Пилешки дробчета - как?

  • 13 522
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами, довечера ще имам гости и искам да направя пилешки дробчета с лук и доматки, но незнам как.  Sad Бихте ли споделили как ги приготвяте? Мерси  bouquet

# 1
  • Мнения: 44
И аз ще следя за дробчетата, че съм обещала на свекървамеи тези дни да направя, но ще ги правя за 1 път и искам и аз мнения за да станат хубави

# 2
  • Мнения: 69
Ами първо запържвам дробчетата,после слагаш лука  и след това доматките.
Аз слагам и гъби,ако имам.Подравки може да сложиш според вашия вкус.Аз обикновенно слагам червен пипер,черен пипер,чубрица и сол.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Много лесна манджичка - леко запържвам лука, добавям дробчетата (понякога ги овалвам в брашно, но не винаги) и всичко се пържи докато стане готово.  Peace Накрая малко сол и черен пипер на вкус.
Аз лично с домати не съм правила, само с лук ги харесваме ние, по селски, както се казва ... Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 589
Ами първо задушаваш дробчетата,после слагаш лука  и след това доматките.
Аз слагам и гъби,ако имам.Подравки може да сложиш според вашия вкус.Аз обикновенно слагам червен пипер,черен пипер,чубрица и сол.
 Aз слагам и чесън, а малко преди да извадя- бяло вино.
 Като разновидност при сервиране ръся с кашкавал или друго сирене от този сорт:)(не бяло)

# 5
  • Мнения: 4 406
Аз първо ги кипвам, после на фурната със зеленчуци

# 6
  • Мнения: 69
Ами първо задушаваш дробчетата,после слагаш лука  и след това доматките.
Аз слагам и гъби,ако имам.Подравки може да сложиш според вашия вкус.Аз обикновенно слагам червен пипер,черен пипер,чубрица и сол.
  Aз слагам и чесън, а малко преди да извадя- бяло вино.
 Като разновидност при сервиране ръся с кашкавал или друго сирене от този сортSimple Smile(не бяло)
Да и аз слагам чесън понякога.Кашкавал не съм слагала до сега.
Лятото на морето ядохме със сметана и бекон също бяха много вкусни.Пробвах да ги приготвя в къщи,но не ми се получихаSimple Smile

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 16:22 от didka_banditka

# 7
  • Мнения: 5 001
Аз нещо се измързеливих напоследък и ги слагам в плик за печене  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Добчетата,лук,домати от консерва-леко пасирани,няколко скилидки чесън,дафинов лист,черен пипер,малко джоджен,бяло винце,олио.Всичко го слагам в плика,плика в тава надупчвам го и пека в предварително загрята на 180 гр фурна.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Направи ги в плик за печене с малко лук, вегета, можеш да добавиш и малко сметана, за по-мек вкус

# 9
  • Мнения: 1 155
Благодаря Ви момичета!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 352
В плик е добра идея. Сложи много лук, на едро нарязан, печени чушки (страхотен аромат дават), гъби, домат, чесън, морков, бира или вино, подправки. За 30 мин. са готови и стават много вкусни Peace.

# 11
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
здравейте аз имам изпитана рецепта за дробчета и винаги само нея правя-тя ми е от майстор готвач
 В тенджера се завира вода със щипка сол и дробчетата се бланшират за 6-7 мин докато побелеят и се вадят с решетъчна лъжица -слагат се в тава 
Втенджера запържваме 3-4 глави лук нарязани на полумесеци и 1 настърган морков като се позапържи добавяме 2с л брашно и разбъркваме  -добавяме 3сл лютеница може домати и разбъркваме  добавяме дафинов лист сол и черен пипер на вкус и 1чаша вино и малко водичка на око около100-150гр с този сос заливаме дробчетата и печем около 25мин до сгъстяване на соса
които ги опита у нас си облизва пръстите

# 12
  • София
  • Мнения: 1 324
Ще ти напиша моята измишльотина за дробчета:
Овалвам дробчетата във вегета и брашно, добавям малко масло, лук, зелени чушки на кръгчета и бяло вино. Захлупвам ги и ги въртя в микровълновата около 20 мин. на 600 вата.
Това е единственото нещо, освен претоплянето, за което използвам микровълновата.

И черен пипер.

# 13
  • Мнения: 2 475
Задушавам ги в мазнина с много лук,като преди това съм ги овъргаляла леко в брашно.След като се задушат ,прибавям доматено пюре и оставям да поври на слабо за около 7-8 мин.Ужасно вкусни стават!

# 14
  • Мнения: 475
Има ли трик, с който да не пръскат толкова, когато се пържат само с лук?

Общи условия

Активация на акаунт