Преди малко нарекоха майка ми “дърта вещица” на детската площадка пред Т-маркет

  • 6 439
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Мили майки, пиша да ви изкажа възмущението си от начина, по който сега една майка се е държала с нашата баба, моята майка, която гледа малкия, преди малко.

Днеска, 24 март, те отишли да си играят на детската площадка пред магазин Т-маркет в кв. Гео Милев. Малкият си играл в пясъка с лопатката си, дошло едно дете, което доста напористо и нахално му я взимало. Така 10 минути. Никой не дошъл да помогне на майка ми да разреши ситуацията (а и тя самата казва, не исках да се карам на малкия заради това, че другото дете така грубо му взимаше лопатката). Както и да, всички знаеме, че като се съберат дечица на едно място, настават борби за играчки и с намесата на големите от двете страни се разрешават. Но в продължение на 10 минути никоя майка на дошла да помогне в ситуацията.

Отстрани стояли 10-тина майки. Майка ми отишла при тях и попитала коя е майката на това детенце, защото не може да се разбере с двете деца. Една от тях, която през цялото време си пушила и говорила по телефона, казала че било нейно и  че всички играчки в площадката били общи. Майка ми казала, че няма нищо против, но не може да се разбере с двете деца. Другата майка, казала на човека с когото говорила, “Трябва да затварям, защото една дърта вещица ми приказва” - !!! След това на няколко пъти я обиждала на “дърта вещица”, затова, че жената просто се опитала да й каже да се опита да усмири детето си.

Толкова ми стана болно, защото това е средата, в която расте детето ми. 

Но също толкова болно ми стана, че никоя от седящите наблизо майки не се намесила в защита на бабата, опитала се най-човешки да каже на тази млада майка, че детето й тормози нейния внук. 

Това ли е обликът на днешната млада майка – с цигарката на детската площадка, сипеща обиди срещу хора, с които губи спор – и тогава е най-лесно да ги обижда на “дърти”, “дебели”, “ходи си у дома” и т.н.

Наистина съм погнусена от тази привидно незначителна случка... Не позволявайте пред вас да обиждат несправедливо никого! Намесете се.

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Оф, прощавай, ама ми стана смешно.  Mr. Green

Съжалявам за майка ти.


Споделяйки наблюдения от чужди и собствени баби-невероятно е колко много от тях се разминават с подобни квалификации.

На детска площадка без бира и цигара живот за мен няма-затуй и сега съвсем ги мразя

Тъй като това е моето бъдеще, какво е направила майка ти в ответ?

# 2
# 3
  • Мнения: 182
Не виждам нищо смешно в това да се обиждат така хората, независимо дали е моята майка или твоята или на някой друг.

Да се обиждат хората е грозно, не е смешно. То е подло и е насочено да наранява хората.  Затова не ижздам нищо смешно в него.

Какво е направила майка ми - не знам. Вероятно просто си е събрала нещата в количката и се е прибрама вкъщи и като й се обадих ми го каза много наранена.  

Да, и аз си пия бира като извеждам малкия през лятото по градинките, но не се позволявам да наранявам хората.

Спомням си сега една много хубава мисъл: "Бъди вежлив. Всеки води своя лична битка". Това беше апелът ми в писането - да бъдем добри и вежливи, да не полагаме такива големи усилия да нараняваме хората.

След много години, да сме живи и здрави, и аз и ти ще сме възрастни жени и може би ще разхождаме внуци по градинките. Аз няма да искам да срещам такова поведение срещу себе си. И като го подминавам със смях сега, все едно аз го правя. То е същото като да купуваш крадена стока - все едно сам си я откраднал.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623

На теб много ли ти е смешно  Shocked
Явно толкова ти е и културата, защото не
мисля, че така ще се заливаш от смях ако някоя мърла
каже на майка ти дърта вещица  Naughty
Много възпитателно и прекрасен подбор на изразни средства
пред децата.
Еххх защо това не се случи докато аз съм там ............  Thinking

# 5

На теб много ли ти е смешно  Shocked
Явно толкова ти е и културата, защото не
мисля, че така ще се заливаш от смях ако някоя мърла
каже на майка ти дърта вещица  Naughty
Много възпитателно и прекрасен подбор на изразни средства
пред децата.
Еххх защо това не се случи докато аз съм там ............  Thinking

Смешно ми е, а ти защо толкова се засегна  newsm78  hahaha

# 6
  • Мнения: 776
Разбирам те, ситуацията е ужасна! На мен много пъти ми се е случвало да срещам подобно нагло поведение от нахакани млади майки, но понеже и аз съм млада и доста неотстъпчива, обикновенно, след кратък , разпален спор съм се справяла някак.
Преди години имах подобен случай - голямото ми детенце беше на 2 г., а аз бях бременна в 9 месец. Бяхме на детската площадка и детето ми си играеше в пясъчника. Дойде момче на около 9-10 г. и започна да удря детето ми и да го засипва с пясък. Аз му  направих забележка, но то само се хилеше и продължаваше да удря 2 г.ми дъщеричка. Тогава станах, хванах го за фанелката и го преместих на друго място. След половин час, жената на съседната пейка, която през цялото време пушеше и мълчеше го извика, че трябвало да си ходят. Аз бях  Shocked Тя беше видяла всичко, което се случи, а стоеше сякаш това не е нейното дете.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Чудя се какво ви е толкова смешно,ако беше вашата майка дали щяхте да реагирате така?А и да не е вашата все е нечия майка.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623

На теб много ли ти е смешно  Shocked
Явно толкова ти е и културата, защото не
мисля, че така ще се заливаш от смях ако някоя мърла
каже на майка ти дърта вещица  Naughty
Много възпитателно и прекрасен подбор на изразни средства
пред децата.
Еххх защо това не се случи докато аз съм там ............  Thinking

Смешно ми е, а ти защо толкова се засегна  newsm78  hahaha

Знаеш ли защо съм засегната - защото простотията, простащитана и пошлостта
е в ненормални граници, навсякъде около нас и не бих желала детето ми да расте
сред простаци и мърли - ей затова !!!
А това, че ти е смешно, много добре говори за теб !
Защото както писах в една друга тема, мога да се закълна, че тази вулгарна особа,
не само, че обижда, но и гаранция оставя кочина след себе си на детската площадка,
защото такова й е възпитанието. Сигурна съм на 100%, че поне половината от тук
списващите са същите  Naughty

# 9
  • Мнения: 958
Не мога да повярвам, че майка съзнателно би отговорила така, на възрастна жена, и то пред децата. Макар че вече нищо не може да ме учуди.
Майка ти с право е наранена, аз бих накарала майка да ми я покаже, тая устата госпожа, но като познавам майка си, няма да иска.
НЕ знам какво да ти кажа, и аз се чудя, защо някой не посмее да каже нещо такова пред мен.
linda_   Shocked, когато "утре" на теб някой ти каже дърта вещица, дано пак те избие на смях.

# 10
  • Банкя
  • Мнения: 823
Единственото ми успокоение в една подобна ситуация би бил фактът, че нито аз, нито майка ми биха реагирали като въпросното "мамче".

Разни хора, разни идеали - за нея играчките са общи, но отговорността не, а при теб и мен е обратното.
Въпрос на възпитание. Peace

# 11
  • Мнения: 46 437
Грозни са обидите и отношението, без значение дали ще е насочено към възрастен човек, дете или някой на нейната възраст, това си е въпрос на възпитание ...

Аз например спокойно бих обяснила, че не се намесвам, защото така смятам за правилно, дори да съм на 50 см. от дъщеря ми, ако няма бой, не бих се намесила.

# 12
  • Мнения: 943
Това е ужасно! Просто нямам думи за грубостта,която ни залива  Cry
И мен би ме заболяло сърцето ако някой обиди майка ми.
Да се надяваме,че такива хора са единици,макар че докато лежах в патологията на Тина Киркова, видях отблизо жени,които съвсем скоро ще бъдат майки, а те дори като човеци бяха  Sick ,какво остава за другото...да възпитават деца.
Какво да кажа, бас ловя,че тази женица се е почувствала горда, от това как е реагирала  ooooh!
Успокой се  Hug

# 13
  • Мнения: 3 091
пак обобщения, генерални изводи, скубане на коси и драматизъм!

моля ви се!

съжалявам за случката, ама ако за всяка преживяна грубост пускаме теми, няма място да остане.

Всеки да прави каквото му се пие - казвам го не веднъж, ама кой да разбере.


# 14
  • Мнения: 776
За мен не е въпрос на възпитание, а липса на такова  Peace

Ако хлапе дърпа лопатата на моето дете и майка му не се намесва , лично аз ще му се скарам, омръзна ми да чакам разни мърли да пушат крак връз крак и да се правят, че не виждат как децата им стават малки хитри тарикатчета със склонност към агресия, която няма кой да потуши в зародиш.  Mr. Green
И мога да ви кажа , че въпросът не е толкова маловажен, колкото ви изглежда, защото въпросното възпитание започва от най-ранна детска възраст, точно на детската площадка, където са първите междуличностни отношения и социални контакти, а личният пример на майката е от първостепенно значение за развитието на индивида, дори в тази толкова ранна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт