Могат ли да ми отказват направление за бебе?

  • 822
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
не знам дали постът ми е за тук, но имам въпрос във връзка с направленията за бебета и малки деца.

Вече ми писна от джи-пи-то на децата - всеки път, когато й искам направление, тя ме препраща да съм ходела на първо число следващия месец, независимо коя дата сме, защото била свършила направленията. Доколкото знам, личният лекар няма право да откаже направление за бременни, за бебета и деца и няма ограничения в броя им.

Има ли някой информация по въпроса и най-вече - къде го пише това (закон, наредба, правила... ), за да мога да цитирам.

# 1
  • Мнения: 9 814
Личните лекари обаче за съжаление могат да откажат направление и на деца и на бременни.

# 2
  • Мнения: 3 379
А това къде го пише? Защото моята лична лекарка ми каза, че няма право да ми отказва направления, когато съм бременна.

# 3
  • Мнения: 1 685
И нашата лична лекарка ,винаги ми отказва направления.
Ще следя темата Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Личните лекари ще имат право да отказват направление за специалист, ако преценят, че пациентът няма нужда от съответния преглед. Освен това прегледът в дома ще се извършва само ако семейният лекар прецени, а не по желание на пациента. Това са част от новите правила за работа на джипитата, определени от Националната здравноосигурителна каса. Освен това по-голямата част от диспансерните прегледи на хронично болни ще се извършват от личния лекар, а не както беше досега – от специалиста в съответната област.

http://www.bnt.bg/bg/news/view/3924/novi_pravila_za_rabota_na_lichnite_lekari

# 5
  • Мнения: 4 335
И аз мислех,че немогат да отказват направление на бебе,преди да прочета поста на Франческа Rolling Eyes
Изненадващо личната на малкия не ми е отказвала за сега,може за друго да не става,ама поне за това не се оплаквам.

# 6
  • Мнения: 1 677
Аз не знам дали имат право да отказват направление, на мен лично личният лекар никога не ми е отказвал направление.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не нямат право.бебетата и децата са с предимство

# 8
  • Мнения: 3 379
Личните лекари ще имат право да отказват направление за специалист, ако преценят, че пациентът няма нужда от съответния преглед. Освен това прегледът в дома ще се извършва само ако семейният лекар прецени, а не по желание на пациента. Това са част от новите правила за работа на джипитата, определени от Националната здравноосигурителна каса. Освен това по-голямата част от диспансерните прегледи на хронично болни ще се извършват от личния лекар, а не както беше досега – от специалиста в съответната област.

http://www.bnt.bg/bg/news/view/3924/novi_pravila_za_rabota_na_lichnite_lekari

Мерси, това го знам, но това не отговаря на въпроса ми - дали бебетата са изключение.

# 9
  • Мнения: 166
не нямат право.бебетата и децата са с предимство
Да,така е -и за това няма ограничения в направленията ,които се издават от личния лекар за специалист по детски болести/педиатър/.но ако личният лекар на детето е педиатър/т.е.има призната специалност детски болести/?Ако е вторият вариант,може би той /лекарят/е в състоние да прецени дали  издаването на направлението може да се отсрочи или не.

# 10
  • Мнения: 2 821
Когато се касае за остро заболяване, за направленията за децата до 6год.възраст няма лимит.

Общи условия

Активация на акаунт