Случва ли се да НЕ кръстите децата си на някого/нещо.

  • 2 242
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Има тема- На кого кръстихте децата си.Аз искам да попитам обратното. Имам предвид да харесвате някое име много,но да не го изберете,поради такава причина.Например аз много харесвам името на брат ми и това на брата на мъжа ми,но не бих избрала нито едното,за да не е детето ми кръстено на тях. Не че нещо,и двамата много ги обичам.Просто не искам.Мога да дам още лични примери по-нататък.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кръстила съм си децата така, както аз искам. Не съм се съобразявала с никой и с нищо.

# 2
  • Мнения: 4 511
Малкият ми син е кръстен на пианист  Sunglasses, когото много харесвам. Името съвпада с една звезда в БГ, дето много се оака  Sad.
Големият носи име, което е много срещано в нашия род, може да се каже дори, че е кръстен на дядо си по бащина линия, но не това е бил моят мотив. Просто името ми харесва.  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 013
Кръстих дъщеря си на баща й!
Така исках аз!
А пък то се оказа,че името и е комбинация от нашите,случайност  Hug

# 4
  • Мнения: 4 555
Един от вариантите ни за име, класирал се на второ място, беше женски вариант от името на свекъра. Обсъждахме го просто защото е хубаво, не заради него. Отпадна, защото 'Калина' се оказа, че ни харесва повече.

# 5
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Сина ми не е кръстен на никой.Е,и аз и той сме с буквата "А",но не е кръстен на мен.И второто дете няма да е кръстено на никой.Така решихме,че ще е най-добре,за да няма сърдити. Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм изцяло против кръщаване на роднини и произтичащите от това простотии, така че и пет да родя, няма да са кръстени на никой. Ръководя се единствено от това дали името ми харесва.

# 7
  • Мнения: 175
Благодаря ви за отговорите,момичета.
Но аз не питам на кого си кръстихте децата.Може би не го написах достатъчно ясно първия път.Имам предвид дали някой от вас се е отказал от име,което по принцип харесва,за да не излезе,че е кръстено детето на някой(близък,роднина,известна личност и т.н..) За кръщаването на някой е ясно,че го има.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тъкмо се зачудих аз ли не съм разбрала въпроса ти, или никой не ти отговаря по същество Mr. Green
Нямам деца още, но имам любими имена (женски), с буквите на майка ми и баща ми. Обаче съм склонна да се откажа от тях, точно защото не ми се иска да си кръстя детето на единия, а другия да се чувства пренебрегнат. Те не са от тези, дето имат предпочитания или изисквания, но на мен ще ми е кофти. Предпочитам да си кръстя детето с абсолютно неутрално име, да не е на никого.

# 9
  • Мнения: 698
Така и трябва да бъде, според мен. Ако искаш да наречеш детето си на някого, направи го, но не измисляй някое име, което няма нищо общо, но се твърди, че първата буква, средното Р или края на името имат... Достойно е да избереш име по сърце. Но да се твърди, че Светльо е наречен на дядо си Ламби.... Laughing

# 10
  • Мнения: 6 992
Цвета харесвам много, но ще пропусна, че свекърва ми ще си помисли, че е на нея. Laughing

Иначе нямам против детето ми да е кръстено на някого, де. Като го заимам.

# 11
  • Мнения: 9 814
На никого не е кръстено детето ми, още по-малко пък на нещо.

# 12
  • Мнения: 4 585
На нещо не съм се досетил, че може.
За дъщеричка си избирам Призма - кристална, прозрачна, разлагаща на дъга светлината.
А за момче - Тетраедър - най-стабилната фигура.

# 13
  • Мнения: 3 804
На нещо не съм се досетил, че може.
За дъщеричка си избирам Призма - кристална, прозрачна, разлагаща на дъга светлината.
А за момче - Тетраедър - най-стабилната фигура.

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 а след време Призмата и Тетраедъра-дали няма да те ударят с такива по главата newsm78 hahaha hahaha hahaha,но поне ще са оригинални.

Моя позната си записа дъщерята с 2 имена-защото мъжа и настояваше да я запише на майка му-така достигнаха компромис-като тя каза ,че ще я нарича с другото име-така беше в началото-сега всички дори и тя самата и казват с името което толкова не искаше.

Аз записах по една на свеки и на майка и една на нея си.

# 14
  • Мнения: 175
Нямам предвид да го кръстите на нещо,а да се откажете от името,заради нещо,някаква причина,асоциация с нещо. Име,което иначе много ви харесва,но винаги бихте го свързали с това нещо.
Или никой не чете,или аз много зле обяснявам.Което и да е от двете,темата явно няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт