грип и бременност

  • 1 188
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
здравейте мами,не знам дали има друга такава тема и съжалявам ако е повтарям
в края на 5 месец съм и имам температура 37 и 3 ,постоянни тръпки по тялото и ми е много студено  Tired -като парцал съм
някой може ли да ми каже какво мога да пия в такъв случай,обадих се на гинеколога ми но ми каза да се обърна към личния лекар-а тя не вдига телефона  Crossing Arms

дайте някакви съвети  ooooh!
благодаря предварително на всички включили се  Heart Eyes   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 013
Аз се разболях в 7 месец!
Влязох в болница понеже вдигнах 38,8 градуса....  ooooh!
Вливаха ми антиоботик,помня че ни помолиха да си купим колдрекс и ефералган,понеже в болницата няма #Cussing out
Трябва да се консултираш с лекар и той да ти каже какво да пиеш.Може да се приемат лекарства,но само след като доктор прецени ползите и вредите на дадено лекарство!  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Скоро бях така. Излекувах се с бабини илачи - мнооого чай с мед и лимон, отделно като се сетя по 1 лъжица мед, цитруси, отвари и компреси.
Не се предавай на болестта, нищо, че не можеш да вземаш почти никакви лекарства, почивай си и приемай много течности и витамини.  Peace

# 3
  • Мнения: 55
Аз бях болна преди месец док ми каза да си сложа свещичка от тези детските ефералган иле панадол за температурата добре че бяха те направо е много гадно тя не е висока темп но е достатъчно факта че си бременна и това те скапва още повече знам много е гадно ази  бях в 5 тогава.Сложих си 2 от 150 млг и свалих темп и направо се родих а преди това цяли 2 дена се мъчех.Но все пак пробвай пак да й звъннеш дано ти вдигне да я питаш да се оправяш по бързо PraynigПий много течности ако можеш.

# 4
  • Мнения: 1 273
Скоро бях така. Излекувах се с бабини илачи - мнооого чай с мед и лимон, отделно като се сетя по 1 лъжица мед, цитруси, отвари и компреси.
Не се предавай на болестта, нищо, че не можеш да вземаш почти никакви лекарства, почивай си и приемай много течности и витамини.  Peace

И аз бях така миналата седмица. Малкият се разболя и айде..
Аз обаче пих и Тайлолхот в някои моменти. Четох, че става за бременни и си го предписах Embarassed

# 5
  • Мнения: 445
Скоро изкарах гадния грип и за капак и гнойна ангина. Температурата ти не е опасна. Ако вдигнеш над 38 тогава пий парацетамол. Аз пиех ефералган от разтворимия, защото се усвоява по-бързо и лесно. Освен това много витамин С, плодове, мед и чай. Изпих няколко кофи, скоро няма да погледна чай с мед.
И при първа възможност - на лекар  Naughty

# 6
  • Мнения: 22
сега изпратих таткото за свещички
а за цитросепт? някой ползвал ли го е ? http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
http://www.citroseptbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=99  Confused

# 7
  • Мнения: 2 172
Аз в момента съм болна,но вече взе да отшумява.Пия вечер по един Фервекс и чайчета  Peace

# 8
  • Мнения: 445
А, да, и него пиех. Добре си се ориентирала. Безвреден е при бременност. То си пише как се пие. Аз като бях зле и пиех 2 пъти по 10 капки. Освен това гърлото си мажех с едни кафяви капки - Коларгол. Те ми оправиха ангината.

# 9
  • Мнения: 793
Аз сега май се разболявам и ще започна с oscillococcinum. Когато бях в 3ти месец бях по зле (сега явно съм в начален стадий) и тогава пиех само oscillococcinum , защото е хомеопатично и не вреди. А за температура съм чувала парацетамол,но аз рядко вдигам температура. Peace

# 10
  • Мнения: 1 334
Боледувах 2-3 пъти вече с тази бременност, а и съм постоянно под риск тъй като сина ми вади зъби и е през седмица я с хрема, я с температура. Пия си профилактично цитросепт по веднъж на ден /много горчи иначе и по няколко пъти бих пила/. Като бях с температура /37.5/ не пих нищо ами слагах мокри кърпи с оцет по челото. За възпалено гърло пръсках Тантум верде форте, лукчета и едни прополки. Не се притеснявай след 5 месец можеш да пиеш и по-сериозни лекарства по преценка на лекар. А за температура ако вдигнеш по-висока можеш да пиеш парацетамол.

# 11
  • Мнения: 22
благодаря ви за помоща надявам се тази тема да помогне  и на други мами  Praynig

# 12
  • Мнения: 2
аз залагам на ваксина против грип, консултирах се с 3 лекари, поизчетох мненията из форума и мисля, че избора е ясен - Influvac за този сезон, хем сега му е времето ...

Общи условия

Активация на акаунт