Откриха ми хиперфункция на щитовидната да спирам ли кърменето?

  • 521
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Накратко имам повишена функция на щитовидната и ми назначиха пропицил. Лекарката каза да спра с кърменето.
Аз тъй или иначе се цедя почти 3 месеца вече тъй че няма да изживявам момента с отбиването, но докато четях по темата попаднах на това че съществуват разни състояния след бременност на хиперфункция които се оправят от само себе си. Как да разбера дали изобщо е нужно да започна лечение?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Туша,
лекарството по принцип не е противопоказно на кърменето, тъй като само в малки количества се излъчва в кърмата и проучванията показват, че дозите, които бебето поема, за твърде малки, за да има странични ефекти.

По принцип хипертироидизма може да засегне количеството мляко, но както писах, обичайните лекарства за потискане функцията на щитовидната жлеза са съвместими с кърменето.
Само при радиоактивно тестване или лечение се препоръчва временно или изцяло отбиване.

На английски мога да ти препоръчам да видиш това:
http://www.llli.org/FAQ/hyperthyroidism.html

# 2
  • Мнения: 102
Благодаря ти Бу! Въпреки всичко си мисля, че този път ще съм до тук. Изкарах 7 месеца на яка борба за да я кърмя и най малкото имам нужда от физическа почивка, може би ако сучеше нямаше да смятам така, но това непрестанно цедене...Толкова много пъти се отказвах до сега и пак продължавах, но този път май ще се предам. Confused

Ама аз така казвах и преди 3 месеца! Rolling Eyes

Все пак чудно защо в Бг не се отчита като проблем отбиването и така с лека ръка се гледа на него...

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 02:08 от Tusha

# 3
  • Мнения: 102
Хей, сега видях че си бременна. Честито!!!  bouquet
леко да минава всичко!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Туша, благодаря ти Simple Smile

Съжалявам, че се чувстваш така уморена, а и не е чудно, с цедене. Но гледай положително на нещата - ти не се "предаваш", защото цели седем месеца си дала всичко от себе си, за да осигуриш на Ния един добър старт Simple Smile Помогнала си на имунната й система в първите месеци, когато тя е имала най-голяма нужда от това, така че определено заслужаваш да се похвалиш и да се потупаш по рамото Simple Smile

# 5
  • Мнения: 102
Благодаря ти, Бу!
Дано някой ден погледна по този начин на нещата, защото в момента се чувствам много зле Cry
Знам, че много на мое място не биха кърмили въобще но все пакги има и другите....
Все пак благодаря за насърчителите думи! Peace

Общи условия

Активация на акаунт