Е-тата в детски солети хрус- хрус (със зайците)

  • 22 750
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте,
вчера се вдъхнових нещо и реших да проверя какво давам на детето си(10 месечно) със солетите Хрус-Хрус...взех опаковката и проверих значението на Е-тата ... аз още в магазина имах съмнения..но да карам по същество... едното  Е321 се оказа, че е - Забранено са за употреба в храни за бебета и малки деца...Питам кое им е тогава детското на солетите..може би цвета на опаковката..  #2gunfire...Предлагам ако все още няма такава тема да се състави подобна на тази за състава на пюретата, но за състава-значението на Етата за храните...

# 1
  • Мнения: X
Има описание на всички Е-та, според стандартите на EU, права си Е321 не е разрешен за ползване в бебешки храни. Хубаво е майките да се информират преди всичко сами, но добре направи, че пусна тази тема, защото тези солети се ползват масово. Аз купувам други основно, но съм взимала и от тези, не съм поглеждала Е-тата. Ако не се лъжа, гланцираното покритие на солетите се парави с разтвор на сода каустик  Rolling Eyes, така че.....

Аз наскоро установих, че в любимия розов ХИП на малката, в тройката, са добавили флуор! Е няма друго мляко с добавен флуор, егати и новите стандарти, не стига, че ни флуорират водата, ами.....

# 2
  • Мнения: 2 110
Темата ти е страхотна и може да се доразвие ,като всяка майка споделя за такива храни !
Даже можем да направим нещо като списък в заглавната страница !

mickname,благодаря ти защото аз също съм давала и давам  на децата си от тези солети !Те са много популярни и използвани!

# 3
  • Мнения: 2 047
  Кой ги произвежда тези солети?

# 4
  • Мнения: 1 032
Темата е много хубава, но аз предлагам на авторката да вземе опаковката на въпросните солети и да отиде с нея в комисията за защита на потребителите и в РИОКОЗ.

# 5
  • Мнения: 1 062
  Кой ги произвежда тези солети?

"Млин-97" АД
гр. Разград

# 6
  • Мнения: 543
Пандора, можеш ли да дадеш линк към списък с Е-тата? Тук във форума бях открила един, но нещо го загубих и не мога на го намеря отново.

# 7
  • Мнения: 15 379
Темата е много хубава, но аз предлагам на авторката да вземе опаковката на въпросните солети и да отиде с нея в комисията за защита на потребителите и в РИОКОЗ.
Въпросните солети се гризат масово от бебета и поотраснали такива, в съдържанието им има и маргарин, който също е несъвместим с бебешкото стомахче.
Майчета, четете преди да купите и да дадете на детето си подобни отрови!

# 8
# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 338
Стига, де, това са най-хубавите солети  Crossing Arms  Thinking

# 10
  • Мнения: 3 157
В бисквитите ,,Закуска'' има Е224.За него пише следното:
може да предизвика астматични пристъпи и метаболитни промени при хора с понижени бъбречни функции, също разрушава vitamin B1

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Преди няколко месеца имаше тема за солетите и като прочетох за Е-тата ми стана лошо.
Оказа се, че някои от Е-тата в солетите Хрус-хрус за забранени за деца.
Бих искала като купувам някой продукт обозначен като детски, той да е подходящ за деца, но за съжаление в България няма контрол.

# 12
# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Аз също четох тази тема за солетите и се изумих.
Започнах да купувам едни диетични гръцки гризини, "Феро",
на които пише ,че са без консерванти.

# 14
  • Мнения: 764
Наскоро разбрах, че едното от Е-та в солетите е натриева основа, нещо, което е забранено за деца. И да си призная веднага спрях да купувам обикновените солети Хрус-Хрус, а до този момент синът ми бая си похапваше от тях.
За съжаление в България е доста трудно да избираш здравословни храни и то без консерванти. А да не говорим, че изобщо не вярвам на етикетите. Купувала съм многократно различни сирена например, на които етикетите на съдържанието са едни и същи...

Общи условия

Активация на акаунт