режим на хранене на бебе на 2 месеца

  • 63 518
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, мамчета! Аз съм нова тук и още не съм много добре ориентирана в сайта, но след дълго търсене из темите не можах да срещна такава за режима на хранене, който спазват вашите бебенца. Моята принцеса е на 2 месеца, но се роди в осмия месец с тегло 1 700 гр. и сега е вече 3 400. Аз имах много малко кърма само в началото, но от стреса ми спря и сега сме само на АМ. Кажете вие на колко часа храните вашите бебчета, с какво количество и т.н.? Мненията по въпроса са много и различни, ние започнахме на 3 часа - 8 хранения, сега вече сме на 4 часа - общо 5 хранения, но не знам какъв точно режим като часове да й изградя, за да ми е удобно и на мен, че това нощно ставане и безсъние ме съсипва вече. Благодаря ви предварително за отговорите!!!!

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 21:27 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 434
Не съм гледала на мен да ми е удобно, а да не страда детето ми от стържещ от глад корем или да давам да яде, когато не е гладно.

Правила няма, защото всяко едно има различно по размер коремче, което побира количества храна за определен период. То расте с месеците и се променя, променя се и режима му, но само ТО може да каже кога и по колко. Някои спират да ядат ношем на 1 месец, други на 3 г., зависи какво ти се е паднало  Laughing но с времето започваш да не го усещаш като тежест и дори не се разбуждате, нито ти, нито бебето  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 119
Ние също се родихме в края на 8-мия месец - 2.300кг. и като недоносен се хранехме на 2.30часа.
Количеството на АМ в началото беше около 40-60мл на хранене.
На 2 месеца Томи изяждаше към 110мл на хранене.
Към 3-тия месец почти бяхме избутали нощното хранене - ядеше в 22.00 часа и после към 5 сутринта.
Но всичко е строго индивидуално дано и вие да избутате нощното хранене за да имаш време да си поспиш през ноща.

# 3
  • Мнения: 887
Не съм налагала режим на сина ми когато беше бебе. Съобразявах се аз със него. И ние бяхме изцяло на АМ през 4 часа. Ставах и нощно време да го храня, защото той си искаше, но след 4-ия месец сам се отказа от нощното хранене.

# 4
  • Мнения: 9
Благодаря ви за бързите отговори!
И на мен не, че ми тежи толкова нощното хранене, просто съм чувала от приятелки, че техните деца като малки почти не са се събуждали нощем. Мисля си дали всичко е наред и дали й давам достатъчно мляко. Тя в момента яде по около 130 мл по 5 пъти, значи по около 650 на денонощие.

# 5
  • София
  • Мнения: 119
За мен тези 5 пъти са малко, но .... щом детето е спокойно тогава продължавай по тази схема.
Ако можеш да вмъкнеш още 1 хранене ще е супер ...
примерно
1-во хранене - 5.00 сутринта
2-ро хранене - 8.00 часа
3-то хранене - 12.00 часа
4-то хранене - 15.30 часа
5-то хранене - 18.30 часа
6-то хранене - 22.00 часа

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
На 3 месеца нашият режим беше хранене през 3 часа по 6 пъти на ден.На 4 вече си го беше направил по 5 пъти, но пак през толкова време.През нощта не го храня от 2-месечен.

# 7
  • плевен
  • Мнения: 644
На 3 месеца нашият режим беше хранене през 3 часа по 6 пъти на ден.На 4 вече си го беше направил по 5 пъти, но пак през толкова време.През нощта не го храня от 2-месечен.

И ние бяхме така през 3 часа но през нощта не съм давала от третия ден.Не ми се ставаше нощем а и той не се е будил и се получи чудесно.Отказа се от нощното хранене без време   Peace

# 8
  • Мнения: 79
Ние от четвъртия месец се храним през четири часа но все още имаме едно хранене през ноща около 2-3 часа.не съм и налагала режим тя сама си го направи.

# 9
  • Мнения: 2 334
Мисля че не трябва ти да определяш режима на хранене ами самото бебе ще си покаже от колко пъти има нужда да се храни.Храни на поискване.5 хранения на 2 месечно бебе ми се струват малко  Thinking

# 10
Здравейте мамчета,така като чета вашите мнения си мисля че здраво съм я загазила.Моята принцеса е на 2 и половина месеца и всичките ми опити да я вкарам в какъвто и да е режим се провалиха.Нейните хранения се движат от 2 часа до 4 часа.Понякога спи през нощта,друг път иска да яде...направо ме побърква.Да не говорим,че още има колики с пълна сила и не знам от болка ли плаче или е гладна,защото плаче еднакво.Напоследък особено цяла нощ спи неспокойно,а после цял ден не мога да я събудя.Моля ви за съвет.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 365
Габи на 2 месеца  ядеше 6 пъти- Първо ядене в 6 и последно в 9-10 часа, през 3 часа. Тя общо взето сама си го изработи този режим
kelly_72 това което описваш според мен е съвсем нормално за толкова малко бебче, а от скромния си опит мисля, че опитите за налагане на режим само могат да те изтощят и изнервят. Аз например няколко нощи не спах в малките часове за да не ядяла видиш ли през нощта.  ooooh! После му теглих 1 майна и и давах да папка, после блажено си заспивах, а тя сама се отказа после. Така че в тази област май няма "трябва" и "не трябва"   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 621
 ooooh! Това със създаването на режим наистина е трудна работа, малкия е на месец и половина и едва от 2 дни отказа нощното ядене, сега се храни горе-долу през 3.5-4 часа, като изяжда около 100-130 мл
Вече спрях да се питам дали е правилно или не, детето ми е спокойно /като изключим коликите/, жизнено и наддава много добре на кг.

# 13
  • Мнения: 39
ние на 2 месеца су4ехме на три 4аса

# 14
  • Мнения: 27 524
Следвай детето по причините, които Не се сърди, човече (Никол, по-дълъг ник не можа ли да си измислиш  Close) е изброила. Така правех и аз. Синът ми все още пие кисело мляко нощем,  Crazy но поне се обслужва вече сам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт