Мукозен церквилен полип! Моля помогнете!

  • 3 710
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 802
Здравейте на всички! След като потърсих и не открих нищо сходно с моя проблем реших да пусна тази тема и ако някой се е сблъсквал с този проблем да ми обясни и успокои за какво става на въпрос. От скоро съм във форума и моля за разбиране. Значи проблема е следният: От  няколко месеца правим опити за бебе, но от януари тази година реших да се консултирам вече и със специалист. След обстойни прегледи и изследвания се установи; първо, че имам висок пролактин, второ ПКЯ и третото, което най-много ме притеснява е мукозен церквилен полип /установи се преди 1 час на прегледа/, който е точно на входа на матката и се вижда само с вагинален ехограф. На този етап нямало как да забременея, защото пречи на сперматозоидите да преминат от там. До колкото разбрах, това е накакво раково образование, но не съм сигурна... Моята лекарка ме изпраща при д-р Узунова в Окръжна болница, която да го махне и след това да го подложат на изследване дали е доброкачествено или точно обратното! Моля Ви дайте съвет, какво да правя. Срашно съм уплашена и объркана! Ако някой е преживал това нека да сподели, ще съм страшно благодарна.

# 1
  • Мнения: 4 651
Здравей, тук пише повече за тези полипи.
Накратко задължително се отстраняват и после се изследват. Само в 2/3 процента от случаите се превръщат в ракови образувания и за това винаги ги изследват.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1941690201

Успех Simple Smile!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравей Сиска,
Прочети тази статия. На мен са ми премахвали два полипа без упойка, не е толкова страшно. Задължително трябва да се махнат преди забременяване.

# 3
  • Мнения: 2 802
Благодаря на момичетата за интересната информация, която ми предоставиха. Вчера цял ден търся и най-накрая открих нещо интересно http://maichindom-varna.com/blog.php?id=38. Разбрах, че при мен става въпрос за полип в началото на церквилния канал, която процедура обаче се прави с упойка/поне във Майчин дом/. А том където ме пращат в Окръжна е без упойка и на всичкото отгоре ми обясниха, че док ще реже на сляпо, понеже с просто око не се вижда, а и нямали такава апаратура Shocked.След, което моята гин ми каза на другия ден веднага да отида при нея за да ме види на вагиналния ехограф дали го е махнала......Мисля, че е доста налудничево, така, че с моя приятел решихме първо да се допитаме и до друг специалист и второ ако е това наистина да го направим в Майчин дом-цената е около 200 лв., но поне няма да ме режат на сляпо. Благодаря онтово на всички и дано със тази информация помогна и на други объркани момичета. Стискате палци всичко да мине норамално Praynig

Общи условия

Активация на акаунт