Моля Ви кажете ми това може ли да е наистина варицела?

  • 857
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Вече не знам какво да правя видяла съм се в чудо - за това се обръщам към вас за помощ.Ето какъв е проблема:
от пет дена съм с температура и обриви личната казва че е варицела ,защото пъпките били червени петънца вътре с михурче и водичка , детето ми е по същия начин.Но незнам защо невярвам на това! Майка ми твърди със сигурност , че аз варицела съм изкарала а докторите твърдят обратното.Има ли някаква вероятност това да е нещо друго и те да ни бъркат  http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1238059102m.JPG
 http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1238059297o.JPG

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Защо не се консултираш с още някой лекар?

# 2
  • Мнения: 0
5 дни с температура - съвсем не е безобидно според мен.
Аз бих се посъветвал със специалисти - Дерматолог и Вирусолог (извинете ако бъркам понятията). Ако не друго - поне още едно мнение.
Успех !

# 3
  • Мнения: 7
Немога да изляза от нас в лицето съм някакъв ужас,защото ми казаха да се мажа със спирт за облекчаване а то  стана по зле.От Плевен съм и незнам при кои кожен специалист да отида.

# 4
  • Мнения: 54
Преди време чух за подобно нещо, и не повярвах защото знам ,че един път се боледува от варицела. Оказа се обаче , че става въпрос за видоизменен щам на варицела / еволюирал/ , за който реално нямаме имунитет! Така че най-добре се консултирайте с вирусолог !Института по вирусология се намира с/у затвора , а в нета ще намерите телефони за инфо!

# 5
  • Мнения: 7
благодаря ти много започвам да търся.

# 6
  • Мнения: 0
Немога да изляза от нас в лицето съм някакъв ужас,защото ми казаха да се мажа със спирт за облекчаване а то  стана по зле.От Плевен съм и незнам при кои кожен специалист да отида.

Здравето е по-важно от суетата !! За*би какво ще си кажат хората и тръгвай ! Ако не за теб - за детето мисли !!

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Така като гледам снимките си е май точно варицела. Децата ми я караха наскоро, та споменът ми е много пресен. Иначе варицелата наистина повтаря - точно за видоизменен щам става дума, както вече са ти обяснили. Най-добре тичай при вирусолог, за да си абсолютно сигурна. Пъпчиците от варицела сърбят много гадно. И да, когато се кара в "старша" възраст температурата продължава много по-дълго отколкото в детска. Аз я карах в осми клас и поддържах близо 40 градуса температура в продължение на седмица. На финала ме откараха в инфекциозна със съмнение за енцефалит вследствие на продължителната висока температура. За щастие се оказа, че не е.

# 8
  • Мнения: 7
Преди време чух за подобно нещо, и не повярвах защото знам ,че един път се боледува от варицела. Оказа се обаче , че става въпрос за видоизменен щам на варицела / еволюирал/ , за който реално нямаме имунитет! Така че най-добре се консултирайте с вирусолог !Института по вирусология се намира с/у затвора , а в нета ще намерите телефони за инфо!

От сърце ти благодаря - вчера веднага намерих телефони и се свързах с доц. Мария  Трашлиева,госпожата пътуваше извън града но по телефона ми направи направо ,,цялостен преглед '' и ме увери че всичко е ОК за сега и ако има някакви усложнения да я потърся пак.Слава Богу от вчера чувствам че пъпките прегарят и си загасват.

# 9
  • Мнения: 54
Няма нищо! Бързо оздравяване !Желая здраве на цялото семейство!

# 10
здравейте! и  на мен   варицелата ми е на главата. синът ми който е на2,2 г вече 4-ти ден е с температура целият е в червени пъпки
с мехури  и без . Л лекарка се притесни като го видя защото е много бял и при него имало опастност от усложнения. вечер не спи  много го сърби .Мажа го с ментолов спирт пудра , а от днес и с микстура-алба.казаха ми ,че до 2 дни трябва да спре обрива т. е вече да започне да загасва. дано всички който са в мойто положение  да оздравяват по бързо,Забравих да питам - аз съм я карала като дете, но в момента съм на работа и колежката ми не я е карала .мога ли да принеса заразата въпреки ,че не сам болна ,Благодаря предварително и целувки на всички

# 11
  • Мнения: 54
Може да се пренесе! Предава се по въздушно-капков път.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 692
Забравих да питам - аз съм я карала като дете, но в момента съм на работа и колежката ми не я е карала .мога ли да принеса заразата въпреки ,че не сам болна ,Благодаря предварително и целувки на всички

Трябва колежката ти директно да контактува с детето ти.Ти не можеш да пренесеш/предадеш,100%!
Так че спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт