Относно правата в здравната каса

  • 960
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Здравейте на всички бъдещи и нстоящи майки! Понеже съм нова във форума се извинявам ако нещо съм объркала! Интересуваме ние бремените заплащаме ли потребителска такса или не, всеки казва различно. И наистинали нямаме право на безплатни изследвания на щитовидната жлез?
Благодаря предварително Embarassed

# 1
  • Мнения: 219
Ние бременните не плащаме потребителка такса, на мен така ми каза ЛЛ. Иначе не мисля, че се ползваме със специални преференции за щит. жлеза. Като при всеки друг пациент ЛЛ дава направление за ендокринолог. Той от своя страна може да ти даде направление за изследване на 2/не съм сигурна точно за бройката, дано са повече/ хормона поети от здравната каза.

# 2
  • Мнения: 733
Благодаря ти за отговора.  Simple Smile Относно хормоните са само 2 които поемат. Не бях сигурна само дали не може да минем по пътеките защото са много пари  #Crazy, но явно няма друг начин.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Като бременна не съм плащала. И за дете не се плаща.

# 4
  • Мнения: 733
Това означава ли че си си правила изследвания на щитовидната жлеза? Имам предвид хормоните, защото казаха, че те се заплащат и не ги покрива касата дори и да си бременна? Thinking

# 5
  • Мнения: 7 831
Полезна информация има ТУК и ТУК. Лека бременност  Grinning.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Като бременна бях диспансиризирана при ендокринолог. Не си плащах изследванията, но си плащах редовната такса на всеки преглед. Мисля 4е не се плаща такса при гинеколога и при ЛЛ. При вси4ки останали лекари се плаща. Не съм сигурна моге да греша

Общи условия

Активация на акаунт