За схващането на крака и треперенето

  • 6 923
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Знам че има писано много по този въпрос, но аз не намерих отговор на това което ме интересува. Въпроса  ми е следният- Често ми се случва вечер да ми се схване прасеца , т.нар крампи и започвам цялата да треперя. Получава се някакво неконтролеруемо треперене на цялото тяло и незнам това нормално ли е ?????? Нормално ли е трепереното свързано с крампите???? Има ли от какво да се притеснявам????

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Ох и при мен е така.Онази вечер на сън ми се схвана прасеца и беше ужасно.Освен,че боли е и страскащо на сън.
Посъветвах се с лекар.Липса на калций е най-вероятната причина.В момента пия калций+витамин Д 3.

# 2
  • Мнения: 2 910
И на мен ми се схващаше прасеца, но до треперене не съм стигала. Консултацията с наблюдаващият те лекар ще е най- добра.

# 3
  • Мнения: 4 489
Крампи имах много, но не помня да съм треперела. Посъветвай се с лекар. Иначе за крампите - повечко магнезий, но пак след консултация с лекар!  Peace

# 4
  • Мнения: 4 335
И на мен постоянно ми се схващаха,но не сьм треперила.
Какво казва лекаря ти?

# 5
  • Мнения: 1 107
Ох, на мен от дете ми се сваща така прасеца- за около 30 секунди болката е ужасна, но после спира....не съм се сещала да потърся помощ за това...винаги съм си мислила, че е защото се протягам насън, а мускулите ми се твърде отпуснати по това време newsm78

# 6
  • Мнения: 2 334
И на мен ми се схваща прасеца че даже и стъпалото  #Crazy но не съм стигала до треперене .Консултирай се с лекар  Peace

# 7
  • Мнения: 55
На мен док ми изписа магнезий точно заради схващанияталВ гърция  приятелки ми казаха че също им изписват това даже ме бяха предупредили че ако започнат схващания трябвало да се приема магнезий небях чувала преди това с първото не ми бяха изписали.Може да питаш лекаря ти дали може да приемаш все пак той ще ти каже кое е най доброто за теб.Иначе тва е много гадно направо полудявах но треперене не съм имала.

# 8
  • София
  • Мнения: 969
И аз имах много болезнени крампи в 8-ия и 9-ия месец, но не съм треперела. Опъвах крака и почвах да го разтривам и след малко минаваше, Неприятно е много, но ще бъде временно.

# 9
  • Мнения: 2 013
И на мен ми се схваща прасеца че даже и стъпалото  #Crazy но не съм стигала до треперене .Консултирай се с лекар  Peace

Аз също,не помня да съм треперила от това,но определено съм се схващала!
Само доки може да ти каже най-точно какво да правиш!  Peace

# 10
  • Мнения: 2 960
Крампи имах в към 8-ми месец.Схващаха ми се краката,предимно по време на вечерния сън.Обаче треперене на цялото тяло-не,не съм имала!!!
Обикновено помага приемът на магнезий.Аз взимах по препоръка на лекаря ми-Магнерот.
А иначе:тук намерих няколко съвета:
Как да се справите с крампите?
Можете да направите няколко неща, за да избегнете появата на крампи или да облекчите състоянието си при вече появилите се:
• Правете редовно упражнения като наблегнете на разтягането на прасците на краката.
• Почивайте си с високо вдигнати крака.
• Носете по-високи, поддържащи прасеца, чорапи.
• Масажирайте прасците и ходилата си.
• Затоплете краката си.
 Имамама ,за това треперене на цялото тяло -непременно питай доки Peace

# 11
  • Мнения: 267
Консултирай се с лекар  Peaceкаквото и да ти кажат тук Peace

# 12
  • Мнения: 65
Това е от недостиг на Мg - яж по 2 банана на ден! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 23 036
Най-лесен, бърз и адекватен отговор ще получиш, ако просто се обадиш на лекаря ти  Peace Ние тук не сме такива  Wink

# 14
  • Мнения: 1 844
надявам се да не съм много офф топик.. Hugчувала съм за тези крампи при бременност,но искам да ви попитам нормално ли е да се получават и без бременност?аз не съм бременна,но в последния месец ми се случи  два пъти да се събудя от остра болка в прасеца и схващане,което премина за около 30-40 секунди.някой знае ли на какво се дължи,дали е подобно на тези крампи и трябва ли да се консултирам с лекар? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт