В Майчин дом - Варна може раждане през ЗК!

  • 3 949
  • 45
  •   1
Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не е шега, наистина!
Първо до модераторите: Моля предварително за извинение, знам, че темата е за Здавния форум, където най-вероятно ще я изместите, но тук влизат повече кандидат-майки и бременни.
Та, идвам от преглед в Майчин Дом - Варна и там ми казаха, че са сключили договор с касата, така че с направление за раждане от ГПто може да се ражда, КАТО СЕ ДОПЛАЩА, естествено.
Цената за раждане пада с предвидената от касата за плащане сума, която превеждат на Майчин Дом, остатъкът се покрива от пациента.
Това е частна болница, така че, естествено е въпрос на избор, но възможността не е за изпускане.

# 1
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Това за всички лекари които израждат там или ?

# 2
  • Мнения: 532
Страхотно , най-после. #Milti  #Milti

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ДА, разбрах го от Яков, така че най-вероятно се отнася за всички.
Това е инфото, което имам, не съм си взимала направление за раждане, не съм раждала и незнам как ще се отрази на цената в действителосност, освен това, което написах. Смятам, че и те още не са много точно формулирали нещата, но крачката е направена.

# 4
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
М-да.Това доста променя нещата.Аз съм решила там да раждам със секцио и това доста ще зарадва мъжът ми.

# 5
  • Мнения: 264
Това наистина е много добра новина!
Само си мисля през колко ли мъки трябва да минем докато вземем направление и уредим нещата....
Много ми е интересно колко ли ще поеме здравната каса от раждането като сума .....5,10, 20,50,100лв ???  Thinking

# 6
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
2002 година касата плати на болницата в която раждах 110 лв - за раждане секцио , имах индикации. Беше ми много смешно когато JP - то ми каза. Сега колко е не знам , но сигурно ще е нещо от сорта.

# 7
  • Мнения: 34
а колко струва раждането по принцип. аз съм чак за август месец и никак не съм се подготвила по въпроса. Blush

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Раждането, доколкото разбрах струва около 300 лв на касата. Незнам каква част от тях обаче ще приспаднат от сумата, която ще се плаща.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Ina Sebieff благодаря за полезната информация. Като научиш още ако може сподели.
И аз знам че касата плаща за едно раждане между 250-350 лв.

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 995
За 2004 Здравната каса плащаше 222 лв. са нормално раждане на болницата!

# 11
  • Мнения: 5 622
Да,така е,Майчин дом,наистина са сключили договор с касата.Това е от седмица-две,някъде....
Касата поема около 300 лева.Останалото се доплаща.За нормално раждане още около 200 и няколко лева,а за секцио около 700 и няколко.
Това е всичко.
Аз раждах септември месец там секцио.Платих 1000 лева.
Мисля,че това с касата е една много добра новина за всички бъдещи мами от Варна.
Заслужава си да доплатите останалата сума за съответното раждане и да си раждате спокойни и уверени,в професионализма на лекарите там.
Успех на всички Flutter

# 12
  • Мнения: 4 187
Това е страхотно! #Milti Браво. Радвам се! Аз имам още една добра новина!
*Майчин дом* ще бъде разширен с още едно крило, за да обхване все по големият наплив от пациенти, предпочели услугите на клиниката! Flutter

# 13
Да, наистина чудесна новина!Аз съм пациентка на др.Яков и на 14.04, когато съм на преглед при него ще го попитам как стоят нещата....надявам се докато дойде моето време, въпроса вече да е решен окончателно Simple Smile

# 14
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Еееее-супер! #Milti Най-накрая!

Общи условия

Активация на акаунт