ПАТАТНИК

  • 1 931
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте!Реших да споделя една моя любима рецепта за пататник :
2-3 средни картофа,
1 яйце,
1 малка глава кромид лук,
чубрица,
сол.
Картофите и лука се настъргват на по-ситното ренде и се прибавят яйцето, чубрицата и солта. Всичко се разбърква добре и се пържи в тиган.След като се загрее олиото се слага и малко брашно. Сместта се разстила на тънък слой и отгоре се покрива с капак, за да може да се задуши.С помощта на капака след като се изпържи от едната страна се обръща от другата, като преди да се сложи в тигана отново се слага олио и малко брашно.
Дано да Ви хареса!

Много се извинявам, но сега видях, че Сбъдваща мечти е публикувала вече рецепта за пататник.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 14:56 от marias

# 1
  • Мнения: 748
Изглежда лесно! Ние в Родопите си правим обикновен пататник, но определено ще пробвам и тази рецепта.  Simple Smile

# 2
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Интерсно, ще го опитам.

# 3
  • София
  • Мнения: 117
лесно и бързо изглежда.ще се пробва   bouquet

# 4
  • Мнения: 930
и аз отдавна се каня да направя пататник, май вече му дойде времето Thinking Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 825
 Така се прави тортия (tortilla) в Испания. На български се превежда омлет, може да е с картофи, лук, чушки и др. , но основното е яйце и картоф настырган.
За обръщането продават специални тигани тук.


# 6
  • Мнения: X
Ето и моята рецепта за пататник, както го правеше баба ми.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265968
Една забележка имам - на пататник се слага джоджен (гьозум), а не чубрица. И изобщо, на всичко картофено в Родопите се слага джоджен. Чубрица почти не се употребява в родопската кухня.

# 7
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Офффф, само изкушения тук.

# 8
  • Мнения: 46
Офффф, само изкушения тук.
Аз затова чета само когато съм се нахранила добре Joy

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 15:28 от MeganFox

# 9
  • България
  • Мнения: 429
Здравейте!Реших да споделя една моя любима рецепта за пататник :
2-3 средни картофа,
1 яйце,
1 малка глава кромид лук,
чубрица,
сол.
Картофите и лука се настъргват на по-ситното ренде и се прибавят яйцето, чубрицата и солта. Всичко се разбърква добре и се пържи в тиган.След като се загрее олиото се слага и малко брашно. Сместта се разстила на тънък слой и отгоре се покрива с капак, за да може да се задуши.С помощта на капака след като се изпържи от едната страна се обръща от другата, като преди да се сложи в тигана отново се слага олио и малко брашно.
Дано да Ви хареса!


Аз вместо чубрица слагам много джоджан и го правя с масло.

Общи условия

Активация на акаунт