяма дъщеря укрепна, когато я спрях за една зима от детска градина - беше на 5 и половина. Оттогава, тя е в "списъка" на рядко боледуващите деца. Как се случи при вас? Мислите ли, че е по-добре с лекота да приемаме болестите, вместо да се опитваме да ги избегнем? Помагат ли те на децата ни, вместо да пречат??
И още нещо много важно-  какво правим, когато децата ни боледуват - посягаме към антибиотиците веднага или оставяме организмът сам да се пребори?

# 1
  • Мнения: 1 949
Лично аз съм върл противник на АБ-ците. Дъшеря ми е пила веднъж АБ след като тръгна на ДГ. В този период зачестиха и болестите й  ooooh!

Ще ми е интересно да прочета дали наистина това боледуване ще се отрази благоприятно на по-нататъшният й имунитет.

# 2
  • Мнения: 1 677
Аз лично предпочитам да не давам антибиотици. Личният ни лекар също изписва в краен случай антибиотици. Сега не сме в България, прави ми впечатление, че тук не изписват капки за нос при хрема, която е придружена с кашлица.
Не смятам, че колкото повече боледуват, толкова по-здрав имунитет си създават децата.
Да, опитвам се да избегна болестта, доколкото това е възможно, разбира се...

# 3
  • Мнения: 1 949
Аз лично предпочитам да не давам антибиотици. Личният ни лекар също изписва в краен случай антибиотици. Сега не сме в България, прави ми впечатление, че тук не изписват капки за нос при хрема, която е придружена с кашлица.Не смятам, че колкото повече боледуват, толкова по-здрав имунитет си създават децата.
Да, опитвам се да избегна болестта, доколкото това е възможно, разбира се...

A какво изписват??? Извинявам се за офф-а   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 110
Нещо тази теза с това ,че колкото повече боледуват си изграждат по-здрав имунитет , не ми допада ! Познавам деца ,които като започнат от малки  и до големи не спират да боледуват.
Ето какво намерих по повод тази тема :
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=11162
 newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 7 201
Никак не помагат дори. Tired
Не посягам веднага,ама трябваше да мине време да се отракам.Сега синът ми вече е пренаситен от честата им употреба,резистентен на повечето от тях,алергичен. ooooh!
Сега сме на хомеопатия,но и там помага 50:50.

# 7
  • Мнения: 1 650
Няма логика в тезата.Изчаквам максимално за АБ, но когато се наложи, давам, защото има артрит и не трябва да се изостря основното заболяване.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Май има вече тема за антибиотиците, колко трябва да станат?

Дори чрез боледуването да се изгражда имунитет, което не го вярвам, това не ме топли, когато детето ми е болно.
В 1 група боледуваше доста често. Сега е 2-ра и от миналото лято насам се разболява за пръв път, при непрекъснато посещаване на детската градина. Но дали честото боледуване миналата година е изградило имунитет, не знам.
За сведение, миналата година изпи доста антибиотици, но това не пречи от миналото лято насам да не боледува изобщо.

# 9
  • Мнения: 4 335
Не мисля,че помагат.
За АБ сьм твьрдо против,освен ако не е крайно наложително.За сега не сьм давала,разбира се има случей при които не може да се избегнат Tired

# 10
  • Мнения: 1 877
категорично НЕ

# 11
  • Мнения: 698
Май има вече тема за антибиотиците, колко трябва да станат?


Темата не е за антибиотиците.
Антибиотиците включих само, за да подчертая, че има варианти за реакция при боледуване. Съвсем различно е , ако майките приемат боледуването на децата си за "полезно" и не дават антибиотици. Това е теория. Не я разбирам, надявам се да се включи някой, който е наясно. Тезата е, че децата трябва да боледуват, но не трябва да се лекуват с лекарства, а организмът трябва сам да се пребори.

Милената♥  е приложила интересна статия.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Съвсем различно е , ако майките приемат боледуването на децата си за "полезно" и не дават антибиотици. Това е теория. Не я разбирам, надявам се да се включи някой, който е наясно. Тезата е, че децата трябва да боледуват, но не трябва да се лекуват с лекарства, а организмът трябва сам да се пребори.

И ако последствията от нелекуването са сериозни /да не използвам друга дума/ майката отчита, че Господ така е решил...
Малко налудничава ми е тази теза.

# 13
  • Мнения: 2 908
Ами дъщеря ми не беше боледувала въобще ,до септември миналата година-като тръгна на ясла не е боледувала от настинки,че да се чудя дали да давам Аб или не-направо ми прави гнойни ангини,бронхити и една пневмония....Ами да-натъпках я декември с 2 АБ заради гнойна ангина и бронхит-2 в 1,който бронхит мина в пневмония,та добавих и 3-ти АБ за десерт. Спрях я за 2 месеца от ясла,тя се закрепи и всичко мина,пуснах я преди две седмици и на вторият ден лепна вирус,от два дена ми е с бронхит,въпреки хомеопатията с която я тъпча от около месец насам. Нещо не разбирам вече как да помагат болестите,като поне при нея караме все на АБ(в момента още се надявам на хомеопатично чудо,ама най-много да докарам втора пневмония на детето в рамките на 3 месеца). А чрез АБ не си изграждаш имунитет-ако изкараш вирус и се излекуваш-да,но така-не-и чичо доФтор го знае.

# 14
  • Мнения: 1 677
Аз лично предпочитам да не давам антибиотици. Личният ни лекар също изписва в краен случай антибиотици. Сега не сме в България, прави ми впечатление, че тук не изписват капки за нос при хрема, която е придружена с кашлица.Не смятам, че колкото повече боледуват, толкова по-здрав имунитет си създават децата.
Да, опитвам се да избегна болестта, доколкото това е възможно, разбира се...

A какво изписват??? Извинявам се за офф-а   bouquet
Само сироп за кашлица. Аз не вярвах, че при наличие на хрема и кашлица, подчертавам - без температура и отпадналост, те ще отшумят само със сироп, но вече два пъти дъщеря ми се оправия само със сироп. В България личният ни лекар при подобен случай винаги ни е изписвал сироп за кашлица плюс капки за нос.

Общи условия

Активация на акаунт