Плочки за баня, гланц или мат?

  • 9 384
  • 12
  •   1
Отговори
  • by the sea
  • Мнения: 98
...това е въпросът, та моля да споделите опита и наблюденията си!!! Кой от 2та вида ви се струва по-практичен за малко помещение в контакт със силно варовита вода и без естествена вентилация?

# 1
  • Мнения: 8 999
Е, абсурд е да няма естествена вентилация - нали поне врата има банята! Оставяй я винаги отворена.
Мога да ти препоръчам бял гланц с релеф. Такива сложихме на вилата на морето. Фугите да са защитени със специалните силикони, които не позволяват да се задържа влага и да се образува мухъл.
В София, в единия апартамент имаме черни гланц. Отврат. Въпреки, че се почистват много лесно - с препарат за прозорци и домакинска хартия. Но все пак, макар че в София водата не е чак толкова варовита, още на първото къпане след почистване, вече си личат капки.
В другия апартамент са тъмни-мат. По-малко се виждат следите от водата.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
светли, матирани ,сякаш най-малко им личи ...

# 3
  • София
  • Мнения: 932
 В къщата на майка ми и баща ми , почти навсякъде е с плочки и в хола и в кухнята и коридора и банята, само спалните са с дюшаме.  В хола, кухнята и коридора са гланцирани и въпреки, че не се мокрят непрекъснато както в банята , как пързалят на моменти не е истина, особено зимата, когато се стъпи с обувки, на които има полепнал сняг. Ако и в банята бяха гланцирани , сигурно щяха да се пребият, тя е без душ кабина и си е все мокра, затова баща ми като си прави банята , а той е майстор на теракота  си сложи матирани на пода , а стените ги направи с гланц.

# 4
  • Мнения: 63
И според мен светли гланц,за стените,а за пода теракота,която винаги е леко матирана

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моите са гланц в банята, по-красиво ми стоят - бели и зелени, нищо не им личи, но и водата в София не е варовита. Подовите са фабрично леко матирани (явно са правени с мисъл  Mr. Green ) и не влагам особени усилия в почистването им.

# 6
  • Мнения: 2 100
В квартирата плочките са гланц на стените и мат на пода. Светли са. Във Варна водата е много варовита и мога да кажа, че съм доволна от тях. За апартамента си взехме пак такава комбинация, пак светли   Peace

# 7
  • Мнения: 41
И според мен най -доброто решение е фаянс гланц за стените,серия в светло и тъмно с вертикално решение на съчетанието,а пода в тъмната гама теракот,който по принцип е леко матиран,за да не се пързаля.Гланца по принцип отваря малките пространства и винаги стои луксозно.

# 8
  • Мнения: 721
банята ми е същата:малка без прозорци.плочките ни са гланц,светли а пода лек мат(от една серия). няма проблем с варовика,след всяко ползване обирам водата от плочките и огледалата с чистачка за прозорци и не остават никакви петна.блясъка на гланца ми създава усещане за чистото и лукс

# 9
  • София
  • Мнения: 2 801
И според гланца е за предпочитане, за пода може и матирани. Светлите по- лесно се поддържат и са по- подходящи за варовита вода.

# 10
  • by the sea
  • Мнения: 98
Охх, аз в същност се двоумя м/у два конкретни модела плочки:

1) http://www.sanchis.com/fotos/style/catalogostyle.pdf  - оранжево/кремавата гама, фриза с цветната клонка и фриза с точките.
Серията е с гланцови стенни и матирани подови плочка. Цветовете са доста наситени, в общи линии се доближават до отразените в линка. Не на последно място, цената е изключително атрактивна, в момента са на промоция Wink. Това което ме притеснява освен поддръжката на блясъка обаче, е и да не се получи прекалено агресивна баня...оранжевкото бая сгрява Laughing пък помещението е само 3м2

2) http://www.keranova.org/product.php?SR=14&R=1&p=553 - Cristina Rosa, декорната плочка с ''цъфналия копър'' и фриза на чертички.
На тая серия и подовите и стенните плочки са мат. Цветовете са доста бледи, нежни (избелели), който както предпочита. Нямат много общо с цветовете в линка, че на мен там ми изглеждат почти безцветни. Cristina Rosa, които в случая съм предпочела на ''живо'' не са баш розови, ами по-скоро нещо м/у цвят ''сьомга'' и екрю (голяма съм обяснителка, няма що Embarassed) Цената им спрямо цената на другия модел е значително по-висока, за сметка за на това, пък предлагат изготвяне на проект с разгъвка и 3D визуализация по желание на клиента.
А, и нещо друго което им отчитам като плюс....декора позволява вариации във височина, което според мен би дало своя принос в оптическата измама за ''простор''.

.....с две думи, умуването продължава  newsm78

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Аз пък съм за мат! Гланца на мен пък ми стои "евтино". Мое мнение, разбира се!  Peace

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 555
На мен ми харесва повече първия вариант. И най-вече декорите на 2 стр.  А и цената щом е по-добра  Wink. А проект ще си направиш и сама, или ще си платиш да ти го направят.
Успех в избора.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт