"За" и "Против" пробиването на уши на бебето.

  • 46 803
  • 343
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте момичета.
Имам колебания относно пробиването на ушите на момиченцето ми, тя е на 5 месеца.
Дали е рано още да и пробия ушите?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Защо да е рано?Честно казано, не знам да има някаква възраст, а и мен не ме е интересувало де.Ако се притесняваш питай лекарката на детето, пък и ще те насочи кой да ти ги пробие (ако тя не може).

# 2
  • Мнения: 159
Аз се бях навила още от минали месец, даже съм си записла час. После се разколебах да не би да ме упрекне нкой ден, защо см и пробла ушите.
Днес пък сутринта при Гала гледх как пробиха ушите на едно бебче и сега свсем се раздвоих.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
аз съм против. защо трябва да й пробиваш ушите? обичаш да причиняваш болка?
като порастне дъщеря ти дотолкова, че да може сама да избира - нека тя да реши дали иска да си пробива ушите.
няма необходимост да го правиш ти. а и малко бебе с обици не е хубава гледка.

на мен са ми пробили ушите на 6-годишна възраст - по старомодния метод, с игла. още имам спомен за случката. обици не нося от 16-годишна.

# 4
  • Мнения: 577
Против. А и днес като гледах как плака бебето при Гала съм още повече против. Не бих причинила безмислена болка на детето си. Като порасне и прецени че иска да си ги пробива.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Много съм против!Винаги ми става някак жал за малки дечица с пробити уши.Първо - защо се причинява болка на толкова малка душица?И второ - със златна висулка няма да стане по-хубаво, бебетата са хубави и без бижута.Като станат големи ги дупчете, оставете натуралната бебешка красота.Не знам, но бебе с гривна, верижка, или обеци за мен е голям кич от страна на родителите.

# 6
  • Мнения: 159
Наистин сте много полезни, като прочетох и тези ви мнения май и аз съм повече против.

# 7
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Също съм ного против, но моето момиченце два месеца лятото мрънкаше и искаше обици/тогава на 2г и 2-3 мееца/, даже баща и  беше тръгнал и той да си пробие за да види коклко боли,  е  навих се и ги пробихме/на улицата, една продавачка  на сребро,позната, сложихме медицински/изобщо не се разплака, беше горда и се хвалеше на всички.Нямаше никакъв проблем с ушичките.Сега преди Коледа си ги махна, каза че не ги иска вече, смених два чифта в опита си да я убедя да ги оставм, но не, дърпаще ги и искаще да ги махна.Свалих ги и вече няма обици, само се моля лятото пак да не се затръшка че иска, не знам как ще отбивам  атаките вече.
Това е мнението ми от другата тема.
 

# 8
  • Мнения: 2 123
И аз бях против.Моята щерка сама пожела на 5г. Казах й , че малко ще щипе.Отидохме, работата беше за минута и готово.

# 9
  • Мнения: 830
Вижте момичета има и друго нещо, хубаво е да се пробиват ушичките когато децата са малки, за да не ги пипат и да не се възпаляват. Затова или докато е малко бебе или докато стане голямо момиче.
Освен това ще ме извинявате ама има такива красиви детски обици без никакъв кич и висящи истории.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Освен това ще ме извинявате ама има такива красиви детски обици без никакъв кич и висящи истории.
  Въпрос на вкус.Може да са събрани всички безценни диаманти в най-дискретните обици, но пак не се връзват на бебе Sick Извинихме те Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 808
И аз съм против:
1. Децата са толкова красиви и ми идва малко кичозно когато са накичени с обици;
2. Уважавам правото на избор. Нека си ги пробие сама като стигне тийн годините;
3. Сутринта се разплаках като гледах плачещото бебе при Гала.

# 12
  • Мнения: 577
Вижте момичета има и друго нещо, хубаво е да се пробиват ушичките когато децата са малки, за да не ги пипат и да не се възпаляват. Затова или докато е малко бебе или докато стане голямо момиче.
Освен това ще ме извинявате ама има такива красиви детски обици без никакъв кич и висящи истории.

Те и бебетата си пипат ушите. И ако го дразнят обиците ще пипа. Синът ми си бърка в ушите.
И подкрепям Биляна безсмислен кич породен от амбиции на родителите.

# 13
  • Мнения: 830
  Въпрос на вкус.Може да са събрани всички безценни диаманти в най-дискретните обици, но пак не се връзват на бебе Sick Извинихме те Simple Smile
Говоря за едно молко кръгло камъче което дискретно проблясва на ушенцето, но права си въпрос на вкус е.


Те и бебетата си пипат ушите. И ако го дразнят обиците ще пипа. Синът ми си бърка в ушите.
И подкрепям Биляна безсмислен кич породен от амбиции на родителите.
За да го пиша това значи съм минала през подобно нещо не мислиш ли?! Най-мразя да пиша врели-некипели из форумите, да не би да си пробивала ушите на твоето момченце?

# 14
  • Мнения: 299
А защо не оставите самички да решат . Просто трябва да изчакате да поотраснат . В този случай вие избирате вместо тях  и според мен ненужно им причинявате болка.

Общи условия

Активация на акаунт