бебе с 10 дена по-малко

  • 2 441
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
в 34 г.с. съм и днес на ЖК ми казаха че бебето било с 10 дена по малко. Докито каза да не се притеснявам засега, но се притесних. На някого случвало ли му се е това и какво точно значи, много ли е лошо

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това са ехорграфски отколнения, 2 седмици а дори понякога и 3. Ехографа изкара моята щерка, че рябва да се роди на 26-27 октомври  Shocked а бях с термин 14 ноември. Родих на 7-ми със секцио най красивото бебче  Heart Eyes . Не се притеснявай, може и овулацията ти да е била по късна та за това излиза по малко. Това не е точна наука. Там всичко е предполагаемо. Изобщо не се притеснявай. Всичко си е в реда на нещата. Ама друг път преди да бързаш да се притесняваш, най добре питай доки какво значи това. Мисля че това което написах, щеше да прозвучи доста по убедително и успокояващо от устата на един практикуващ лекар

# 2
  • Мнения: 2 818
Не се притеснявай!  Hug
Може да значи, че термина не е съвсем верен (все пак не всички жени са като часовници и да имат на 14 ден овулация), може да значи, че видеозона не е отчел добре, особено ако някой по-стар... , може да значи, че бебето ти е малко по-дребно, все пак не всички бебета вървят по зададените размери в учебниците. Освен това децата дори в утробата растат на периоди и нищо чудно след две седмици да ти каже, че бебето ти е по-голямо с една седмица според таблицата. 10 дни наистина не са голяма разлика!

# 3
  • София
  • Мнения: 292
Не се притеснявай, апарата няма как да знае кога точно си заченала. Даже и термина е приблизителен. Съвсем малък процент раждат на термин, повече - до 2 седмици преди и след.
Щом док. ти е казал да не се притесняваш -споко!  Peace
Мойта бебка върви с 2 седмици по-малка.

# 4
  • Мнения: 1 062
Ехографите дават големи отклонения. Не само в г.с., но и в теглото. Моето бебе, "трябваше" да се роди не повече от 2 900-3 000 гр. Роди се 3 500гр.  Laughing Не се притеснявай. А и термина не може да се определи винаги с точност.

# 5
  • Мнения: 9 814
+/-2 седмици е нормалното отклонение, което дава ехографът.
Детето ми уж трябваше да се роди около 2200 гр., казаха ми го часове преди раждането.
Е, роди се 3200 гр.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Малкият ми син през цялата бременност "вървеше" по - дребен, а се роди 3.400 кг. Ако много се притесняваш, отиди на доплер.

# 7
  • Мнения: 2 334
До 2 седмици винаги може да има отклонение ,а и не се знае дали термина ти е верен .Не се притеснявай  Hug

# 8
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Не се притеснявай, апарата няма как да знае кога точно си заченала. Даже и термина е приблизителен. Съвсем малък процент раждат на термин, повече - до 2 седмици преди и след.
Щом док. ти е казал да не се притесняваш -споко!  Peace


 Peace

# 9
  • Мнения: 641
Не се притеснявай.
На мен в 37-38гс. ми даваше отклонение близо -20дни.
Бебка се роди 2910кг 49 см.
Ехографа работи приблизително.

# 10
  • Мнения: 137
това зна4и 4е ти е объркан термина и по размерите на бебето се определя че вървиш 10 дена на зад Peace

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз да кажа, че ехографите дават отклонения. Точно преди раждането ме гледаха на ехограф и казаха, че бебето изостава със 2 седмици, 2900 и какви ли  не глупости. Родих на другия ден момиченце 3200, напълно отговарящо на седмиците си Grinning

# 12
  • Мнения: 8 999
Май нищо не значи. Може терминът да не ти определен правилно и от там да идва това разминаване.
Моите деца, уж също бяха по-малки, а пък се родиха 10 дни преди термина. Съвсем готови.

# 13
  • Мнения: 3 294
Не се притеснявай , при замерване на плода ехографа винаги дава млаки отклонения  а и както са ти казали момичетата , може да си била с по-късна овулация и затова да се бърка и термина ти , който е сметнат спрямо ПРМ  Peace

# 14
  • Мнения: 1 322
На мен ехографа ми показваше разминаване в размерите по седмици, а пък нямаше нищо такова като се роди.

Общи условия

Активация на акаунт