Носово говорене

  • 10 340
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте ! Имам проблем с детето .Гавори носово.На какво се дължи незнам уж беше от третата сливица -извадихме я .Но не се оправи .Сега няма хрема . Водих  я на лекар имала някакъв секрет зад висулката .Чакам резултатите да излязат .Ако има обаче бактерии знам че веднага ще изпишат АБ ,а тя не изглежда да е болна .А и не ми е ясно от къде е този секрет -няма хрема не кашля .В момента пие противоалергичен сироп и чакаме .
Ако някой има някакъв съвет моля да сподели .Предният месец пи АБ заради стафилококи сега пак ли   Tired

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз веднага си помислих, че е заради третата сливица, но щом сте я извадили остава варианта да са сополки. Дано изследванията са добри и  да е безобидна задна хрема. Но детето може да е носител на някакви бактерии  без видимо да е болно.

# 2
  • Мнения: 46 438
Добре сте си пуснали изследвания, дано резултатите са добри.
Може и да няма проблем, дано  Praynig Hug

На мен носовото говорене си ми остана, също не мога да си ползвам и носа като хората, не ми достига въздух, ако дишам само през него, въпреки, че третата сливица ми я вадиха преди повече от 20 г., това са следствия от нея  Tired

# 3
  • Мнения: 114
Добре сте си пуснали изследвания, дано резултатите са добри.
Може и да няма проблем, дано  Praynig Hug

На мен носовото говорене си ми остана, също не мога да си ползвам и носа като хората, не ми достига въздух, ако дишам само през него, въпреки, че третата сливица ми я вадиха преди повече от 20 г., това са следствия от нея  Tired
Направо ме отчая .

# 4
  • Мнения: 114
,но щом сте я извадили остава варианта да са сополки. Дано изследванията са добри и  да е безобидна задна хрема.
Винаги съм си мислила ,че задната хрема е съпроводена и с кашлица -не е ли така?
И аз се моля да са и добри резултатите Praynig

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
el, УНГ лекарят изключил ли изкривени носни прегради?
Носов говор е един от признаците за този проблем.

# 6
  • Мнения: 114
el, УНГ лекарят изключил ли изкривени носни прегради?
Носов говор е един от признаците за този проблем.
не е споменавал за изкривяване .
Явно и този път ще сме на АБ -имала и стафилококи и стрептококи ,но не е готова още антибиограмата .Най ми е мъчно ,че трябва да и го давам когато изобщо не е болна Cry

# 7
  • Мнения: 2 110
Не е споменал или не е погледнал ?! Защото това е вярно за изкривени носни прегради. Или са си по рождение или детето си е чупило носа.

# 8
  • Мнения: 114
Не е споменал или не е погледнал ?! Защото това е вярно за изкривени носни прегради. Или са си по рождение или детето си е чупило носа.
Ами всеки път и поглежда носа но не е споменавал .Плюс това не е един УНГ да я е преглеждал -никой не е казвал такова нещо .
А че си беше разбила носа на две години да ,но не беше счупен .

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не е споменал или не е погледнал ?! Защото това е вярно за изкривени носни прегради. Или са си по рождение или детето си е чупило носа.

В много случаи са по рождение.
Аз имам този проблем, дъщеря ми също, затова веднага се сетих и за тази вероятност. Не винаги с обикновен преглед се установява изкривена носна преграда. Понякога е нужно да се направи рентгенова снимка, за да се открие проблемът. Но пък лечението е само оперативно и аз лично съм решила, че ще пристъпя към този вариант само ако мнооооого ми се налага и вече не мога да търпя. За сега си живеем така  Wink

# 10
  • Мнения: 114
Не е споменал или не е погледнал ?! Защото това е вярно за изкривени носни прегради. Или са си по рождение или детето си е чупило носа.

В много случаи са по рождение.
Аз имам този проблем, дъщеря ми също, затова веднага се сетих и за тази вероятност. Не винаги с обикновен преглед се установява изкривена носна преграда. Понякога е нужно да се направи рентгенова снимка, за да се открие проблемът. Но пък лечението е само оперативно и аз лично съм решила, че ще пристъпя към този вариант само ако мнооооого ми се налага и вече не мога да търпя. За сега си живеем така  Wink
Ами незнам правена и е снимка като си разби носа а предната година заради съмнения за синузит ама пак нищо не са ми казали дали и е изкривена преградата.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Е, щом след снимката не са ви казали нищо, значи най - вероятно нямате проблем с носните прегради. На снимката се вижда ясно, ако са изкривени и е почти невъзможно докторът да не види.

# 12
  • Мнения: 114
Е, щом след снимката не са ви казали нищо, значи най - вероятно нямате проблем с носните прегради. На снимката се вижда ясно, ако са изкривени и е почти невъзможно докторът да не види.
дано

# 13
  • Мнения: 2 011
Не е споменал или не е погледнал ?! Защото това е вярно за изкривени носни прегради. Или са си по рождение или детето си е чупило носа.

В много случаи са по рождение.
Аз имам този проблем, дъщеря ми също, затова веднага се сетих и за тази вероятност. Не винаги с обикновен преглед се установява изкривена носна преграда. Понякога е нужно да се направи рентгенова снимка, за да се открие проблемът. Но пък лечението е само оперативно и аз лично съм решила, че ще пристъпя към този вариант само ако мнооооого ми се налага и вече не мога да търпя. За сега си живеем така  Wink
и ние сме така - майка  и  син... Синът ми говори носово и понякога  хърка през ноща-  а когато  започва  хрема е нетърпимо  хъркането. И  аз ще  се оперирам на есен , но  за детето  е твърде рано  защото  тези операции се правят когато костите са завършили  растежа си  - т.е. на 20 г  е най-добре !

# 14
  • Мнения: 114
Здравейте ! Попитах при прегледа за изкривена носна преграда -каза че нямала .Правим курс с Бактробан 10 дена .После пак изследвания

Общи условия

Активация на акаунт