Какво се прави при хакната кредитна карта?

  • 1 799
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ами това ми е въпроса- току що разбрах, че са ми източили кредитната карта. Блокирах я вече.
Каква е вероятността банката да не ми търси парите, че са доста?? Ще подам разбира се жалба, но кажете ако ви се е случвало какво е било развитието при вас.

# 1
  • Мнения: 804
Много съжалявам за това ,което ти се е случило,но едва ли банката ще ти опрости дълга.Досега не съм чувала за такъв случай,банките гледат да вземат ,а не да опрощават дългове.Добре е,че си се обадила да блокират картата.Късмет!

# 2
  • Мнения: 133
Ааа това е ужасно! Сподели как е станало. Това може да предпази и други хора.

# 3
  • Мнения: 4 916
Първо се успокой.
Ще ти кажа какво направих аз преди няколко седмици - първо се обадих в картовия отдел, за да я блокират, а от там ми казаха да се свържа с търговския си агент за да задвижи оспорването на плащанията.
Това е. При мен много лесно се доказа кои пащания са били наредени от мен и кои не, защото от няколко месеца не бях използвала картата.
В тази връзка искам да похваля служителите на Експресбанк, които толкова много ми помогнаха и то по време, когато не бях в страната, за да се явявам лично да обяснявам и да пускам и подписвам формуляри.


За това как е станало - мен най-вероятно са ме хакнали при регистрация на картата, може би във фалшив сайт, който наподобява на ПейПал.

# 4
  • Мнения: 2 401
Брей, че гадост. Сподели повече.
argun ти за кредитна карта ли говориш също?

# 5
  • Мнения: 4 300
РАзлично се случват нещата. Първата стъпка си я направила. Сега трябва да пуснеш молба за оспорване на плащанията. Вече в зависимост от това как точно са направени- в брой, в интернет, в търговски обект- има различни въсможности.
Отивай възможно най рано в банката.

# 6
  • Мнения: 4 916
Дебитна. Но ако е по интернет няма разлика каква е картата. Да не говорим, че и с дебитна карта може да се излезе на дълбок минус (пак по интернет).

# 7
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
argun , благодаря ти мила. Всъщност не съм се шашнала ама ми е гадно.

Аз последните месеци интернет разплащания нямам, първото ми е от 06.03, но тогава вече са ми точили по 5 евро на два пъти. В последните 10 дена, след издаване на извлечението си ми дърпали пари. А иначе плащанията доколкото разбрах от казаното от служителя в картов отдел, скогото разговарях тази вечер са били към интернет магазини
Утре естествено, че ще подам възражение- оспорване на плащанията.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 231
И моята кредитна карта я хакнаха в края на миналата година. Имах късмет, че ми се обадиха от банката след 3-ия опит за плащане с нея да ме попитат аз ли правя тези опити или не (страшно съм благодарна за което).....веднага ми я блокираха, след което отидох в един от клоновете на банката и подадох "Декларация за оспорване на трансакции", също така пуснах молба за преиздаване на картата с нов номер. После те си правят някакви разследвания....в моя случай ми се обадиха след месец някъде и ми казаха, че са ми освободили парите и мога да си ги ползвам. Включих си към новата карта и "смс известяване"......така поне може да реагираш своевременно (най-добре да не му се налага на човек, де)  Confused

П.П. Дано нещата се разрешат в твоя полза....успех  Peace

# 9
  • Мнения: 4 916
Моите бяха към някакви сайтове за залагания  #Cussing out

За съжаление банката, към която съм, няма смс-известяване, иначе щях да ги засека още след първото плащане.
Сега си чакам новата карта.

# 10
  • Мнения: 5 370
СМС оповестяване му е майката. ПИБ ме бяха информирали още 2007, когато си открих Визата при тях. Плащаш си някаква сумичка за СМС-и и си спокоен. Телефонът ми пищи даже само при проверка на баланса на банкомат.

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Е , то е ясно, че следващата ми карта ще е с известяване, ама......

Общи условия

Активация на акаунт