безпарияието и ние

  • 12 317
  • 204
  •   1
Отговори
Банална тема ... знам, но след като тази сутрин за пореден път се скарахме за пари със съпруга ми и една буца ми заседна на гърлото.
Когато се запознахме имахме едни доста прилияни доходи за българските стандарти. Решихме да създадем семейство и да си направим бебе. Всичко се случи бързо и си казвахме колко ще ни е хубаво, как всичко ще ни е наред да ама не.
Наложи ми се да изляза в болничен още като забременях и така до раждането на детето. Изплащаме заем за кола. Лечението ми не бе от най-евтините. Изведнъж буквално започнахме да броим стотинки. А все си мислех, че на мен няма как да се случи. Роди се детенцето ни, аз по майчинство, нещата във фирмата на мъжа ми тръгнаха на зле, няма кой да помага. Добре, че поне сме в собствено жилище. Последните месеци стигнахме до там, че си казвам: "А днес какво ще ядем? А откъде да намеря пари да купя на малкия памперси, храна  Sad?"
Изпада ли ли сте в подобна криза и как се справяте в такива моменти? Сутринта имахме 10 лв. и се сдърпахме кой да ги вземе, но все пак мъжа ми е по цял ден на крак в студа и трябва поне един сандвич да хапне. Вчера си взех една сусамка за 40 ст. и ми стана толкова гузно  Sad. Но ми писна да гледам жално по витрините, а някога не съм си и помисляла, че ще стигна до тук.

За да не каже сега някой "Ама имаш пари за интернет, нали?" ще кажа,  че нета ми е безплатен и е едно от малкото ми развлечения. Всъщност не малкото, а единственото.

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
не зная дали ще ти помогна много, но те разбирам напълно и ти пожелавам скоро да излезете от тази криза. и аз съм имала такива тежки моменти, но всичко ще мине, просто трябва да сте единни. не се карайте - това е лошо  и в никой случай няма да помогне. писала си като гост - няма как да се свържат с тебе  , но съм сигурна че много хора биха ти помогнали.

# 2
  • Мнения: 2 556
И аз мисля, че всеки има тежки моменти, дано се оправите по-бързо и излезете от кризата! Истината е, че единствения начин човек да има пари, ако не му падат наготово, е да ги изкара сам. Мисли си как детето ще порасне в един момент и ти ще можеш да работиш, а таткото да не се ослушва, а да хваща втора работа веднага според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, изпадала съм в подобно положение. Преживява се, макар и трудно.

# 4
  • Мнения: 1 844
не съм изпадала в подобна ситуация и дано не ми се случва,защото наистина е много тежко,направо страшно.
не знам какво да те посъветвам,мога само да пожелая искрено скоро да излезете от тази криза и да можете да си позволите пълноценен живот,на вас и на детенце.обичайте се,крепете се,радвайте се на малките,но истински неща,борете се и стискайте зъби,докато се покаже светлинка в тунела.успех!!! Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И на мен не ми е лесно..няма да разказвам.Но боря се ...всеки ден !  Peace

# 6
  • Мнения: 923
Случвало ми се е.
Най -важното в момента е да не се изпокарате със мъжа ти, а да намерите заедно изход от ситуацията .
Не се тревожи няма да е все така Hug

# 7
  • Мнения: 293
Разбирам те напълно!

Много хора има в твоето положение,а има и по зле...Радвай се,че детенцето ти е здраво,а и вие сте здрави.Другото ще се нареди.Парите идват и си отиват.В един момент имаш,в друг нямаш но отношенията не бива да си разваляте.Измислете нещо,с което може да се захване мъжа ти за да вади допълнително пари.Или евентуално ти да се хванеш,а детенцето при някоя баба ?

Само знай,че всичко е преходно и не се отчайвай!!!     bouquet

# 8
  • Мнения: 599
Аз родих началото на 1997г.
Ако искаш вярвай, но с мъжа ми все още се чудим как сме живяли тогава, като заплатата му не стигаше за наема.
Не помним какво сме правили, просто тези години сякаш ги е нямало.После изтеглихме кредит за жилище и ни оставаха по-малко от 1/3 от парите ни като си покриехме вноската по заема.Пак се чудя как сме оцелявали, но явно сме се справяли.Важното е, че сме били заедно и сме се борили.Това до голяма степен ни е сплотило още повече.
Преживява се всичко, стига човек да реши какви са му приоритетите.

# 9
  • Мнения: 4 916
....Важното е, че сме били заедно и сме се борили.Това до голяма степен ни е сплотило още повече.
...

Много се радвам за вас. За съжаление не всички двойки успяват да се борят заедно с проблемите. Сори на авторката за офф-а.

# 10
Обмисляхме вариант с гледане от бабите, но и двете са млади и работят и няма как. А детето е само на 1 годинка и според мен му е рано за ясла.

# 11
  Безпаричието си е гадна работа, особено когато човек не вижда никакъв начин да припечели.В такива моменти ти се изпарява всякакво чувство за достойнство-аз поне така се чувствам.Едва ли не ме е срам, че не мога да осигуря на скромното си семейство това(аз и дъщеря ми),което е необходимо за нормален живот,  не е като да не се блъскам...След развода напуснах семейният дом- оказа се на чуждо име-осем години вече сме под наем.Като платя него,сметката за ток и вода, като купя храна за две седмици -и заплатата ми,която уж не е съвсем малка спрямо средната за страната, се е свършила...А дъщеря ми ще е абитуриентка тази пролет,едвам я съгласих да отиде на бала,милото ми дете не искаше да "пръска грешни пари", а да ги спестим за кандидатстването и...Как изгладувахме куверт за ресторанта и скромната рокля(купихме я за 160 лв )-ние си знаем...Сега събираме за обувки и чанта, а бащата и дума не обелва с нещо да помогне-нямал бил пари.Няма,няма, а наскоро купи кола на новата си жена,той поднови своята, ходи чак до Каварна на рок-концерти, ама един път не взе и детето си...
  Кофти е,даже много....но аз съм си дала дума,че няма да се предавам.Непрекъснато дебна за някакъв начин да работя допълнително.За заеми даже и не помисля,защото е още по-лошо по неволя да "завлечеш" близък човек...
 Съвет за излизане от ситуацията не мога да ти дам, но мога да ти препоръчам да си наложиш да не се сдухваш, да изкарваш ситуацията на майтап-аз,например,все се шегувам,че пак сме на диета на кисело мляко...

# 12
  • Мнения: 4 965
Разбирам те перфектно.
При нас имаше подобен период. Проблемът не бяха доходите, а разходите. Когатозабременях, моите доходи доста намаляха (работех от вкъщи, но трябваше да лежа 8 месеца). Наложи се през бременността ми първите няколко месеца да ми бият хормони за задържане почти всеки ден - цената беше по 30 лв. на ампула. После се появиха 2 бебета накуп - имаха проблеми с храненето и наддаването (ядяха специализирано АМ, което ни излизаше около 34 лв. кутията и свършваше за 3 дни), по 1 пакет памперси на ден + куп разходи само по децата. Отделно, бяхме си навили да си доизплатим апартамента. Изобщо, беше много тежко - буквално се лишавахме от много неща - основно по отношение на храна, дрехи и т.н.
Но това беше "отключващият момент", който ни амбицира да си увеличим доходите - аз започнах да правя проекти от вкъщи, мъжът ми също се хвана с допълнителна работа, после аз поех и част от работата от офиса (пак у дома) и така. Постепенно разходите намаляха, доходите се увеличиха...
И отделно, това беше моментът, когато осъзнахме колко задружни можем да се; как можем заедно да се борим за общи цели и колко много държим един на друг.
Важното е човек сам да се издърпа за косите от блатото, подобно на Барон Мюнхаузен. Peace
Радвай се, че сте здрави и сте заедно. И търсете изход от ситуацията - т.е. допълнителни доходи.

# 13
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
И ние доста често изпадаме в такава ситуация. Но никога не сме се карали за пари, по-скоро някакси ставаме по-сплотени. В такива моменти само се моля да сме здрави. Не губи кураж и надежда - колкото и да е трудно сега, след време всичко ще се нареди.

# 14
Oх, какво да кажа, незнам...... Tired

Четириленно семейство, живеем с 500 лв месечно. По - голяма част от заплатата на мъжът ми отива за изплащане на заеми.
Тези пари ни стигат само за сметките, памперси и млека.
За храна " пишем" е един магазин, т.е. земаме на версия Sad
Родителите ни нямат възможност да помагат, а не са и длъжни.
Често ни спират и тока.

Е, да имам интеренет, но както знаете е обързан с договор и няма как да се спре.
Не съм излизала с мъжът си никаде от три години. Изнервени сме до краен предел Confused
Мъчно ми е , че дори едни чорапки не мога да вземата на децата. Добре, че са още малки и като излезем не искат повече от една близалка примерно Tired

Общи условия

Активация на акаунт