Падна ни хемоглобина. Има ли връзка със захранването????

  • 568
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте!
Радвам се, че вече сме си в къщи  (...нямаше ни цял месец...) и мога да ви пиша ... жалко , че не е нещо, с което да се похваля... Cry
...Някои от вас знаят, че на 6 месеца (преди да започнем захранването!!!!),  хемоглобинът на Мимето беше 121...ОК!...Но почти месец след това, той вече е 89   #Crazy ... След перипетиите на Jade , реших да не се притеснявам прекалено и изчаках да се върнем в София, за да направим изследвания в същата лаборатория както първия път... Да, но след като днес ги направихме резултатът не е хубав -  102 ... Sick Sick Sick
Не знам вече какво да мисля. След като видях резултатът от 89 - започнах по малко да въвеждам и месо...Абе не знам с какво да я храня...Кашата от елда абсолютно отказва (не че от останалата храна приема нещо с охота!)

Мислите ли, че има някаква връзка падналият хемоглобин със захранването???

# 1
  • Мнения: 4 242
Много жалко наистина че така се е случило.
Не мисля обаче че има общо със захранването. Както знаеш всяко бебе около 6 месеца преминава през фзиологична анемия, без значение дали е захранено или не. Скоро имаше анкета за късно захранените бебета, чийто резултати отново обориха мита че захранването играе роля при НВ. Все пак наблегни на месцето. А в кашата от елда опитай да слагаш по малко плод или плодово пюре, дъщеря ми така я харесва.

# 2
  • Мнения: 3 550
Дано всичко се оправи! Наскоро писах за моя приятелка, която захрани късно и двете си деца. При първото - никакви проблеми, приема всичко с охота. При малкото - голяма мъка, почти нищо не иска, а и тя не е настоявала. На 6 м. хемоглобинът е бил с гранични стойности, на 1 г. бебето е с тежка анемия. Нейният съвет беше да се набляга на месото (най-вече телешко) и жълтъка. Дано при вас се нормализират нещата!

# 3
  • Мнения: 249
Както знаеш всяко бебе около 6 месеца преминава през фзиологична анемия, без значение дали е захранено или не... 
Да, де ... ама чак толкова може ли да падне?  newsm78  От 121 - на 89 ?  Sick

# 4
  • Мнения: X
Дано се оправите бързо  Praynig

Иначе давай жълтък през ден, давай тиквички, грах, спанак, тиква и въвеждай месо. Това мога да те посъветвам, като храни, дано само малкото човече да има апетит, че иначе ти и да му предлагаш.......

Не се тормози, не го насилвай, нещата ще се оправят.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз наблягах на червено цвекло. Правех различни пюрета с него, най-вече с картоф. Малката много го харесва, защото е леко сладко. В комбинация с месото би трябвало да се дигне хемоглобина. Не знам дали има връзка между захранването и ниския хемоглобин.

# 6
  • Мнения: 3 379
Учудващо е как толкова рязко е паднал хемоглобина. Според мен има грешка и в първите ви изследвания. 102 не е чак толкова лош хемоглобин и определено не е сериозна индикация за анемия. Освен това има и други фактори - ако детето е жизнено, енергично, весело... не се притеснявай.

Можеш да даваш авокадо, което е много полезно и е добър източник на желязо също. Аз го мачкам с банан и Гого много го яде(ше), напоследък не съм давала. Изобщо авокадото е и добра първа храна, и източник на много важни и ценни вещества за организма.

Не се шашкай, храни нормално, изчакай месец-два и пак направете изследвания. Спомням си, че нашата педиатърка ни беше казала нещо важно за изследванията на хемоглобина - че трябва да се изследва и един друг показател, който бил важен за определянето на хемоглобина. Но съм си записала у нас, така че довечера мога да ти кажа какво беше. Аз докато бях бременна си бях с екстра хемоглобин и изведнъж към края изследването ми показа доста нисък хемоглобин, но в същото време желязото в организма си беше в нормите. Гинекологът беше категоричен, че изследването е объркано и се оказа вярно, защото няма и месец по-късно като влязох в болницата за операция изследванията си бяха наред.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля,че серумно желязо е другия показател,който се изследва в случаите на съмнение.

# 8
  • Мнения: 5 713
Да, но след като днес ги направихме резултатът не е хубав -  102 ... Sick Sick Sick
За мен 102 не е лош резултат.
Само да кажа 4е нашия на 6 мес беше 104, после по мое желание го проверявах 2 пъти- беше 101. Месо късно въведох, жълтък все още не съм дала. На годинка сме с резултат 121. Разни капки също не съм давала, защото бях против.

# 9
  • Мнения: 249
Днес бяхме при педито. Тя естествено ни предписа Малтофер. Но аз  естествено не ги купих и няма да давам докато не се докаже, че наистина има нужда от това.
...Не съм давала авокадо - но ще пробвам...лошото е , че почваме ремонт от понеделник и не знам как ще се оправям с котлона...  Rolling Eyes Цялата кухня ще сриваме...и ще ползвам едно малко котлонче поне за кашите на малката...а ние ще папаме сухоежбини...
...Ще се консултирам и с другия ни лекар...и ще видим!!!!

Общи условия

Активация на акаунт