Отговори
  • Мнения: 33
Ние сме на 7м и половина , педиатарката ни предложи да си поставим ваксината Превенар срещу пневмококовата болест причиняваща менингит, интересуваме мнението на майки които са поставяли на децата си такива ваксини , какви симптоми се наблюдават след поставянето й и как влияе на състоянито на бебенцата след поставянето и. Доволни ли сте от действието й , и дали има някакви неблагоприятни въздействия. Питам за всичко това защото съм слушала, че в САЩ Франция и мн др страни тази ваксина е задължителна за децата от 2месеца до 5год но у нас още не е въведена и не е толкова разпространена което малко ме притеснява защото няма едно мнение от лекарите което ме кара да се раздвоявам, затова моля, майките които са минали преди мен с поставянето на тази ваксина да споделят свойте впечатления. Благодря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Сложих я, никакви странични реакции няма. Ваксината не е само срещу менингит, а срещу доста възможни усложнения, между които и пневмонии, отит...

По принцип, съвременните ваксини не носят рисковете на тези от преди 30 години... Слагай смело!  Wink

# 2
# 3
  • Мнения: 431
Аз много се чудя дали да я поставяме на Давид  Thinking ,главно заради противоменингитната съставка,но пък някъде четох,че срещу вирусен менингит няма ваксина в Бг,така че...не знам дали си струва  Rolling Eyes ?!
Не съм се консултирала с доктор,но може да изчакам да навърши 2г. и да му се постави само веднъж.
Истината е,че някак не ми се вярва да го предпази от всички изброени болести.Просто няма гаранция според мен и затова не мога да преценя.
Ще следя темата.

# 4
  • Мнения: 27 524
Три Превенара сме слагали. Нямал е реакции никакви. Твърдо ЗА съм  Peace

# 5
  • Мнения: 33
 вече е сложихме миналата седмица понесе е добре като изключим че вдигна само веднъж температура и въпреки компресите получи оток на убоденото место и малко по-надолу на крачето и в момента имаме бучка която се надявам да се разкара. Като споделих с педиатъра  каза че този оток е нормална реакция при този тип ваксина надявам се наистина да ни предпази и да не ни стигат тези болки до главата, но наистина си струва да се постави по-добре е да не рискуваме.

# 6
  • Мнения: 46 478
Не бях информирана и закъсняхме, сега се колебая. Какво мислите за поставянето на деца на горната граница на ваксината?

# 7
  • Мнения: 33
мисля че е най-добре да се посаветваш с педиатъра но може би не е проблем това че не сте е поставили явно има някаква причина да се поставя до 2год. може риска при по-големи деца да е по-малък незнам.

# 8
  • Мнения: 99
аз мисля да я поставя на моето момченце. изчетох много положителни неща за нея, а и приятелка в Германия ми каза че там е препоръчителна . Разбрах , че и в Канада ги слагат. така че смело Peace

# 9
  • Мнения: 46 478
... явно има някаква причина да се поставя до 2год. ...

До 5 г. е, не до 2  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 949
Днес говорих с нашата педиатърка да я поставим. Тя ми обясни, че е добре да се постави наистина. Но сега търся инфо от 1ва ръка. Имаше ли ефект при вас? Нещо повече за страничните ефекти? Знам че при всяко дете е различно. Освен това забравих да питам, ваксината умъртвена ли е?

# 11
  • Мнения: 33
По принцип се приема добре на нас 2 път нямаше никаква реакция и е умъртвена не съдържа живи микроорганизми струва си да се сложи.

Общи условия

Активация на акаунт