Мъжът ми не говори

  • 6 698
  • 40
  •   1
Отговори
От 10 години сме заедно. Никога не е бил особено разговорлив, но това вече е проблем. Нито един конфликт помежду ни не се изяснява. Просто си мълчим, мълчим, и след време почваме да си говорим и така... И понеже това не решава проблема, а просто го натиква някъде , аз започвам -  дай да сложим проблема на масата, кажи и т.н. Чувствам се като "изнасилвачка" . Сега пак сме в лош период, но този път не искам да правя същото. Има ли някой друг като нас, как решавате този проблем

# 1
И аз имах същия проблем. Не го знаеш какво мисли, как ще действа, ужасно е.

Така и не намерих решение, който си е такъв....

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Проблемите задълбочават ли се,или са някои дребни недоразумения,които е по-добре да отшумят?

# 3
  • Мнения: 3 092
Хм , наистина си има такива хора колкото и странно да звучи .
Моят мъж например .

# 4
А моя не спира да говори.
Постоянно приказва, дори и като спи. Това ме изнервя безкрайно много, ужасно е!
Добре, че вече от време на време се усеща, че не го слушам и само пита: "ти слушаш ли ме"
Като не отговоря, довършва си изречението и спира  Mr. Green
Обаче , а съм го погледнала -а е почнал пак! Mr. Green

В такива случаи предпочитам да си мълча аз, иначе много шумно ни се получава  Joy. Та ако и вие сте така, нищо чудно да си мълчи човека...

# 5
  • София
  • Мнения: 170
Аз пък понякога предпочитам да не говори, заболява ме главата от много говорене Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 464
Според мен,щом 10 години не е бил от най-разговорливите,няма как сега да се получи.Това не е малък период от време,а и както разбирам е практика при вас.Може на човека така да си му е удобно и да не иска да променя нищо.Била съм в такава ситуация и да ти кажа-промяна нямаше.А колкото до това,че се чувстваш като “изнасилвачка“,мисля че просто като всеки нормален човек искаш решение на проблема,а не мълчание и “натикване някъде“.

# 7
Нали знаеш, че малките камъчета обръщат колата.

Дребен, дребен проблем, оставяш го да отшуми, и уж отшумява. Обаче нещичко от него остава, една горчивинка такава. И с времето тая горчивинка все по-горчива става. Което значи, че трябва да се говори, за да се излее навън. Според мен, де...

Според него явно не етака. Мълчи ли мълчи...Отчуждаваме се все повече. Като че ли краят не е много далеч. Нещо спешно трябва да се промени. Не зная как

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Ако имате финансова възможност,посетете психолог.Не е за вярване хората как си казват всичко пред непознати.Може би,ако му обясниш всичко така,както на нас,той ще направи някакво усилие.Дано се получи Peace

# 9
  • Мнения: 817
Ти заради това, че мълчи човека ли си мислиш, че края е близо???
Бе не може всички да са приказливи бе хора! WinkНе си вкарвай филми в главата!
Или има нещо друго, или на теб ти е много скучно.

# 10
  • Мнения: 380
О много е трудно. Може би си права края наистина наближава. 10 години без комуникация или пък с калпава е много трудно.

И знаеш ли защо? И двамата непрекъснато се променяте. Само, че без тази комуникация след 10 години се събуждаш до непознат. И се питаш, а аз какво правя тук?

Аз пробвах като теб. Опитах се да оставя неговорещите да проговорят...

Дали успях как мислиш?Simple Smile

Имаш два основни пътя.

Първият е да посветиш страшно много време и енергия в опити да промениш сегашното ти положение. Трябва да говориш, но и най - вече да изискваш отговори. Да притискаш докато ги получиш. Да обясниш ясно, че ако това нещо не се промени най - вероятно връзката ви ще бъде безвъзвратно повредена. И че най - вероятно ще се разделите ако продължава така.

Никак не е лесно. Защото един подобен разговор е недостатъчен. Както и 10 разговора. Трябва да похарчиш огромен ресурс от време и енергия. И много пъти ще ти се струва безсмислено да продължаваш.

Ако 10 години не си успяла много е вероятно и сега да не успееш.

Втория е да не харчиш никаква енергия за промяна. Да се оставиш на течението. Да започнеш на намираш много неща, които ти липсват в отношенията.

И да намериш някой, който ще може да ти ги даде.

Всъщност има и трети вариант, но той всъщност е да се предадеш да се оставиш и да подтискаш всички неизречени неща през годините, но според мен рано или късно ще експоадираш и после към края на вариант 2:)

Живота е хубав. И е само един. И е само твой. Само от теб зависи как ще го съсипеш:)


# 11
  • Мнения: 627
Марудета, а вие как си решавате проблемите? Говорите ли за тях или не. Ако не говорите, какво правите

# 12
  • Мнения: 817
Бием се  Mr. Green

Шегувам се. ПОнякога обаче да настояваш някой да ти говори на всяка цена е ужасно глупава тактика.
Може би просто не знаеш как да предразположиш човека за разговор.

Но повярвай ми да настояваш, да мрънкаш, да изискваш - не е това начина!

# 13
  • Мнения: 380
Не ти вярвам:)

Нито и че боя помага:)

Макар, че при теб може би:)

(последното беше шега за неразбралите)

# 14
Магьоснико, има ли още мъже като теб....или ти си последния от този вид...

Вариант № 1 е изчерпан. Говорила съм, питала съм, търсила съм отговори. Получава се нещо като монолог... Понеже отговори няма, въпросите ми звучат така - моля те, кажи какъв е проблема, какво те измъчва.  Дали е това, или пък онова, или пък третото... Тишина. Или отговор нищо няма... Аз пак - има, нали виждам, сподели с мен, проблемите са за това, да се решават...

Чувствам се като насилник. Чувствам се самотна, вече нямам никаква тръпка, нито сексуална, нито никаква. Все едно сме съквартиранти.

И така до момента, в който нещата се пооправят, до другия път...

Не е толкова лесно да теглиш черта, Магьоснико. Има деца.
Освен това друг ли ще намеря, по-различен?..

Общи условия

Активация на акаунт