запушен слъзен канал

  • 8 696
  • 34
  •   1
Отговори
ЗАПУШЕН СЛЪЗЕН КАНАЛ-МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ/ТРЕТИ ПЪТ ГО СОНДИРАХМЕ И ПАК СИ Е СЪЩОТО/ Sad

# 1
  • Мнения: 577
Само с масаж, аз отказах сондаж и правех непрекъснато масажи. На колко е детето? Синът ми се оправи на 9месеца.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:53 от **poli**

# 2
ЗДРАВЕЙ-МНОГО СЕ РАДВАМ ЧЕ СЕ ОТЗОВА ТОЛКОВА БЪРЗО.НИЕ СМЕ ОТ ПЛОВДИВ КАЗВАМ СЕ СВЕТЛАНА.ИМАМЕ МОМЧЕНЦЕ-МИШИ НА 2,4Г. Е.ВЕЧЕ 3 ПЪТИ СОНДИРАХМЕ ЛЯВОТО МУ ОЧЕНЦЕ И НЯМА НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ.ДАЖЕ ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ ХОДИХМЕ В СОФИВ ВЪВ ВИЗУСА-КЛИНИКА СПЕЦ. ЗА ОЧИ И ПАК СЪЩОТО.И СЕГА КАЗВАТ ЧЕ МОЖЕ БИ ЩЕ ГО ДУПЧАТ ПРЕЗ ОБРАТНИЯ ПЪТ-ОТ НОСЛЕТО КЪМ ОЧЕТО И НИЕ МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ.

# 3
  • Мнения: 26
А КАКЪВ МАСАЖ СТЕ ПРАВИЛИ ВИЕ?

# 4
  • Мнения: 176
И на Калина и поставиха диагноза "запушен слъзен канал" когато беше едва на 40 дни  #Crazy - първият детски офтамолог, който ми беше горещо препоръчан като много добър специалист...След като ми обясни как трябва да дупчат бебка, защото само с масажи нямало да стане, а и операцията била съвсем рутинна...просто отидох при друг офтамолог. Резултатът бе следният - никакъв запушен слъзен канал - просто мигличките на долното клепаче на едното оченце растяха навътре и това се оказа, че причинява сълзенето. Вярно е, че това беше нашият проблем и той слава Богу се реши така безболезнено...Но имам чувството, че понякога като няма какво да кажат някои лекари се чувстват длъжни да поставят тази диагноза...
Извинете ме, отвлякох се от темата, но е ужасно когато некомпетентни хора причиняват болка на децата ни и то безрезултат  bouquet
Вторият офтамолог, който всъщност ни помогна, ми обясни че масажите трябва да се правят само от специалист, защото бебчетата са малки и вероятността да натиснем не там където трябва и по-силно отколкото трябва е голяма и така да си направим "мечешка услуга".
Всеки има правото да реши сам на кога да се довери. Желая ви о сърце да се оправите възможно най-скоро  Hug

# 5
  • Мнения: 577
От вътрешната страна на окото(от към носа) натискаш(но не силно лек натиск) и издърпваш към бузата под окото. Това го правиш 3-4 пъти. Когато се сетиш го правиш колкото по-често, по-добре. Казаха ми поне 5пъти на ден да го правя и повече няма да навреди.
Но, мисля, че той вече е голям. Но, не пречи да пробваш. На сина ми очния каза така до 6 месеца ако не се оправи сондаж на 6 месеца още беше запушен, но аз не го заведох за сондаж, а педиатъра каза, че до годинка и 2,3 месеца ако не се оправи тогава операция.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 12:58 от **poli**

# 6
  • Мнения: 26
БЛАГОДАРЯ ТИ.МНОГО СИ ПРАВА.ПРИ НАС ПРОСТО ДАЖЕ НЯМА И МН. СЪЛЗЕНЕ ОТКОЛКОТО СЕ СЪБИРА СЕКРЕТ.ХОДИ НА ЯСЛА И ТАМ ЛЕЛКИТЕ ,АМА ГРАМ НЕ ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ.ВСЯКА СУТРИН ИМ КАЗВАМ КАТО ВИДЯТ ,ЧЕ ИМА СЕКРЕТ ПРОСТО С ЕДНА ЧИСТА КЪРПА ДА ГО ПОПИЯТ,ЗАЩОТО ТАКА МУ СЕ СЪБИРА ,ЗАПОЧВА Д АГО ДРАЗНИ И ТОЙ ПОЧВА ДА СИ ТЪРКА ОЧЕТО И ТАКА СЕ ЗАЧЕРВЯВА.АБЕ ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ

# 7
  • Мнения: 26
НЕЗНАМ МОМИЧЕТА,АЗ ВЕЧЕ  СЕ ПОБЪРКВАМ ОТ ТЕЗИ ДОКТОРИ

# 8
  • Мнения: 1 685
Правете масажи PeaceИ на нас ,много помогнаха.Ние, капехме Тобрадекс и масажирах редовно Peace

# 9
  • Мнения: 1 484
Искам  да  ти  разкажа  и  нашия  случай  нищо  ,че  съм  писала  в  много  такива  теми.Малкия  се  роди  и  на  двете  очи  със  запушени  канал чета.Едното  се  отвори  на  6 месец  но  другото не.Заведохме  го  в  Плевен  и  там  ни  посъветваха  да  изчакаме.На  1  годинка  направихме  1  сондиране  неуспешно.След   5  месеца  повторих ме.Пак  неуспешно.Офтамоложката  се  съмняваше  че  има  срастване  като  вашето.Но  ние  не  се  отказахме  продължихме  със  масажите.Не  знам  на  вас  кога  са  ви  посъветвали  да  се  направи  операцията  ,на  нас  ни  казаха  след  навлизане  в  пубертета.За  наш  огромен  късмет  канала  се  отпуши  сам.Пожелавам  и  на  вас  да  се  случи  същото  чудо .Трябва  да  поотрасте  детето  и  ще  се  разшири  канала.А  и  в  студеното  е  нормално  да  сълзи  защото  самия канал  се  стеснява.Сега  като  се  стопли  ще  поспре.Знам  колко  е  неприятно ,мен  постоянно  ме  питаха  защо  е  ревал.Много  ми  прави  впечатление  ,че  масово  се  раждат  деца  със  запушени  канали.Извинявам  се  за  дългия  пост.

# 10
  • Мнения: 26
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ.
ВИЕ С КАКВО ЛЕКУВАТЕ ВАШИТЕ СЛАДУРЧЕТА ПРИ ГОЛЯМА ХРЕМА. Sad
ВИБРОЦИЛА,СТЕРИМАРА-НЕ НИ ПОМАГАТ.

# 11
  • Мнения: 26
КИКИ ДОБРО УТРО.
ВИЕ В ЛОВЕЧ ЛИ СИ ЖИВЕЕТЕ?
МОЯ СЪПРУГ Е ОТ ЛОВЕЧ Wink,НО СИ ЖИВЕЕМ ТУК В ПЛОВДИВ

# 12
  • Мнения: 804
MUSIMI, здравей и от мен.За хрема слагам по една капка витамин С във всяка ноздра,бързо се сгъстява секрета и бързо се оправя хремата,а за запушено носле слагам Низита гел.

# 13
  • Мнения: 804
Относно слъзния канал,племенника ми е така,но е с диагноза глаукома.Идват във Варна в Очна болница-тук са най-добрите детски специалисти.Правили са му 2операции и досега 5пъти са отпушвали каналчето,защото с течение на времето се затваря и се повишава налягането на окото.Откриха му глаукомата на 3месеца.Сега е на 9години и продължават да слагат капки и да идват на прегледи на 3месеца.Желая Ви бързо възстановяване!

# 14
  • Мнения: 93
Здравейте момичета,
дъщеря ми беше на около месец, когато се оказа, че има запушен слъзен канал. Личния лекар ни прати в очна клиника и лекарката, която ни прие направо заговори в цифри. В еди кой си ден елате носете 200лв. за консумативи и ще направим сондиране на канала./ това разбира се е преди 6г., но../. Притеснена от ситуацията реших да потърся друго решение, тогава случайно от приятели научих за очна клиника "Св.Петка" прие ни д-р.Пламен Хубанов /който сега има своя клиника"Св.Николай Чудотворец". Започнахме с макситрол и никакъв масаж, той/ масажът/ колкото е полезен толкова е и вреден, защото мястото се травмира. След няколко месечно лечение всичко се оправи, но това разбира се е много индивидуално. Продължителното лечение с тобрадекс и много опасно / знам от личен опит/.
След слъзния канал дойде алергия, която представляваше силно зачервени от вътрешната страна клепачи, придружени със ситен обрив. Близо 5г. лекувахме с тобрадекс и емадин, които редувахме през няколко месеца. В момента в който спрем капките започва зачервяването и болките, причинени от обрива. Това лечение провеждахме с д-р.Хубанов, който вече ни беше помогнал в първия случай.
Подобрение нямаше затова решиме да отидем при доц.Митов. Когато разбра за лечението ми каза, че ако продължим с тези капки скоро ще се наложи да се оперират очите, защото продължителното лечение с тези капки води до глаукома.
А дъщеря ми е само на 6г.
Моят съвет е да не се доверявате само на едно мнение, вече незнам, кога тези лекари говорят за реални неща или правят бизнес.

Общи условия

Активация на акаунт