Коприва

  • 1 703
  • 13
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Може ли на 5м бебе да сложа в картофеното пюре и малко сварена коприва.
А на чай може ли да се дава?

# 1
  • Мнения: 1 449

Копривата не е удачна за възраст 5 м.
30-40 мл допълнително АМ ще набяват повече и по-усвоимо желязо от стръкче коприва или същото количество чай.

Коприва се въвежда след 10 м.
Ако е в сезона, може около 8-9 м.

Коприва

# 2
  • Мнения: 106
И аз мисля да си направим малко чайче от коприва на 5 месеца сме ама незнам,има ли мами давали чай от коприва.Много е полезна,а не мисля че адаптираното мляко има повече желязо от копривата.

# 3
  • Мнения: 9 481
И аз мисля да си направим малко чайче от коприва на 5 месеца сме ама незнам,има ли мами давали чай от коприва.Много е полезна,а не мисля че адаптираното мляко има повече желязо от копривата.

Rolling Eyes Не четете ли предните постове?

# 4
  • Мнения: 8 221
На големия му дадох коприва на 6.5. Сега давам и на малкия 2 пъти седмично по 1 лъжица в пюрето. Много я харесва. Така че ти си решаваш.

# 5
  • Мнения: 1 669
Аз бих се съобразила с мнението на Косе Босе Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 694
Аз още не съм давала коприва  Blush Освен ако е имало в някое пюре и не съм видяла.
Мисля , че има достатъчно готови чайове, пригодени за бебета на тази възраст  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз дадох коприва на 1.2г!

# 8
  • Мнения: 107
Чай от коприва не съм давала, но в зеленчуково пюре слагам след 10 месец.

# 9
  • Мнения: 179
При изследванията на 6 м. се оказа, че хемоглобинът на детето е малко нисък и педиатърката ни посъветва да започнем да даваме по малко коприва към пюрето. Тогава беше току-що захранен, мисля, че бях въвела само картофи, моркови, ябълки и банан.

# 10
  • Мнения: 2 334
Все още не съм давала коприва но може скоро да и дам

# 11
  • София
  • Мнения: 1 626
Моята дъщеря днес ще хапне копривена супа за пръв път на вечеря. Спанака много не го тачи, надявам се копривата да й хареса.

# 12
  • Мнения: 316
Днес дадох за първи път коприва в пюрето, защото сга започва сезона й и е хубава, млада.

# 13
  • Мнения: 9 973
коприва на 11м. дадох със ориз и сирене

Общи условия

Активация на акаунт