Запек

  • 1 038
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, д- р Слънчева! При дъщеря ми (2.2г) се появи проблем. По принцип си ака редовно, често обаче с напъни и изчервяване, по често акото е под формата на топченца, но след това се оправя под формата на каша. Преди няколко дена обаче получи страхотен запек. Започна да се присвива и пипа за коремчето. Акото се виждаше, но беше твърдо, явно я болеше и тя не можа да се изходи сама. Сложих й свещичка Бизакодил и след 5 мин се освободи. В същото време давах и Дуфалак. 2 дена подред си ака нормално, но съпроводено с нервничене, присвиване и приплакване. Сякаш я е страх да не я боли като предния път. Вчера пак имаше позиви за акане, но тя сякаш се стиска. Днес отново не успя сама да се изходи  и й помогнах с половина свещичка. Акото пак беше по- твърдо, предполагам и от факта, че се стиска. Детето по принцеп не желае да приема плодове, вода и течности отказва да пие много, сутрин пие АМ Нестле джуниър 2+, на обяд и следобяд хапва супата и основното от ДК, вечер е предимно на по- сухпа храна. Този запек страшно много ме притеснява, още повече, че тя отказва всякакви плодове и сокове, каши, мюсли, абе с две думи доста е злояда. Продължавам да давам Дуфалак, но вече и аз незнам докога и какво да правя отсега нататък. Бихте ли ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 530
Д- р Слънчева, детето и днес отказва да се изходи. Присвива я коремчето, тя е раздразнителна в този момент, но после всичко отшумява. Продължава да се стиска спаред мен. Наистина вече незнам как дда постъпя. Тези свещички как мога да ги ползвам? Колко време? Единствено те й помагат.

# 2
  • Мнения: 5 760
Дайте сутрин на гладно 8 мл. Дуфалак и поне през първите 3-4 дни  овесени ядки, , пюре или сок от сини сливи, пюре от тиква- те разхлабват.

Общи условия

Активация на акаунт