писъци нощем

  • 2 030
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Нашият Емо е на 1г. 4 м . От около 6 месечна възраст  понякога нощем започна да плаче пищейки много силно . Майка му го взема , гушка го , говори му , но той не се събужда , а продължава да пищи .
Денем е весел , усмихнат , няма проблеми .Мислех си , че е някакъв вид очистване и затова бързах да го кръстим .  Но пак продължава . Не са и зъбки . Някой имал ли е подобен случай ? Какво значи това ?
Моля споделете .

# 1
  • Мнения: 2 110
Според мен детето сънува нещо. И ние минахме през такъв период ,с израстването децата започват да се събуждат и усещат ,че сънуват. Винаги бях до дъщеря ми и я прегръщах и успокоявах !

# 2
  • Мнения: 1 155
Просто децата сънуват, преживяват си на сън емоциите, които са насъбрали през деня. Нормално е. Дъщеря ми също имаше такъв период. Почти всяка нощ сънуваше нещо и плачеше насън. Сега понякога си говори Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
Просто децата сънуват, преживяват си на сън емоциите, които са насъбрали през деня.

 Peace

И дъщеря ми е имала такива периоди. Може би е малко по-емоционално детето и повече преживява случките. Свързвате ли неспокойния сън с нещо станало през деня?
Дъщеря ми най-тежко преживя тръгването на детска градина, докато свикне така пищеше насън...

# 4
  • София
  • Мнения: 280
И ние сме имали такива нощи, не се притеснявай явно е по-емоционален.

# 5
  • Мнения: 830
Детето сънува, няма нищо притеснително.
И на нас ни се е случвало, даже първият път бях толкова изперкала и не знаех какво става,че звънях на бърза помощ  Embarassed После естествено се чуствах тъпо ама....  Mr. Green

# 6
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Както са ти казали по-горе,децата сънуват преживяното през деня.Ако ще те успокои и ние минахме през този период.Все още има нощи в които се буди плачейки.Дано да се успокоите малко Peace

# 7
  • Мнения: 266
Жоро е на 2г и 1м,и все още сънувайки нещо плаче на сън,и говори.Това е нормално при по емоционалните деца.Обгрижвайте го с внимание и го гушкайте,така се чуваства по сигурен и защитен.

# 8
  • Мнения: 149
      При повечето чувствителни и емоционални деца се случва това.
Нещо ги е впечатлило, уплашило през деня и се отразява на съня. Синът ми /на 2 г. и 2 м./ се страхуваше от бойлера и мина време и мноооого обяснения, докато ми повярва, че няма нищо страшно.
      Децата на тази възраст не правят разлика между сън и действителност. Аз много говоря за съня, опитвам се да обясня, че това е нещо, което не се случва действително и когато се уплаши да отвори очички, за да види как мама и тате го гушкат....
      Така ще е, докато поотраснат и сами направят разликата между сън и реалност.

# 9
  • Мнения: 1 322
И ние имахме такъв период, не се притеснявай ще отмине.

# 10
  • Мнения: 6 438
Ние в момента преминаваме през такъв период или по-скоро излизаме вече.
1-1,5 часа след като е заспал се буди и плаче на сън.Според мен сънува нещо,което го е впечетлило
лошо през деня.
Всичко преминава с гушкане и успокояване.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
с моето дете не съм имала такъв проблем,нямам личен опит по темата.
чела съм по книгите,че това са нормални нощни страхове или кошмари.двете категории са различни,проявяват се по различно време на нощта и са провокирани от различни неща...реагират така обикновено по-емоционални деца с нарастване на житейския си опит...така пише по дебелите книги,не знам истина ли е.
все пак,бъди спокойна ,нормално е,стига да не се случва всяка нощ,а рядко и иначе детето да се развива нормално и да е спокойно и щастливо.
за да си съвсем спокойна,може да се консултираш с добър лекар,на който имаш доверие. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
При синът ми това съвпадна с тръгването на ясла.
Видимо спокоен като го взимах (след свикването) почна да реве, пищи нощем.
Стрес сънища знае ли човек какво има в малките им главици Sad .... 
Дъщеря ми мина(ва) и тя през този период не всяка вечер различно е още се случва.
Аз ги будя и ги успокоявам

# 13
  • Мнения: 194
И при двете ми деца го имаше това. Вариантите при нас бяха - зъби, сънуване и ако е по - топло в стаята Laughing

# 14
  • Мнения: 85
Много ми е познато неспокойното спане започна на 9 месеца и (не ми се ще да те плаша но  при нас все още е така) а вече сме на 3 години просто изживява всичко което е станало през деня и е много емоционална но всички казват че няма страшно и ще отмине

Общи условия

Активация на акаунт