Ранна амниоцентеза?

  • 2 458
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
 Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Предстои ми амниоцентеза в 14-та гестационна седмица и колкото повече наближава момента, толкова повече се ужасявам. Искам да попитам дали някой е правил такава, и дали сте наясно как точно процедира лекарят. Препоръчват ми да е ранна, казаха ми че рискът не бил по-голям, всичко зависело от количеството на амниотичната течност и от професионализма и опита на специалиста. Не съм в България, в Германия съм и тук такъв вид амниоцентеза била широко практикувана. Преди да се започне с процедурата, извършват ли обстоен преглед? Знам, че трябва да си задавам въпросите директно към докторите, и вече съм питала и разпитвала обширно, но нещо доверието ми към всякакви медицински лица съвсем се губи. А и все ми обяснявят да съм била спокойна и да съм мислела позитивно. Иска ми се просто да се убедя, че има някой, който да е преминал благополучно през такова нещо. А и някой и друг стиснат палец ще ми е от полза. Съжалявам, че отварям нова тема, но нищо не можах да намеря из темите за амнио преди 16-та седмица. Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 2 731
Не съм наясно ,но ти пожелавам успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 374
Ами аз не съм чувала за амниоцентеза в толкова ранна бременност,дали изобщо количеството околоплодни води е достатъчно?
Странно е наистина,е пожелавам ти успех,дано всичко се развие добре за теб!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей!
Аз също не съм чувала за такава амниоцентеза, знам за хорионбиопсия към 12 г.с.
Моята амниоцентеза беше 16 г.с. - съвсем в началото на допустимите седмици и дори тогава д-р Димитрова каза, че може би е трябвало малко по-късно да я насрочат. Е, за моя радост всичко беше наред  Peace
Ще стискам палци всичко да е наред, щом го препоръчват специалистите в Германия, би трябвало да е надежден метод   bouquet

# 4
  • Мнения: 103
Тук определено не практикуват ранна амниоцентеза. Мен ми бяха объркали седмиците когато смятаха кога да ми се направи амниото и се оказах в болницата седмица по-рано (т.е. 15-та г.с.). Д-р Димитрова ме върна с думите, че има рискове, които тя не може да поеме и не пожела да ми направи една седмица по-рано манипулацията. Отложиха ме за след 2 седмици.
Така че по-скоро мисля че едва ли ще се намери мама с такава процедура правена тук.
Иначе мога да те уверя, че щателен преглед на плода се прави задължително. Поне за това няма какво да се притесняваш.
Успех ти желая и много добри резултати  Grinning

# 5
  • Мнения: 150
Ами ще отида на допълнителен преглед два дни преди датата, да погледнем околоплодните води, а и да се уверя, че термина ми е същият. И ако продължавам да се чувствам несигурна, ще я отложа, независимо какво казват. Нямам желание да поемам излишни рискове. Благодаря ви за отговорите  Hug

# 6
  • Мнения: 1 100
На две мои познати в Унгария правиха такова изследване в 13 г.с. Всичко беше наред, благодарение на него имаха много спокойна бременност. И двете бяха на около 40 години и много се притесняваха. Затова избраха възможно най-ранното генетично изследване. Тук не го наричат амниоцентеза, а имаше някакво друго име. Амниото е между 16-та и 21-ва седмица.
Успех и лека бременност ти желая! Hug

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 907
Процедурата се нарича хорионбиопсия - може би ако така потърсиш ще получиш повече инфо. Вземат се клетки от хориона (което е предшественика на плацентата) - в България се прави под ултразвуков контрол (както и амниото) в 11-13 г.с., със специална игла, предполагам, че в Германия е същото. И наистина теоретично има риск от прекъсване на бременността. Не съм правила лично тази процедура, но амнио съм, смятам че процедурите са доста сходни като начин на извършване и като усещане - има лека болка, поне при мен беше така... но не е толкова страшно колкото звучи. Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 64
Моя позната в Италия, която е на 41 и беше бременна с близнаци си направи такава ранна процедура, защото на този етап е все още възможно ако един от близнаците е добре, а другият зле да се махне само единия плод. За радост и двете бебчета бяха добре, процедурата също й е понесла добре и сега се радва на две здрави бебчета. Доколкото в чужбина по-често се прави тази процедура, предполагам, че там имат по-голям опит и съответно са по-редки инцидентите. Успех ти желая!

# 9
  • Мнения: 150
Honey_bee наясно съм с хорионбиопсията, но това, което ще правя е амниоцентеза, извличат се клетки от околоплодните води, а не от хориона, просто е в по-ранна седмица, така и я наричат тук - ранна амниоцентеза. Хорионбиопсията я отказах, защото рискът бил по-голям от този при амниото. А и вече влязох в 13-та седмица и за нея е късно. Не знам, надявам се да имат по-голям опит и затова да залагат на такива ранни дати.

# 10
  • Лондон
  • Мнения: 449
Предполагам, че си правила фетална морфология и реултатите ти са рискови и затова са назначили амиоцинтеза?

Аз не съм чувала за ранна, тук в Англия я назначават за 17 - 18 г.с само след рискови резултати от феталната в 12-13 седмица.

Аз бях на 38, когато бях бременна, но след резултати показващи нисък риск за Даун, въобще не поисках амнио.

На твое място (в зависимост от резултати ти) бих отказала процедурата, особено след като те притеснява и изнервя толкова много

Успех

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Предстои ми амниоцентеза в 14-та гестационна седмица и колкото повече наближава момента, толкова повече се ужасявам. Искам да попитам дали някой е правил такава, и дали сте наясно как точно процедира лекарят. Препоръчват ми да е ранна, казаха ми че рискът не бил по-голям, всичко зависело от количеството на амниотичната течност и от професионализма и опита на специалиста. Не съм в България, в Германия съм и тук такъв вид амниоцентеза била широко практикувана. Преди да се започне с процедурата, извършват ли обстоен преглед? Знам, че трябва да си задавам въпросите директно към докторите, и вече съм питала и разпитвала обширно, но нещо доверието ми към всякакви медицински лица съвсем се губи. А и все ми обяснявят да съм била спокойна и да съм мислела позитивно. Иска ми се просто да се убедя, че има някой, който да е преминал благополучно през такова нещо. А и някой и друг стиснат палец ще ми е от полза. Съжалявам, че отварям нова тема, но нищо не можах да намеря из темите за амнио преди 16-та седмица. Благодаря ви много!


А кое изобщо налага амниото? Аз, да ти кажа, не бих правила амнио нито в 14, нито в която и да е друга седмица, но това все пак си е лично мнение...

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
На мен ми правиха амниоцентеза тук в БГ, но беше по-късно. Желая ти успех!

Ако имаш въпроси по самата процедура, питай без проблем, може и на ЛС!

# 13
  • Мнения: 2 374
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Предстои ми амниоцентеза в 14-та гестационна седмица и колкото повече наближава момента, толкова повече се ужасявам. Искам да попитам дали някой е правил такава, и дали сте наясно как точно процедира лекарят. Препоръчват ми да е ранна, казаха ми че рискът не бил по-голям, всичко зависело от количеството на амниотичната течност и от професионализма и опита на специалиста. Не съм в България, в Германия съм и тук такъв вид амниоцентеза била широко практикувана. Преди да се започне с процедурата, извършват ли обстоен преглед? Знам, че трябва да си задавам въпросите директно към докторите, и вече съм питала и разпитвала обширно, но нещо доверието ми към всякакви медицински лица съвсем се губи. А и все ми обяснявят да съм била спокойна и да съм мислела позитивно. Иска ми се просто да се убедя, че има някой, който да е преминал благополучно през такова нещо. А и някой и друг стиснат палец ще ми е от полза. Съжалявам, че отварям нова тема, но нищо не можах да намеря из темите за амнио преди 16-та седмица. Благодаря ви много!


А кое изобщо налага амниото? Аз, да ти кажа, не бих правила амнио нито в 14, нито в която и да е друга седмица, но това все пак си е лично мнение...
Да,но ти вероятно би родила генетично увредено дете за това  не би направила,това е възможно най-доброто,което може да направи.Едва ли на жената и е особено приятно,щом го прави вероятно си има сериозни причини за това.

# 14
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Предстои ми амниоцентеза в 14-та гестационна седмица и колкото повече наближава момента, толкова повече се ужасявам. Искам да попитам дали някой е правил такава, и дали сте наясно как точно процедира лекарят. Препоръчват ми да е ранна, казаха ми че рискът не бил по-голям, всичко зависело от количеството на амниотичната течност и от професионализма и опита на специалиста. Не съм в България, в Германия съм и тук такъв вид амниоцентеза била широко практикувана. Преди да се започне с процедурата, извършват ли обстоен преглед? Знам, че трябва да си задавам въпросите директно към докторите, и вече съм питала и разпитвала обширно, но нещо доверието ми към всякакви медицински лица съвсем се губи. А и все ми обяснявят да съм била спокойна и да съм мислела позитивно. Иска ми се просто да се убедя, че има някой, който да е преминал благополучно през такова нещо. А и някой и друг стиснат палец ще ми е от полза. Съжалявам, че отварям нова тема, но нищо не можах да намеря из темите за амнио преди 16-та седмица. Благодаря ви много!


А кое изобщо налага амниото? Аз, да ти кажа, не бих правила амнио нито в 14, нито в която и да е друга седмица, но това все пак си е лично мнение...
Да,но ти вероятно би родила генетично увредено дете за това  не би направила,това е възможно най-доброто,което може да направи.Едва ли на жената и е особено приятно,щом го прави вероятно си има сериозни причини за това.

Не ме яж, ако обичаш. Затова първо попитах каква е причината за амниото. И след това изказах мнението си. И на твоите обвинение да отговоря - не, едва ли бих родила генетично увредено дете, но не смятам, че амниото ще даде отговор дали това е така или не.

Общи условия

Активация на акаунт