Амниотична задколянова киста при деца

  • 864
  • 4
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 92
Откриха на сина ми задколянова киста някой да се е зблъсквал с такова нещо

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Лятото на едно познато дете мисля,че откриха подобно нещо. Спомням си, че майката каза, че кистичка. Тогава й казал лекаря, не знам ортопед или хирург беше, че трябва да се разкара сама. Ако не трябва да се оперира. Не трябвало да се скача и натоварва много кракът. Детето е на 5г. Какво е станало обаче повече не сме говорили а зимата почти не сме се виждали.

# 2
  • София
  • Мнения: 501
Като дете имах - мисля че бях на 4 или 5 години.
Водиха ме къде ли не по всякакви доктори, включително някакъв който реши да я "спука" със стискане и мачкане!!  Shocked
Майка ми не го допусна и в крайна сметка по съвет на хирург изчакахме да видим дали ще настъпи някаква промяна преди да се вземе решение за оперативно отстраняване, а кистата просто изчезна сама в рамките на няколко седмици след последния преглед.
Посъветвайте се с добър хирург иако той прецени поизчакайте малко - ако не се налага все пак няма защо да се тормози детето с неприятни изживявания. Пожелавам ти успех

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Попитах майката тези дни. Кистичката нито е пораснала, нито намаляла. За сега не са предприели нищо. Детето не го боли.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 92
благодаряви момичета

Общи условия

Активация на акаунт